Radiofrekwencja mikroigłowa - poznaj sposób na piękno
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i brakiem powikłań. Pozwala na długo cieszyć się efektem liftingująco-ujędrniającym. O jego działaniu opowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.
Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez moich pacjentów. Wynika to z faktu, że jest on doskonały dla każdego typu skóry. Ponadto, charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, daje świetne efekty, a przy tym jest bezbolesny. Po jego wykonaniu powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybko – de facto po zabiegu mile zaskoczeni pacjenci wracają od razu do pracy, idą po dzieci do szkoły, bądź na zakupy. Warto dodać, że można go równieżwykonywać na okolice szyi, dekoltu, a także na skórę dłoni. Jest też zabiegiem wykorzystywanym w niwelowaniu blizn, w tym tych potrądzikowych i rozstępów. Wpływa równieżna zmniejszenie porów i mocno liftinguje - informuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewiczz kliniki Projekt Skóra.
Radiofrekwencja mikroigłowa
Działanie polega na delikatnym wprowadzeniu przez specjalne urządzenie bardzo cienkich igieł - na regulowaną głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Kolejno następuje emisja fal radiowych, które nagrzewają tkankę, aletak, aby nie doprowadzić do oparzeń. Zabieg nie tylko daje głęboki i termiczny lifting, ale również szybko i skutecznie zwiększa elastyczność oraz wygładza fakturę skóry. Tuż po nim występuje zaczerwienie, które zwykle znika w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu.
Częstotliwość:
Każdy zabieg jest wartością dodaną dla skóry, niemniej jednak, aby utrzymać efekt, zaleca się wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca. Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru, który poddaje się leczeniu, zwykle wynosi około 20-40 minut. Dodatkowo należy uwzględnić znieczulenie (około 30-40 minut).
Przypominam swoim pacjentom o odpowiedniej regeneracji skóry po zabiegu. Niezwykle ważne jest używanie wskazanych przez lekarza kremów oraz włączenie właściwej pielęgnacji domowej. To istotne szczególnie w kontekście długotrwałego utrzymania rezultatów i zapewnienia skórze odpowiedniego komfortu - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.