Komunikaty PR

Radiofrekwencja mikroigłowa - poznaj sposób na piękno

2020-10-29  |  12:45

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i brakiem powikłań. Pozwala na długo cieszyć się efektem liftingująco-ujędrniającym. O jego działaniu opowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez moich pacjentów. Wynika to z faktu, że jest on doskonały dla każdego typu skóry. Ponadto, charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, daje świetne efekty, a przy tym jest bezbolesny. Po jego wykonaniu powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybko – de facto po zabiegu mile zaskoczeni pacjenci wracają od razu do pracy, idą po dzieci do szkoły, bądź na zakupy. Warto dodać, że można go równieżwykonywać na okolice szyi, dekoltu, a także na skórę dłoni. Jest też zabiegiem wykorzystywanym w niwelowaniu blizn, w tym tych potrądzikowych i rozstępów. Wpływa równieżna zmniejszenie porów i mocno liftinguje - informuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewiczz kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Działanie polega na delikatnym wprowadzeniu przez specjalne urządzenie bardzo cienkich igieł - na regulowaną głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Kolejno następuje emisja fal radiowych, które nagrzewają tkankę, aletak, aby nie doprowadzić do oparzeń. Zabieg nie tylko daje głęboki i termiczny lifting, ale również szybko i skutecznie zwiększa elastyczność oraz wygładza fakturę skóry. Tuż po nim występuje zaczerwienie, które zwykle znika w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu.

Częstotliwość:
Każdy zabieg jest wartością dodaną dla skóry, niemniej jednak, aby utrzymać efekt, zaleca się wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca. Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru, który poddaje się leczeniu, zwykle wynosi około 20-40 minut. Dodatkowo należy uwzględnić znieczulenie (około 30-40 minut). 

Przypominam swoim pacjentom o odpowiedniej regeneracji skóry po zabiegu. Niezwykle ważne jest używanie wskazanych przez lekarza kremów oraz włączenie właściwej pielęgnacji domowej. To istotne szczególnie w kontekście długotrwałego utrzymania rezultatów i zapewnienia skórze odpowiedniego komfortu - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Menopauza nie jest chorobą Biuro prasowe
2024-04-17 | 01:00

Menopauza nie jest chorobą

Menopauza często traktowana jest jak choroba, głównie przez towarzyszące jej liczne objawy, które bywają bardzo nieprzyjemne. Do najczęstszych należą: uderzenia gorąca,
Uroda Wiosenna moc mgiełek do włosów
2024-03-26 | 15:00

Wiosenna moc mgiełek do włosów

Nadejście wiosny zwiastuje nowe rozdanie beauty-postanowień. Jednym z najpotrzebniejszych i najpopularniejszych jest poprawa kondycji włosów oraz wzmocnienie pasm przed latem.
Uroda Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?
2024-03-26 | 12:45

Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?

Wiosna to doskonały moment na odświeżenie swojej fryzury, a dopasowana do potrzeb Twoich włosów pielęgnacja, to najlepszy sposób na ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.