Regeneracja i pielęgnacja włosów po lecie według fryzjera Kamila Michała Guta
Wrzesień to idealna pora na regenerację włosów po lecie tłumaczy Kamil Michał Gut – warszawski fryzjer, który dzieli się swoim doświadczeniem w mediach. Pielęgnacja skóry głowy powinna się odbywać przez rok bez względu na długość włosów. Warto włosy podciąć na końcach i zadbać o ich nawilżenie.
Jak przywrócić włosom zdrowy, piękny wygląd po letnich wakacjach?
Po lecie włosy mogą potrzebować szczególnej troski, ponieważ intensywne słońce, sól morska i chlor mogą je wysuszyć i osłabić. Oto kilka kroków, które pomogą przywrócić im zdrowie:
-
Głębokie nawilżenie: Użyj odżywki lub maski do włosów, która zapewnia głębokie nawilżenie. Wybierz produkty z naturalnymi olejkami, jak olej arganowy, kokosowy czy jojoba.
-
Oczyszczanie: Użyj szamponu oczyszczającego, aby usunąć resztki soli i chloru. Pamiętaj, żeby nie używać go zbyt często, aby nie przesuszyć włosów.
-
Unikaj gorących narzędzi: Postaraj się ograniczyć używanie prostownic, lokówek i suszarek, aby nie narażać włosów na dodatkowe ciepło. Jeśli musisz używać takich narzędzi, stosuj preparaty termoochronne.
-
Regularne przycinanie: Odwiedź fryzjera, aby przyciąć końcówki włosów i pozbyć się rozdwojonych końcówek, które mogą być wynikiem letnich zniszczeń.
-
Ochrona przed słońcem: W miarę możliwości, unikaj długotrwałego narażania włosów na słońce. Możesz także stosować produkty z filtrem UV, które pomogą ochronić włosy przed dalszymi uszkodzeniami.
-
Zdrowa dieta: Pamiętaj, że zdrowa dieta wpływa na kondycję włosów. Zadbaj o odpowiednią ilość witamin i minerałów, zwłaszcza biotyny, witaminy E i kwasów tłuszczowych omega-3.
-
Nawilżanie skóry głowy: Jeśli Twoja skóra głowy jest przesuszona, możesz użyć delikatnych olejków, jak olej z drzewa herbacianego czy olej kokosowy, aby ją nawilżyć.
-
Pij dużo wody: Nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Staraj się pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie.
Zastosowanie tych kroków pomoże Twoim włosom odzyskać blask i zdrowie po letnich miesiącach. Warto również wybrać się do fryzjera by specjalista zastosował regenerację oraz dobrał odpowiednie środki do pielęgnacji zarówno skóry głowy jak i włosów – tłumaczy Kamil Michał Gut z salonu Grzybowska 39.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.