Komunikaty PR

Regeneracja i skuteczna ochrona

2024-11-19  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

W centrum jesiennej pielęgnacji jest skuteczna regeneracja i ochrona skóry. Eksperci wskazują, że niezastąpiona kombinacja składników aktywnych to w tym przypadku duet: ceramidy i peptydy. Podpowiadają także, że warto sięgać po skuteczną fotoprotekcję – nawet, a właściwie… szczególnie jesienią! Czego jeszcze nie wiesz o jesiennych potrzebach cery?

Listopad to czas, kiedy możemy na chwilę zatrzymać się po letnim (wspaniałym) szaleństwie i zrobić coś w trybie slow. To także ten moment, w którym oceniamy beauty-priorytety i ustalamy plan pielęgnacji na chłodne dni. Co powinno stać się jesiennym must-have w domowym SPA? Eksperci stawiają na dwa priorytety: regenerację oraz fotoprotekcję. Na co zwrócić uwagę, żeby skóra zachowała świetną kondycję i młody wygląd w jesienne dni? Kosmetolodzy wskazują na kuracje ceramidowo-peptydowe i skuteczne przeciwdziałanie przebarwieniom.

Wsparcie i regeneracja

Ceramidy i peptydy to duet odmładzający, który zdecydowanie stoi na podium anti-agingu, wpływając na strukturę naszej skóry „od podstaw”… ale to jeszcze nie wszystko. Eksperci podpowiadają, że tandem ma także wiele innych zalet. – Ceramidy to, w dużym skrócie, „cement” spajający komórki warstwy rogowej naskórka. Poprzez swoje właściwości zabezpiecza cerę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz utratą wody. Jesienią, kiedy nasza skóra coraz częściej jest narażona na zmiany temperatury oraz inne trudne warunki atmosferyczne, a także kiedy przebywamy w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, te właściwości ceramidów są na wagę złota. Doceniamy je nie tylko w przypadku skóry dojrzałej, ale wszędzie tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu równowagi hydrolipidowej – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®. – W linii Anti Aging Complex mesoBoost® ceramidy połączone zostały z kompleksem peptydowym opartym na mocy tripeptydu 10 i tripeptydu 1. Warto wiedzieć, że peptydy aktywują proces regeneracji skóry i korzystnie wpływają na jej zdrowy i młody wygląd– dodaje.  

Ochrona i przeciwdziałanie przebarwieniom

Fotoprotekcja to synonim lata. Kosmetyki z filtrami UVA i UVB stosujemy przez cały sezon letni… i odkładamy je na półkę przy pierwszych oznakach złotej jesieni. To duży błąd! Kosmetolodzy wskazują, że ochrona przeciwsłoneczna nie powinna kończyć się wraz ze schyłkiem wakacji. Okazuje się, że jesienią kosmetyki z SPF także mają do spełnienia kilka ważnych zadań. Po pierwsze, filtry UVA i UVB chronią nas przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce. – Nawet te promienie słoneczne, które z pozoru nie są już teraz mocno odczuwalne, mają wpływ fotostarzenie, alergie i zmiany nowotworowe. W związku z tym, regularne stosowanie produktów przeciwsłonecznych, z tzw. SPF jest absolutnie konieczne przez cały rok – mówi Agnieszka Kowalska. – Warto zwrócić także uwagę na jeszcze jedną, kluczową funkcję fotoprotekcji w jesiennym planie pielęgnacyjnym. Ekspozycja na promienie słoneczne ma znaczący wpływ na powstawanie przebarwień na skórze. Na podium jesiennych beauty-celów zdecydowanie jest więc utrzymanie zdrowego, równomiernego kolorytu skóry, bez przebarwień… ale za to z fotoprotekcją – mówi Agnieszka Kowalska.

Jesień to także czas, kiedy decydujemy się na bardziej inwazyjne zabiegi gabinetowe (np. te na bazie tzw. zimowych kwasów) i te w domowej pielęgnacji (m.in. kuracje retinolowe). Jak wskazują kosmetolodzy, wszystkie zabiegi oparte na intensywnie działających składnikach aktywnych obligatoryjnie wymagają jeszcze staranniejszej fotoprotekcji w okresie regeneracji. Kolejny punkt dla SPF.

Złote liście na drzewach, ciepłe jeszcze podmuchy wiatru i złote słońce. Jesień to czas, który przynosi nam wiele radości, osładzającej tęsknotę za minionym latem. To może być także czas, kiedy mocniej skupimy się na potrzebach skóry, przygotowując ją do zimowych wyzwań i karnawałowych szaleństw. Eksperci wskazują, że warto sięgnąć po składniki aktywne, które działają „u podstaw”, wspierając struktury naszej cery – ceramidy i peptydy. W jesiennej kosmetyczce nie może także zabraknąć sprawdzonych produktów z wysokim SPF.

 

mesoBoost® Anti-Aging Complex Ceramides & Peptides

Krem do twarzy 

Krem do twarzy mesoBoost® ANTI AGING complex ceramides & peptides to kombinacja składników aktywnych o działaniu anti-age. Ceramidy wzmacniają barierę ochronną skóry, chronią przed odwodnieniem i przesuszeniem, a także wykazują działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Peptydy z kolei promują aktywację procesu regeneracji i korzystnie wpływają na odmłodzenie skóry. 

 CERAMIDY - to lipidy, które stanowią "cement komórkowy" naszej skóry, budują barierę ochronną zabezpieczając skórę przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wody. 

 KOMPLEKS PEPTYDÓW - wysokie stężenie protein: pszenicy, soi, tripeptydu 10 i tripeptydu 1, wpływa na wygładzenie skóry oraz spłycenie zmarszczek.

Pojemność: 50 ml

Cena: 120 zł

 

mesoBoost® ULTIMATE PROTECTION

Krem do twarzy z SPF 50

 Stabilne filtry najnowszej generacji

 Potwierdzona wysoka ochrona UVA/UVB SPF 50

 Satynowa konsystencja idealna pod makijaż

 Formuła water resistant

 Opakowanie typu airless – zwiększające bezpieczeństwo i higienę stosowania

 Idealna pielęgnacja po zabiegach kosmetycznych np. kuracjach retinolowych, peelingach, mezoterapii.

Pojemność: 50 ml

Cena: 80 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.