Komunikaty PR

Ręka w rękę z mrozem. Naturalne inspiracje w zimowej pielęgnacji dłoni

2022-12-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Zimowe, śnieżne krajobrazy, malownicze stoki i zachwycająca biel. Kochamy zimę… ale nasze dłonie nie zawsze podzielają ten entuzjazm. Mroźne powiewy wiatru, częste zmiany temperatury i… ogrzewanie w pomieszczeniach to prawdziwe wyzwanie dla skóry dłoni. Eksperci wskazują, że kluczem do ich perfekcyjnego, zdrowego wyglądu jest regularna pielęgnacja i wykorzystanie naturalnych inspiracji. Na co zwracać uwagę?

Zimą dłonie wymagają szczególnie troskliwej opieki. Spacery, szusowanie na nartach… czy po prostu dłuższe oczekiwanie na autobus. Bez względu na to, jak spędzamy zimowy czas, nasze ręce zawsze najmocniej odczuwają tego konsekwencje. Rezultat? Skóra często staje się przesuszona, podrażniona, a nawet popękana. Może pojawiać się dyskomfort i uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia. Jak zadbać o dłonie? Sielsko-anielsko! Ekspert wskazuje 3 zasady, dzięki którym będziesz szła „ręka w rękę” z zimą.

Po pierwsze, regularnie nawilżaj

Czy wiesz, że zimą skórę dłoni bezwzględnie należy nawilżać? Prawdopodobnie tak. Ale nie zawsze pamiętasz o tym, by smarować ręce kremem kilka razy dziennie. A to właśnie jest częstotliwość, jakiej „oczekują” nasze dłonie. Kosmetolodzy podpowiadają, że powinnyśmy nanosić krem nawilżający na ręce po każdym ich myciu.

Nawilżanie skóry dłoni jest absolutną podstawą ich pięknego i zdrowego wyglądu. Zimą ręce wymagają jeszcze troskliwszej opieki niż w czasie cieplejszych miesięcy. Odpowiedzią na zimowe potrzeby skóry będzie odżywczy krem bogaty w witaminy. To istotne, by taki kosmetyk nie tylko bardzo skutecznie wygładzał, nawilżał i odżywiał skórę, ale także szybko przynosił nam poczucie komfortu. Warto mieć taki krem zawsze przy sobie i powtarzać aplikację tak często, jak to możliwemówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.Często unikamy używania kremu do rąk w ciągu dnia, np. w pracy, w obawie o tłusty film, który może przenieść się na ubranie lub dokumenty. To błąd. Należy po prostu wybrać taki preparat, który szybko się wchłania, pozwalając na wielokrotne powtarzanie aplikacji. Dobrym rozwiązaniem jest krem o konsystencji żelu, taki jak Krem-żel do rąk i paznokci Sielanka dodaje.

Po drugie, działaj łagodnie

Zimą skóra dłoni bywa podrażniona, popękana i podatna na mikrourazy. Kosmetolodzy podkreślają, że oprócz składu i konsystencji produktów nawilżających oraz myjących, jakie stosujemy, kluczowe znaczenie ma także sam przebieg codziennego rytuału pielęgnacyjnego. O czym należy pamiętać? Punkt pierwszy: powinnyśmy unikać zimnej i bardzo gorącej wody. Skrajna temperatura sprzyja podrażnieniom. Punkt drugi: wybierajmy do mycia łagodne produkty zawierające składniki nawilżające – najlepiej te inspirowane naturalnymi komponentami. Punkt trzeci – długie kąpiele… które bardzo kochamy (szczególnie w mroźne dni), relaksują, ale zawsze nam służą. Rozpulchniają naskórek, a w efekcie – sprawiają, że skóra jest bardziej podatna na mikrouszkodzenia. A tego przecież chcemy uniknąć! A zatem, częściej wybierajmy prysznic.

Po trzecie, sięgaj po naturalne inspiracje

O tym, że moc regeneracji i odżywienia drzemie w naturze wiedziały już nasze babcie. Okłady z miodu, maski z owoców sezonowych, takich jak maliny i jeżyny to babcine ekstrakty „do zadań specjalnych”. Działały? Oczywiście, że tak! Nasza skóra nadal „docenia” kosmetyczne odniesienia do komponentów pochodzących z polskich pól, łąk i lasów – szczególnie zimą! Śmiało wybieraj do codziennej pielęgnacji kosmetyki zawierające składniki inspirowane naturą. Po pierwsze dlatego, że ekstrakty z owoców, mleka i miodu po prostu bardzo dobrze działają. Po drugie dlatego, że fenomenalnie pachną… w sekundę usuwając pierwsze objawy zimowej chandry.

Pielęgnacja dłoni to czynność, na którą poświęcamy czas kilka razy dziennie. A jeśli tak, to warto zamienić każdy z tych drobnych rytuałów w mini-SPA. W codziennym pośpiechu i zgiełku każda minuta wygospodarowana specjalnie dla siebie jest niezwykle cenna... i świetnie poprawia nastrój. Wykorzystanie do codziennej pielęgnacji produktów inspirowanych polskim sadem, łąką i lasem, takich, które pachną jeżyną, maliną, czy uwielbianym przez większość z nas zielonym jabłuszkiem, nie tylko służy kondycji skóry, ale także wpływa na dobre samopoczucie mówi Agnieszka Kowalska.

 

Krem-żel do rąk i paznokci nawilżająco-odmładzający jeżyna

Leśna jeżyna

Lubisz kiedy skóra Twoich dłoni wygląda zdrowo i jest miękka w dotyku? Jeżeli tak, to ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Zachwyć się intensywnym zapachem, który otuli dłonie słodyczą jeżyn. Bogaty w składniki odżywcze krem, przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji wymagającej skóry dłoni.

Zawiera ekstrakt z jeżyn, olej z pestek jeżyn i witaminy C i E, które intensywnie nawilżają skórę, poprawiają jej elastyczność i spowalniają procesy starzenia. Aksamitna konsystencja produktu sprawia, że bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej i lepkiej warstwy. Krem stosowany codziennie wzmacnia i odbudowuje barierę hydrolipidową.

Pojemność: 100 ml

Cena: 4,90 zł

 

Krem-żel do rąk i paznokci odmładzająco-regenerujący malina

Dziewczyna jak malina!

Lubisz kiedy skóra Twoich dłoni wygląda zdrowo i jest miękka w dotyku? Jeżeli tak, to ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Formuła napełniona zapachem świeżych, soczystych owoców, doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry dłoni przez cały rok, zarówno w trakcie mroźnej zimy, jak i upalnego lata.

Lekka żelowa konsystencja szybko się wchłania, przyjemnie wygładzając naskórek. Bogata w ekstrakt z malin i olej z pestek malin kompozycja formuły, regeneruje i wzmacnia wysuszoną, szorstką skórę. Ponadto, dzięki zawartości witamin C i E, krem intensywnie odżywia, nawilża oraz wygładza, przynosząc dłoniom uczucie komfortu. Natomiast energetyzujący zapach słodkich malin pobudza zmysły i poprawia nastrój przy każdej aplikacji.

Pojemność: 100 ml

Cena: 4,90 zł

 

Mydło w płynie do rąk poziomka,

Mydło w płynie przeznaczone jest do codziennego mycia dłoni. Łączy roztaczającą się wokół słodycz poziomek z przyjemnością stosowania. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.

Pojemność: 250 ml

Cena: 6,50 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe Biuro prasowe
2024-08-06 | 16:00

Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe

Perfumy mają niezwykłą moc - są nie tylko sposobem na wyrażenie siebie czy nośnikiem emocji i wspomnień, ale mogą również wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie
Uroda Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej
2024-08-01 | 15:00

Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej

Na 3 sierpnia przypada Dzień Arbuza – święto to obchodzone jest w różnych częściach świata, by uczcić ten znany owoc, który bardzo chętnie spożywamy podczas
Uroda Kosmetyki fundacji Feminoteka dostępne w Bolt Market
2024-08-01 | 12:15

Kosmetyki fundacji Feminoteka dostępne w Bolt Market

Już teraz kosmetyki naturalne “Samo Dobro”, marki należącej do fundacji Feminoteka, są dostępne dla klientek i klientów Bolt Market Pojawienie się marki wśród

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.