Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
AHS Akademeia Fundraiser 2024 już za nami. To szczególne wydarzenie charytatywne mające na celu wsparcie dwóch zdolnych stypendystek w ich dalszej edukacji, co roku przyciąga nie tylko rodziny z AHS, ale też szerszą społeczność, tegoroczna aukcja po raz drugi odbyła się pod patronatem i z udziałem Desa Unicum.
W kilkugodzinnym wydarzeniu miała udział cała społeczność szkolna. Najpierw uczniowie zaprezentowali pokaz mody – wszystkie stroje były zaprojektowane właśnie przez uczniów, którzy wcielili się także w role modeli i modelek. W przygotowaniu całego show pomagał gościnnie dr Janusz Noniewicz z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Po pokazie mody studenci zorganizowali wyprzedaż ubrań vintage. Wieczór wypełniły następnie występy muzyczne, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na scenie pojawiły się najróżniejsze utwory, od muzyki klasycznej Chopina, przez znane szlagiery rockowe i pop, wykonane przez zespoły muzyczne złożone z uczniów, nauczycieli, a także z gościnnym występem rodzica, aż po niesamowite arie operowe. Każdy występ wniósł coś nowego do wieczoru, pokazując, jak bardzo społeczność szkolna celebruje sztukę i muzykę. Wieczór zakończono aukcją sztuki na żywo, podczas której prezentowano różnorodne dzieła autorstwa uczniów i absolwentów szkoły oraz obrazy z prywatnych kolekcji ze społeczności szkolnej. Aukcję uświetniła swoją obecnością aukcjonerka z domu aukcyjnego DESA Unicum.
- Po całym tygodniu kampanii, połączonej również z cichą aukcją na platformie online w wydarzeniu zebrano ponad 110,000 zł, a Fundacja Akademeia High School dołożyła kolejne 100,000 zł, aby wesprzeć nasz wspólny cel. Wpłaty od darczyńców w dalszym ciągu wpływają do końca miesiąca przez zrzutka.pl i liczymy, że wspólnie uda nam się umożliwić tym dwóm wybitnie uzdolnionym stypendystkom realizować się na wymarzonych światowych uniwersytetach – mówi Katarzyna Baran, Dyrektor ds. Rozwoju AHS. Jako społeczność dostrzegamy ogromną wartość, jaką wnoszą stypendyści do życia szkoły, angażując się w jej życie społeczne, artystyczne i muzyczne i jak tylko to możliwe, chcemy by dalej rozwijali swój potencjał poza murami naszego liceum.
Coroczna akcja charytatywna Akademeia High School ma na celu wsparcie uzdolnionych uczniów w ich dalszej edukacji na najlepszych światowych uczelniach. Program stypendialny jest integralną częścią Akademeia High School. Co roku około 10% społeczności szkolnej to stypendyści, którzy osiągają wybitne wyniki akademickie i artystyczne, ale sytuacja finansowa nie pozwalałaby im na naukę w tym prywatnym liceum. W tym roku zbiórka jest dedykowana dwóm maturzystkom stypendystkom, Jagodzie i Sofii. Obie zostały wybrane spośród wielu wewnętrznych kandydatów na podstawie ich aplikacji, osiągnięć akademickich i zaangażowania w życie szkoły.
Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona we wrześniu 2016 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.
Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL). Lista ofert z ostatnich 5 lat: https://www.akademeia.edu.pl/academic-excellence/university-destinations.
Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.