Rewolucyjna aukcja
To rewolucja na polskim rynku sztuki. Kwietniowa aukcja Młoda Sztuka jako pierwsza w Polsce odbywać się będzie w trybie hybrydowym, łącząc nowe technologie z tradycyjnym sposobem licytowania. Pojawią się na niej prace najciekawszych młodych twórców, które wcześniej obejrzeć można będzie również na wystawie oraz online.
Aukcje Młoda Sztuka mają nową, hybrydową formułę. Licytowanie prac najciekawszych młodych twórców rozpocznie się już po ich opublikowaniu w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na platformie bid.desa.pl. Nadal wszystkie obiekty będą licytowane od 1 000 złotych. Jednak podczas aukcji na żywo licytacja zacznie się od najwyższej kwoty uzyskanej w trakcie licytacji online. Przykładowo, jeśli najwyższa kwota uzyskana podczas aukcji online to 2 000 zł, to podczas aukcji stacjonarnej licytowanie pracy rozpocznie się od tej kwoty.
-Takie rozwiązania wprowadzone są w największych domach aukcyjnych na Zachodzie. W Polsce ten rodzaj licytacji odbywać się będzie po raz pierwszy. To przeniesienie części aukcji do przestrzeni wirtualnej, jednak decydujący moment rozgrywać będzie się na sali aukcyjnej - mówi Maja Mazurkiewicz-Elgut, koordynatorka aukcji Młoda Sztuka.
Zainteresowanie aukcjami Młoda Sztuka rośnie z roku na rok w dynamicznym tempie. To dzieła atrakcyjne cenowo, które często są pierwszym krokiem do przygody z kolekcjonowaniem. Artyści, których prace prezentowane są na aukcjach, stawiają swoje pierwsze kroki na rynku sztuki lub są już znani szerokiej publiczności, wystawiają swoją twórczość w prestiżowych instytucjach, a za ich dzieła trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takim przykładem mogą być np. Aleksandra Staniorowska czy Sonia Ruciak.
Jednymi z najchętniej kupowanych prac są barwne abstrakcje. Takich dzieł nie zabraknie na kwietniowej wystawie i aukcji. Przykładem mogą być obrazy Eweliny Ulaneckiej. Charakteryzują się one niezwykłą fakturą i feerią barw, które niemal eksplodują na powierzchni płótna. Dzieła tworzone przez artystkę są wyrazem jej ciekawości wobec świata i natury ludzkiej, spontanicznym jak i podświadomym zapisem twórczym. Ciekawe są również prace Przemysława Wójciaka, szerzej znanego jako Karifurava. Tematycznie i stylistycznie nawiązują one do długiej i bogatej tradycji japońskich drzeworytów. Artysta odnosi się nie tylko do dobrze znanych twórców z epoki Edo, ale również do współczesnej kultury wizualnej krajów azjatyckich. Twórczość artysty charakteryzują silnie zarysowane kontury, ograniczona paleta kolorystyczna, symetria oraz wyraziste kolory i kontrasty przyciągające wzrok. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 80 prac.
Aukcja online wystartowała już 26 marca, a stacjonarnie odbędzie się 13 kwietnia w DESA Unicum. Licytować można będzie przez internet, telefonicznie, przez aplikację lub zlecenia stałe. Przebieg aukcji można będzie śledzić w mediach społecznościowych.
Wystawa Młoda Sztuka: 26 marca - 13 kwietnia 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Młoda Sztuka: 13 kwietnia 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
https://bid.desa.pl/auctions/1-4DCIFL/moda-sztuka
https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/mloda-sztuka-l87j/
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Psychologia
![](/files/1922771799/malinowska-edukacja-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
![](/files/1922771799/sobocinska-zespoly-foto2,w_133,_small.jpg)
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto,w_133,_small.jpg)
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.