Komunikaty PR

Rewolucyjna aukcja

2021-04-07  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.2 MB )

To rewolucja na polskim rynku sztuki. Kwietniowa aukcja Młoda Sztuka jako pierwsza w Polsce odbywać się będzie w trybie hybrydowym, łącząc nowe technologie z tradycyjnym sposobem licytowania. Pojawią się na niej prace najciekawszych młodych twórców, które wcześniej obejrzeć można będzie również na wystawie oraz online.

Aukcje Młoda Sztuka mają nową, hybrydową formułę. Licytowanie prac najciekawszych młodych twórców rozpocznie się już po ich opublikowaniu w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na platformie bid.desa.pl. Nadal wszystkie obiekty będą licytowane od 1 000 złotych. Jednak podczas aukcji na żywo licytacja zacznie się od najwyższej kwoty uzyskanej w trakcie licytacji online. Przykładowo, jeśli najwyższa kwota uzyskana podczas aukcji online to 2 000 zł, to podczas aukcji stacjonarnej licytowanie pracy rozpocznie się od tej kwoty. 

-Takie rozwiązania wprowadzone są w największych domach aukcyjnych na Zachodzie. W Polsce ten rodzaj licytacji odbywać się będzie po raz pierwszy. To przeniesienie części aukcji do przestrzeni wirtualnej, jednak decydujący moment rozgrywać będzie się na sali aukcyjnej - mówi Maja Mazurkiewicz-Elgut, koordynatorka aukcji Młoda Sztuka.

Zainteresowanie aukcjami Młoda Sztuka rośnie z roku na rok w dynamicznym tempie. To dzieła atrakcyjne cenowo, które często są pierwszym krokiem do przygody z kolekcjonowaniem. Artyści, których prace prezentowane są na aukcjach, stawiają swoje pierwsze kroki na rynku sztuki lub są już znani szerokiej publiczności, wystawiają swoją twórczość w prestiżowych instytucjach, a za ich dzieła trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takim przykładem mogą być np. Aleksandra Staniorowska czy Sonia Ruciak.

Jednymi z najchętniej kupowanych prac są barwne abstrakcje. Takich dzieł nie zabraknie na kwietniowej wystawie i aukcji. Przykładem mogą być obrazy Eweliny Ulaneckiej. Charakteryzują się one niezwykłą fakturą i feerią barw, które niemal eksplodują na powierzchni płótna. Dzieła tworzone przez artystkę są wyrazem jej ciekawości wobec świata i natury ludzkiej, spontanicznym jak i podświadomym zapisem twórczym. Ciekawe są również prace Przemysława Wójciaka, szerzej znanego jako Karifurava. Tematycznie i stylistycznie nawiązują one do długiej i bogatej tradycji japońskich drzeworytów. Artysta odnosi się nie tylko do dobrze znanych twórców z epoki Edo, ale również do współczesnej kultury wizualnej krajów azjatyckich. Twórczość artysty charakteryzują silnie zarysowane kontury, ograniczona paleta kolorystyczna, symetria oraz wyraziste kolory i kontrasty przyciągające wzrok. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 80 prac. 

Aukcja online wystartowała już 26 marca, a stacjonarnie odbędzie się 13 kwietnia w DESA Unicum. Licytować można będzie przez internet, telefonicznie, przez aplikację lub zlecenia stałe. Przebieg aukcji można będzie śledzić w mediach społecznościowych.

Wystawa Młoda Sztuka: 26 marca - 13 kwietnia 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 13 kwietnia 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

https://bid.desa.pl/auctions/1-4DCIFL/moda-sztuka

https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/mloda-sztuka-l87j/



 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Noc Muzeów z Lime Biuro prasowe
2024-05-14 | 11:35

Noc Muzeów z Lime

Firma Lime przygotowała specjalną promocję dla uczestników Nocy Muzeów. Każdy użytkownik, który w nocy z 18 na 19 maja wpisze w aplikację kod „MUZEUMZLIME”
Sztuka Sztuka żyje w mieście. Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
2024-05-09 | 12:00

Sztuka żyje w mieście. Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels

Historyczna Starówka, socjalistyczne wspomnienia, a może nowoczesne centra biznesowe? Tak szeroka paleta urbanistycznych kontrastów nasuwa na myśl jedno miasto: Warszawę. W
Sztuka Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej
2024-04-29 | 14:50

Wystawa prac Macieja Świętego w Galerii Dominikańskiej

Od piątku, 26 kwietnia, w Galerii Dominikańskiej można zobaczyć wystawę prac wrocławskiego artysty – Macieja Świętego. Ekspozycję tworzą wyjątkowe plakaty, w różnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Zdrowie

Jan Kliment i Lenka Klimentová: Po tym, jak niespodziewanie zmarł nasz przyjaciel, zrobiliśmy serię badań kontrolnych. Trzeba się badać, zanim choroba daje o sobie znać

Tancerze mają świadomość, że nawet groźna choroba przez długi czas może nie dawać żadnych objawów, dlatego też, by wykryć każdą nieprawidłowość już na wczesnym etapie, warto przeprowadzać regularne badania kontrolne. Jakiś czas temu Lenka i Jan Kliment bardzo boleśnie przeżyli nagłą śmierć swojego przyjaciela i jak zaznaczają, ta tragedia dała im wiele do myślenia. Od tego czasu diametralnie zmienili swoje podejście do profilaktyki.