Komunikaty PR

Risotto dyniowe z orzechami nerkowca KRESTO

2023-11-22  |  10:45
Biuro prasowe

Kremowy smak, maślana konsystencja i chrupkie wykończenie. Risotto dyniowe to sycąca odpowiedź na mroźne popołudnia oraz ochotę na rozgrzewający posiłek. To również opowieść o pięknej, złotej jesieni, do której warto dać się zaprosić.

Składniki na 4-6 porcji:

• 2 ząbki czosnku
• 1 duża szalotka
• 300-400 g dyni Hokkaido 
• 60-70 g orzechów nerkowca KRESTO
• Olej rzepakowy Rapso
• 1/3 szklanki białego wytrawnego wina
• 1 szklanka ryżu Arborio lub Carnarolli
• 800-900 ml bulionu 
• 30-40 g tartego parmezanu
• 50 g masła
• kilka listków szałwii
• Sól i pieprz cytrynowy
• Skórka otarta z cytryny – 1 łyżeczka
• Pestki dyni KRESTO do podania

 

Wykonanie:

1. Dynię umyj, pokrój na mniejsze kawałki i ułóż na blaszce, na papierze do pieczenia. Wyłóż orzechy nerkowca, całość skropl oliwą i wstaw do piekarnika nagrzanego do 190°C na około 20 minut. Ostudź i całość zblenduj na gładko.
2. Na głębokiej, dużej patelni rozgrzej łyżkę masła z 2 łyżkami oleju i podsmaż posiekaną szalotkę. Dodaj czosnek i smaż 30 sekund. Następnie wsyp ryż, wymieszaj i chwilę razem smaż. 
3. Dodaj wino i duś do odparowania płynu, następnie puree z dyni i orzechów nerkowca oraz chochlę bulionu. Wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu, pod przykryciem. Jak płyn się wchłonie, dolej kolejną porcję bulionu i powtarzaj czynność, aż ryż będzie miękki. 
4. W międzyczasie, na drugiej patelni, rozgrzej 2-3 łyżki masła i wrzuć kilka listków szałwii. Smaż na średnim ogniu, mieszając od czasu do czasu. Powinny powstać chipsy z listków oraz palone masło, które należy później dodać do risotto. 
5. Dodaj tarty parmezan i całość wymieszaj. 
6. Risotto dyniowe podaj z chipsami z szałwii, otartą skórką z cytryny i pestkami dyni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.