Robert Lewandowski wspiera program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”!
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Czy prezent może uratować życie dziecka? Tak! W programie UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła” każdy może podarować konkretny produkt humanitarny najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Od dziś program wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Robert Lewandowski. „Prezenty bez Pudła” najlepiej prezentują się w użyciu! – to hasło kampanii promującej program.
Miliony dzieci na świecie żyją w ubóstwie, bez dostępu do podstawowych produktów i świadczeń, w tym edukacji, opieki medycznej czy pomocy żywnościowej. Plecaki szkolne, apteczki pierwszej pomocy, szczepionki, moskitiery, a nawet namioty – te wszystkie produkty UNICEF od lat dostarcza dzieciom w potrzebie.
Wielu najmłodszych na świecie potrzebuje naszej pomocy. Takim dzieciom pomoc niesie UNICEF. Zdecydowałem się wesprzeć program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”, bo wierzę, że razem możemy poruszyć serca Polaków oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Jako to działa?
UNICEF Polska od 10 lat prowadzi program „Prezenty bez pudła”. Na stronie prezentybezpudla.pl można znaleźć produkty humanitarne, które organizacja dostarcza najmłodszym. Każdy może wybrać konkretny prezent-produkt humanitarny, który chce podarować potrzebującym dzieciom. Następnie przekazuje organizacji darowiznę, zaś pracownicy UNICEF w imieniu Darczyńcy kupują i dostarczają produkt tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebny.
„Prezenty bez Pudła” to najlepszy sposób na wsparcie działań UNICEF na całym świecie. Wszystkie prezenty-produkty pomagają dzieciom, które cierpią z powodu głodu, chorób czy kryzysów humanitarnych. Każdy rodzic z krajów rozwijających się marzy o takim prezencie dla swojego dziecka. Z UNICEF mają Państwo pewność, że te prezenty-produkty dotrą do najbardziej potrzebujących dzieci, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
„Prezenty bez Pudła” nie prezentują się spektakularnie, ale kiedy widzimy je „w użyciu”, to robią ogromne wrażenie. Swoją realną wartość zyskują w odpowiednich rękach, czasie i miejscu – w rękach potrzebujących dzieci. Te produkty-prezenty mogą uratować zdrowie i życie dziecka, a ich wpływ na najmłodszych jest ogromny! Właśnie dlatego warto podarować je najmłodszym w potrzebie!
Produkty są najczęściej wysyłane z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF w Kopenhadze. Często też organizacja kupuje je na miejscu, w krajach rozwijających się, aby ograniczyć koszty transportu i dać pracę lokalnej społeczności. Podarowane przez Polaków „Prezenty bez Pudła” co roku docierają do bardzo wielu państw na świecie sprawiając uśmiech na twarzach tysięcy dzieci.
Wejdź na stronę prezentybezpudla.pl i podaruj konkretny produkt humanitarny potrzebującym dzieciom. Twoja pomoc może uratować zdrowie i życie dziecka oraz dać mu szansę na lepszą przyszłość!, apeluje Robert Lewandowski.
Więcej informacji
O UNICEF
UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl.
O Robercie Lewandowskim
Robert Lewandowski jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF od 2014 roku. W czasie dotychczasowej współpracy z UNICEF Polska, Robert Lewandowski odwiedził obóz dla syryjskich uchodźców Za’atari (Jordania) i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. Celem kampanii „Głos Dzieci” było zwrócenie uwagi na sytuację milionów najmłodszych dotkniętych skutkami kryzysów humanitarnych. Robert Lewandowski wspierał również działania UNICEF Polska prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu i akcję „Reszta w Twoich rękach”, w ramach której zaprojektował szczęśliwy dukat UNICEF przedstawiający uśmiechniętego chłopca z piłką.
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.