Komunikaty PR

Rodziny królewskie na ARTE.TV!

2022-06-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

2 czerwca 1953 roku odbyła się koronacja Elżbiety II. Z okazji obchodów Platynowego Jubileuszu, na darmowej platformie streamingowej ARTE.tv pojawił się film dokumentalny o nowym pokoleniu rodzin królewskich: Williamie i Kate z Wielkiej Brytanii, Filipie i Letycji z Hiszpanii oraz Wiktorii i Danielu ze Szwecji. Jak zmieniały się monarchie na przestrzeni lat i jaka będzie ich rola w przyszłości? Film „Rodziny królewskie: nowe pokolenie” jest dostępny za darmo w serwisie VOD ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/106259-000-A/rodziny-krolewskie-nowe-pokolenie/.

 

Zasiadają na tronach i dziedziczą wielopokoleniowe spadki, lecz dalsze istnienie monarchii nie jest czymś oczywistym. Przyszłość królewskich rodzin znajduje się w rękach młodego pokolenia: Wiktorii i Daniela ze Szwecji, Williama i Kate z Wielkiej Brytanii oraz Filipa i Letycji z Hiszpanii.

Chociaż Karol i Camilla czekają w kolejce, książę William i jego żona Kate już przygotowują się do objęcia tronu. Z wdziękiem i wiarygodnością uosabiają bardziej nowoczesną wizję rodziny królewskiej, dając Brytyjczykom obraz młodej rodziny, z którą łatwo się identyfikują. W Hiszpanii król Filip IV powiedział w 2014 roku, że Korona musi zbliżyć się do obywateli, aby odzyskać ich szacunek i zaufanie. Od tego czasu Filip i Letycja ciężko pracują nad wypełnieniem swej misji, podobnie jak księżniczka Wiktoria i jej mąż Daniel w Szwecji. Bo choć pary królewskie nie sprawują władzy jako takiej, to mają na nią znaczny wpływ. Często muszą stawiać czoła wielkim wyzwaniom, niezadowoleniu społecznemu, niepokojom politycznym i ruchom separatystycznym. Poprzez portrety trzech emblematycznych par królewskich, twórcy dokumentu śledzą ewolucję monarchii i obserwują strategie obrane przez jej obecnych przedstawicieli w celu jej utrwalenia.

Film dokumentalny „Rodziny królewskie: nowe pokolenie” jest dostępny bezpłatnie do 23 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/106259-000-A/rodziny-krolewskie-nowe-pokolenie/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher Biuro prasowe
2024-08-17 | 10:00

Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher – autorka bestellerów, których ekranizacje zachwycają widzów już od kilku dziesięcioleci, obchodziłaby w tym roku 100. rocznicę urodzin. Z tej
Film 15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!
2024-08-11 | 09:00

15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!

Już od poniedziałku 2 września na antenę Romance TV powraca wyczekiwany serial „Górscy ratownicy! W 15. sezonie na fanów czekają nowe wyzwania jakich podjąć muszą się
Film WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie
2024-08-08 | 10:00

WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie

W dniach od 1 do 7 sierpnia, we wsi Wilkowisko i jej okolicach, studenci Szkoły Filmowej z Łodzi realizowali swój najnowszy projekt. Film, który opowiada historię młodej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.