Komunikaty PR

ROZSZERZONE PORY? POŻEGNAJ JE RAZ NA ZAWSZE!

2020-02-04  |  11:25
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania jpg ( 1.78 MB )

Można o siebie dbać, poświęcać dużo czasu na odpowiednią pielęgnację i godzinami analizować składy kosmetyków oraz potrzeby skóry. Czasami pomimo wielkich starań skóra nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Jednym z częstych problemów, z którymi kobiety zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej są rozszerzone pory. Tak – mowa o nieestetycznych „dziurkach”, które mogą zrujnować nawet najlepszy makijaż.

Zacznijmy od początku…
Czym tak właściwie są rozszerzone pory?
Spieszymy Wam z odpowiedzią! To nic innego, jak rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Problem często spotykany jest u posiadaczek skór tłustych lub mieszanych, praktycznie nie występuje u posiadaczek skór suchych. Rozszerzone pory mogą towarzyszyć zmianom trądzikowym lub być jego pozostałością. Dzieje się tak dlatego, że przez nadmierną produkcję sebum pory ulegają „rozciąganiu”. Jak już zostało wspomniane – rozszerzone pory przypominają „dziurki”. Charakterystyczne wgłębienia w skórze tworzą nierówną teksturę i są widoczne gołym okiem, w szczególności w połączeniu z makijażem.

W przypadku cery tłustej bardzo często mamy do czynienia z zaburzeniami procesu złuszczania naskórka. Wszystko przez to, że zanieczyszczenia (takie jak np. kurz czy resztki makijażu) z powodu zalegającego łoju, przyklejają się do niego, a przez to zatykają pory. W porach gromadzi się coraz więcej niepożądanej treści, powstają zaskórniki, a pory trwale ulegają rozszerzeniu.

Jak zapobiegać powstawaniu rozszerzonych porów?
Rozszerzone pory bardzo często mają podłoże genetyczne, a co za tym idzie – jedni będą mieć do nich skłonności, inni nie. W przypadku posiadaczek rozszerzonych porów bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Częstym błędem jest stosowanie kosmetyków bazujących na wszelkiego rodzaju olejkach, które mogą dodatkowo utrudniać złuszczanie naskórka. Tyczy się to głównie kremów i serów, czyli produktów, które zostają na skórze. Czy można zatem stosować np. olejki do demakijażu? Tak, ale bardzo ważne jest późniejsze dokładne oczyszczenie cery, w innym razie produkt może zapchać pory – a tego przecież chcemy uniknąć. Z rozszerzonymi porami możemy również walczyć w gabinetach medycyny estetycznej.

Oto najskuteczniejszy sposób na rozszerzone pory!

W walce z rozszerzonymi porami idealnie sprawdza się technologia SECRET RF® 2.0. SECRET RF® 2.0 jest światowym liderem wśród systemów medycznych wykorzystujących technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to jedyna na świecie platforma medyczna RF, która umożliwia wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF (odmładzanie, napięcie skóry, redukcja blizn, rozstępów, leczenie nadpotliwości), jak również na zastosowanie technik termokoagulacyjnych, dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure wykorzystującej elektrody igłowe (zamykanie naczynek, leczenie trądziku, podcinanie blizn). – Zabieg polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość między 0.5 mm a 3.5 mm, emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych – tłumaczy dr Marcin Wiśniowski z gabinetu Dr Marcin Wiśniowski Chirurgia i Medycyna Estetyczna w Szczecinie. Rezultaty widoczne są już po 1 zabiegu, jednak zalecane jest wykonanie 3-5 procedur co 3-4 tygodnie. Skóra staje się wygładzona, a pory mniej widoczne. I problem z głowy!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.