Rusza 6. sezon Milko Mazury MTB – start w Iławie
W najbliższy weekend (29-30 maja) odbędą się pierwsze zawody w ramach kolarskich zmagań Milko Mazury MTB. W tym roku wielkie otwarcie szóstego sezonu nastąpi w Iławie - to nowa lokalizacja na mapie wyścigu. Marka Milko jest sponsorem tytularnym wydarzenia, które składać się będzie z 10 etapów i zakończy się we wrześniu.
Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce, odbywający się w północno-wschodniej części kraju. Ponownie centra turystycznych miast Warmii i Mazur staną się areną zmagań dla setek kolarzy z Polski i zagranicy. Trasy wszystkich wyścigów wytyczono tak, by przebiegały przez najatrakcyjniejsze tereny leśne, specjalne ścieżki rowerowe poprowadzono wzdłuż stromych brzegów mazurskich jezior. Cykl wystartuje na południu Mazur - w Iławie, gdzie odbędzie się Wyścig Pięciu Jezior - gwarancja dobrze rozpoczętego sezonu.
„Zmagania kolarskie Milko Mazury MTB na stałe wpisały się już do kalendarza najważniejszych kolarskich wydarzeń sportowych w Polsce. Dlatego cieszymy się, że odbywa się na terenach nam tak bardzo bliskich. Produkty Milko w opakowaniach „on the go” powstają w SM Mlekpol w Mrągowie, czyli w mieście, w którym kolarze pojawią się w tegorocznym cyklu dwukrotnie i gdzie zakończą zmagania w wielkim finale. Jesteśmy sponsorem tytularnym zawodów, bo Milko to marka dla osób aktywnych, uprawiających sport i ceniących spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a Milko Mazury MTB to właśnie znakomita okazja do wysiłku fizycznego, przeżycia sportowej przygody, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji w otoczeniu najpiękniejszych mazurskich pejzaży” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.
Zawodowe grupy kolarskie, amatorzy oraz pasjonaci kolarstwa górskiego, dzieci i młodzież – wszyscy znajdą coś dla siebie podczas kolarskich weekendów. Dla najmłodszych zostaną wytyczone specjalne trasy w ramach rywalizacji Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior jako sponsor strategiczny, angażuje się w etap dla dzieci, promując wśród nich zdrowe współzawodnictwo.
„Cieszymy się, że już po raz szósty będziemy mogli rozpowszechniać tę wspaniałą dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Przez cały okres wiosenno-letni namawiamy na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w Milko Mazury MTB wzięło blisko 16 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 150 000 osób. Jesteśmy pewni, że w tym roku również nie zabraknie sportowych wyzwań dla uczestników i niezapomnianych emocji dla kibiców” - mówi Arkadiusz Cała, organizator wyścigów Milko Mazury MTB.
Terminarz wyścigów Milko Mazury MTB 2021:
- 29-30 maja – Etap 1 – Iława – WIELKIE OTWARCIE SEZONU MILKO MAZURY MTB
- 12-13 czerwca – Etap 2 – Piecki
- 26-27 czerwca – Etap 3 – Mikołajki
- 10-11 lipca – Etap 4 – Mrągowo
- 31 lipca – 1 sierpnia – Etap 5 – Pasym
- 14-15 sierpnia – Etap 6 – Giżycko
- 28-29 sierpnia – Etap 7 – Ryn
- 4-5 września – Etap 8 – Węgorzewo
- 18-19 września – Etap 9 – Pisz
- 25-26 września – Etap 10 – Mrągowo – WIELKI FINAŁ MILKO MAZURY MTB
Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.
![Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1229550095,w_253,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
![Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa](/files/_uploaded/glownekonf_18933665,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
![Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół](/files/_uploaded/glownekonf_1056808653,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.