Rusza nowa intensywna kampania wspierająca kategorię czekolad marki Wawel
Marka Wawel ruszyła właśnie z nową kampanią podkreślającą wyjątkową jakość czekolad. Najnowszy spot, który można zobaczyć od 20 stycznia wspiera całą kategorię czekolad standardowych 100 g Wawel ze szczególnym wyróżnieniem czekolady Gorzkiej 70% cocoa. Kampania widoczna będzie w wiodących stacjach telewizyjnych oraz kinach. Zaplanowano także silną komunikację digital, wsparcie w sklepach, a także działania PR.
Najnowsza kampania czekolad Wawel skierowana została przede wszystkim do młodszych odbiorców. W nowej kreacji marka w humorystyczny i przewrotny sposób promuje czekoladę Gorzką 70% cocoa, a w nowej komunikacji pojawiają się Maciek i Jacek, bohaterowie znani już z kampanii Wolność Wyboru. Komunikacja wspierająca kategorię czekolad w portfolio marki ruszyła 20 stycznia. Jest to pierwsza odsłona serii trzech 15 sekundowych spotów prezentujących czekolady i miniczekolady marki Wawel. Kolejne reklamy pojawią się w telewizji w najbliższym czasie.
Najnowszy spot reklamowy podkreśla wyjątkową jakość czekolad Wawel, które powstają w oparciu o sprawdzone receptury i wydłużony proces konszowania, czyli intensywnego mieszania masy czekoladowej. To właśnie dlatego czekolady Wawel mają delikatny, ale zarazem intensywny smak, jeszcze bardziej aksamitną oraz kruchą konsystencję, która rozpływa się w ustach.
W ramach kampanii zaplanowano szerokie działania digital, czyli komunikację opartą o Display, Video, Influencer oraz Social Media marketing na wielu platformach mediowych. Spoty telewizyjne będą emitowane w wiodących stacjach (TVP, TVN, Polsat oraz stacjach tematycznych), a także salach kinowych sieci kin Cinema City w całej Polsce.
Produkcją spotu zajęło się Studio Produkcyjne Lemon, natomiast zakupem mediów dom mediowy Mets. Za działania PR odpowiada agencja Great Minds.
Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=N8AKOoNAsIM&feature=youtu.be
![Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love Biuro prasowe](/files/1513931156/pexels-designecologist-887349,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
![Konumpcja alkoholu](/files/1513931156/2025.01.23-wykres-konsumpcja-alkoholu-studniowka-badania-iqs_2,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
![Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush](/files/_uploaded/glownekonf_818318337,w_261,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.