Ruszyła faza aplikacji do drużyny ASICS FrontRunner
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Od 1 lutego można aplikować do globalnej społeczności biegowej, ASICS FrontRunner. Rekrutacja odbywa się raz w roku, a jej celem jest wyłonienie nowych ambasadorów marki, którzy utożsamiają się z hasłem „w zdrowym ciele, zdrowych duch”.
Młodsi i starsi, początkujący i bardziej zaawansowani, kochający trail lub asfalt, a nawet bardziej ekstremalne doznania – społeczność ASICS FrontRunner tworzy różnorodny zespół biegaczy, których łączy pasja do ruchu. Projekt został zainaugurowany w 2010 roku, a jego wiodącym celem jest inspirowanie i wspieranie wszystkich, którzy dzięki bieganiu chcą osiągnąć zdrowy umysł w zdrowym ciele.
Lokalny zespół liczy obecnie 42 osoby. FrontRunnerzy mają możliwość testowania najnowszych produktów ASICS, często jeszcze przed premierą. Wyjeżdżają również na cykliczne obozy, spotkania międzynarodowe oraz lokalne. To zróżnicowana grupa biegaczy, która jest obecna w ponad 30 krajach. Marka szuka każdego, dla kogo sport oraz bieganie to nieodłączna część życia.
Szukamy ambasadorów ruchu, ludzi z pasją do biegania, którzy chcą do aktywności motywować innych. Wierzymy, że zdrowe i sprawne ciało możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy idzie z tym w parze zdrowy umysł. Pokazujemy, jak ogromny wpływ ma ruch na nasze samopoczucie i ile zmienia w naszym życiu. Jeśli również w to wierzysz i pokazujesz to na co dzień – nasza drużyna to miejsce dla Ciebie. Nieważne, ile masz lat, jak często biegasz, skąd pochodzisz, gdzie mieszkasz. Nieważne też, czy biegasz w mieście czy po górach i jakie masz statystyki na portalach społecznościowych – liczy się pasja, która łączy całą drużynę, zarówno lokalnie, jak i globalnie. Może czekamy właśnie na Ciebie? – zachęca Zuzanna Bieńczak, Community Manager ASICS FrontRunner Poland.
Tegoroczna faza aplikacji potrwa do końca lutego.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.