Sekrety zimowej pielęgnacji z Super-Pharm
Kiedy latem nakładanie kremów z filtrem UV wydaje się oczywistym elementem codziennej pielęgnacji, często zdarza się zapominać, że zimowa beauty routine również powinna być dopasowana do warunków pogodowych. I to wcale nie ekstremalne mrozy, ale nawet zimny, suchy wiatr może przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry – dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków, które otulą cerę ochronną warstwą. Fantastyczna selekcja kosmetycznych produktów na zimę dostępna jest w nowej, pełnej promocji ofercie Super-Pharm.
O ile latem za słowo klucz pielęgnacji można uznać nawodnienie, tak zimą najważniejsza jest ochrona. Podczas chłodnych miesięcy skóra potrzebuje dużej dawki odżywienia, wzmocnienia i regeneracji. I mimo, że niskie temperatury korzystniej działają na cerę niż upały – m.in. pobudzają krążenie i odmładzają – to należy pamiętać o kilku złotych zasadach, które pozwolą w pełni cieszyć się z korzyści zimowych miesięcy, unikając niepożądanych niespodzianek – takich jak podrażnienia, przesuszenie, czy nieproszone rumieńce.
Oczyszczanie – timing is the key
Podstawą każdej pielęgnacji powinno być oczyszczanie – nie inaczej jest w przypadku tej zimowej. Jednak, kiedy za oknem panuje mróz, szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego momentu mycia twarzy – nie należy tego robić mniej niż pół godziny przed wyjściem na dwór, ponieważ jest to czas, który skóra potrzebuje na odbudowanie swojej warstwy ochronnej po kontakcie z wodą.
Z jakich kosmetyków oczyszczających najlepiej korzystać przed wystawieniem skóry na działanie mrozu? Warto sięgnąć chociażby po balsam myjący Avène – to ultradelikatny dermokosmetyk, który dzięki naturalnym składnikom (99%) i wysokiej tolerancji nie spowoduje podrażnień. Innym trafionym wyborem może być emulsja do mycia CeraVe, która nie tylko oczyszcza, ale również nawilża wspiera odbudowę bariery ochronną skóry.
Pielęgnacja – tłusta konsystencja + regeneracja
Dobierając kosmetyki do zimowej pielęgnacji twarzy, należy szukać produktów o bogate konsystencji, z dużą zawartością olei i maseł. Tłuste kremy zadziałają jak dodatkowa płaszcza ochronnego skóry, który odpowiada za walkę z mrozami, utrzymując cerę elastyczną i nawilżoną. Świetnie sprawdzi się tutaj krem ochronny na wiatr i mróz Emolium Dermocare – intensywnie natłuszcza i nawilża przez ponad 5 h, pozostawiając skórę odżywioną. W swoim składzie zawiera również witaminę A, która działa łagodząco i odżywczo, regenerując barierę naskórkową oraz kwas linolowy, który zwiększa odporność na podrażnienia i zmniejsza szorstkość skóry. Podobne działanie można przypisać kremowi La Roche-Posay Nutritic Intense.
Warto również pamiętać, że czynniki nieprzyjazne skórze czają się nie tylko na dworze; zima to szczyt sezonu grzewczego – pomieszczenia wypełnia suche powietrze, które negatywnie odbija się na skórze, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianiu płynów i nawadnianie skóry, w czym może pomóc głęboko nawilżająca maska Vichy Mineral 89.
Usta i dłonie
Mówiąc o zimowej pielęgnacji, warto również poświęcić kilka słów ustom i dłoniom, które bez odpowiedniej ochrony podczas mrozów narażone są na nadmierne wysuszenie, a konsekwencji nawet na pękanie. O ręce najlepiej zadbać, stosując każdorazowo po myciu nawilżająco-regenerujący krem do rąk – idealny będzie ten od koreańsko-francuskiej marki Jowaé lub SVR – lidera wśród dermokosmetyków. Jeśli chodzi o usta, zimą potrzeba prawdziwych agentów do zadań specjalnych; poradzi sobie tutaj balsam Uriage, Blistex lub Nuxe – to prawdziwe ukojenie i regeneracja dla spierzchniętych ust.
Naturalne kosmetyki – przyjaciele zimowej pielęgnacji
Naturalne kosmetyki sprawdzają się zawsze – dzięki odpowiedzialnie dobranym, naturalnym składnikom, produkty te nie powodują podrażnień, są przyjazne dla każdego rodzaju skóry. Zimą warto sięgnąć po naturalne olejki – w specjalnej ofercie Super-Pharm te od NaturalME lub Ala można teraz znaleźć w wyjątkowych cenach.
Zachęcamy do odkrycia swoich ulubionych produktów z zimowej oferty Super-Pharm na www.superpharm.pl lub w jednej z drogerii stacjonarnych.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.