Komunikaty PR

ROMANCE TV wspiera osoby z niepełnosprawnością

2021-09-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Do pobrania docx ( 0.85 MB )

Romance TV jako stacja, która na co dzień emituje filmy o miłości i wspaniałych romantycznych historiach z happy endem, w ramach współpracy z Fundacją Avalon obejmuje patronatem trzecią edycję Konferencji Sekson, która ma na celu edukowanie społeczeństwa o potrzebach osób z niepełnosprawnością (OzN) w kwestiach seksualności i rodzicielstwa. Odbędzie się ona w dniach 2-3 października w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie oraz online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Seks, a zwłaszcza u osób niepełnosprawnych, nadal pozostaje tematem tabu. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że na takie tematy warto rozmawiać i uświadamiać społeczeństwo, że osoby niepełnosprawne nie są inne, lecz są takie same jak osoby pełnosprawne i mają takie same potrzeby w kwestiach miłości, bliskości z drugą osobą, seksualności, rodzicielstwa, kariery zawodowej czy osiągnięć sportowych. Dlatego stacja Romance TV angażuje się we współpracę z Fundacją Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, by edukować społeczeństwo, znosić tematy tabu, obalać mity i stereotypy na temat życia intymnego osób niepełnosprawnych, i przede wszystkim pomóc im  żyć pełnią życia i bez barier.

Tegoroczna konferencja Sekson to pierwsze na taką skalę wydarzenie poświęcone seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową oraz ich aktywizacji. Na żywo i online spotkają się reprezentanci środowisk OzN, organizacji pozarządowych oraz instytucji pomocowych, lekarze, seksuolodzy, ginekolodzy, fizjoterapeuci i psycholodzy. Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr n. hum. Alicja Długołęcka, prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, dr n. med. Monika Łukasiewicz, dr n. med. Piotr Paweł Świniarski, dr Tomasz Sobierajski, dr n. med. Barbara Mazurkiewicz, Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, mistrzyni paraolimpijska Katarzyna Rogowiec. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty tematyczne. Pierwszy dzień poświęcony będzie tematyce seksualności, a drugi rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością.

- Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej wspaniałej i szczytnej inicjatywy. Zaangażowanie w konferencję Sekson wpisuje się w misję stacji Romance TV, której bliskie są tematy miłości, tolerancji, przyjaźni i rodziny i takie wartości przekazujemy widzom codziennie poprzez filmy i seriale emitowane na antenie Romance TV – mówi Krzysztof Mikulski, prezes stacji Romance TV.

Konferencja Sekson jest dostępna dla wszystkich i bezpłatna. Odbędzie się w dniach 2-3 października w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie oraz online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku. Aby wziąć udział w trybie stacjonarnym, należy zapisać się na stronie www.sekson.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Życie pełne (intymnych) doznań Biuro prasowe
2023-08-31 | 01:00

Życie pełne (intymnych) doznań

Miesiące letnie to czas, kiedy nie chcemy się ograniczać. To właśnie wtedy poszukujemy ciekawych doznań i momentów, które dostarczą nam jak największej przyjemności.To nie
Seks Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko
2023-07-14 | 10:45

Tour de Pologne w Środzie Wielkopolskiej! Wspólnie kibicujmy na niebiesko

Już 29 lipca od godziny 13:00 zapraszamy do oficjalnej, miejskiej strefy kibica tuż przy Cukrowni Pfeifer & Langen przy ul. Niedziałkowskiego 27! Na wydarzenie zaprasza prezes Cukrowni wraz
Seks ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU
2023-04-25 | 14:29

ZMIENIAJĄCA ŻYCIE MOC SEKSU

Nasze relacje seksualne mogą budzić bardzo skrajne emocje. Często mają wymiar wstydliwy, a ich ugrzeczniony charakter pogłębia problem traktowania seksu jako tabu. Jednocześnie mogą być

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.