Sezon rowerowy: czas start!
Rowery bardziej doceniane
Prawie dwumiesięczna kwarantanna i brak możliwości korzystania z rozkwitającej za oknami wiosny, mogły sprawić, że pragnienia wielu osób uległy przewartościowaniu, a proste czynności, jak jazda na rowerze, stały się tymi najbardziej pożądanymi. Zamknięcie siłowni i odwołanie wydarzeń sportowych, nie oznaczało pozostawienia miłośników kolarstwa bez niczego – mogli oni realizować swoje plany i pasje za pośrednictwem sprzętu stacjonarnego oraz organizowanych wyścigów online. Jednak wszyscy Ci, którzy doceniają jazdę na rowerze za możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odczuciu wiatru we włosach, dopiero teraz mogą z pełną satysfakcją wybrać się na przejażdżkę.
Jaki rower wybrać?
Wszyscy Ci, którzy rozważają zakup roweru, by dojeżdżać nim do pracy czy sklepu lub zamierzają wykorzystywać go do krótkich wycieczek po mieście, powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą rowerów miejskich. Eleganckie, utrzymane w stylu vitange, z zamontowanym z przodu koszyczkiem i wygodnym siodełkiem – takie są „holendry” znajdujące się w asortymencie marki GO Sport. Rowery te idealnie sprawdzą się dla osób traktujących jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z kolarstwem, a chcieliby w bardziej ekologiczny i zrównoważony sposób podchodzić do codziennych czynności i w okresie wiosenno-letnim właśnie rowerem zastąpić wszelkie inne środki transportu. Konstrukcja tzw. „damek” zapewnia pełen komfort i nie wymaga specjalnego dostosowania ubrania do przejażdżki, a wąskie opony umożliwiają dynamiczną jazdę.
Asortyment marki GO Sport uwzględnia ponadto rowery górskie, które oprócz zastosowania do jazdy na wyżynnym terenie, sprawdzą się również w przypadku pokonywania innych, mniej wymagających tras. Ten typ rowerów, zwany również MTB czy „góralem” to opcja dla wszystkich, którzy zamierzają wyjechać poza miejską drogę asfaltową i wkroczyć na dwóch kółkach w tereny bardziej piaszczyste, błotniste lub pokryte kamieniami. Rower górski będzie więc odpowiedni dla zwolenników leśnych przejażdżek, które możliwe są także w dużych miastach. Szersze i mniejsze opony, prosta kierownica oraz brak wszelkiego rodzaju dodatków, takich jak bagażnik czy błotnik, sprawiają, że ten typ roweru zapewnia komfort i amortyzację, a jazda na bezdrożach czy nierównych powierzchniach, nie sprawia problemu.
Hybrydą roweru miejskiego i górskiego jest trekkingowy dwukołowiec. Ten rodzaj nada się na dłuższą wyprawę, podczas której pokonywane będą zarówno asfaltowe, jak i leśne trasy. Rowery te wyposażone są w bagażniki i błotniki, a przybierana na nich pozycja jest podobna do tej, obieranej podczas użytkowania rowerów miejskich. Z górskimi dwukołowcami łączy je wyposażenie w dosyć szerokie koła oraz podobnie masywna konstrukcja. Lżejszą wersją rowerów trekkingowych są ich crossowe odpowiedniki, które pozbawione dodatkowych elementów, takich jak błotnik, bagażnik czy oświetlenie, są świetną opcją na letnie przejażdżki po ulicy, parku czy innej, ubitej powierzchni.
Pełna oferta różnego rodzaju rowerów, w tym rowery dziecięce i elektryczne oraz wszelkiego rodzaju dodatki i odzież dedykowane tej dyscyplinie, dostępna jest w sklepach stacjonarnych i online GO Sport, a klienci wciąż mogą skorzystać tu z darmowej dostawy do domów. Przed wybraniem się na wycieczkę rowerową należy pamiętać o wciąż obowiązujących zasadach: zasłaniania nosa i ust (nie dotyczy jedynie leśnych ścieżek i dukt – w drodze do lasu i na leśnych parkingach należy mieć założoną maseczkę) oraz konieczności zachowana dystansu 2 metrów od pieszych i innych rowerzystów. Korzystajmy z tegorocznej wiosny z rozwagą!

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.