Komunikaty PR

Skóra przed i po menopauzie - czy może się różnić?

2022-06-29  |  16:00
Biuro prasowe

Skóra przed i po menopauzie – czy może się różnić?

Zmiany związane z menopauzą trwają kilka lat i dzieją się w organizmie mimo, że początkowo nie są zauważane czy z nią kojarzone. Świadomość tego naturalnego procesu to klucz do tego, by odpowiednio wcześnie i skutecznie odpowiedzieć na zachodzące zmiany i przejść cały okres okołomenopauzalny możliwie łagodnie. Vichy Neovadiol – ekspert w pielęgnacji skóry menopauzalnej, odpowiada na wyzwania skóry w czasie perimenopauzy i po menopauzie. Teraz do gamy produktów dołączyło dwufazowe serum Neovadiol MENO 5, które aktywuje mechanizmy skóry menopauzalnej i działa na 5 oznak starzenia.

 

Pierwsze objawy nadchodzącej menopauzy

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu kobiety poprzedzonym wieloletnim procesem stopniowego wygaszania funkcji hormonalnej jajników, zwanym perimenopauzą. Organizm kobiety już około 40 roku życia wchodzi w ten etap. Płodność zaczyna zanikać nawet ok. 10 lat przed menopauzą, zaś od momentu jej wystąpienia, czyli średnio ok. 51 roku życia[1], znika całkowicie. Menopauza to po prostu ostatnia miesiączka. Jednak o tym, że miesiączka była tą ostatnią, dowiadujemy się dopiero wówczas, gdy przez kolejny rok nie wystąpiło krwawienie.

Początkowo kobieta nie odczuwa żadnych skutków zaburzeń hormonalnych, a jedynymi „dowodami” zachodzących zmian w organizmie mogą być skrócone lub wydłużone cykle menstruacyjne. Powolne wygaszanie czynności jajników prowadzi do mniej lub bardziej dokuczliwych zmian. Mogą pojawić się uderzenia gorąca, bóle mięśni i głowy, kołatanie serca, problemy ze snem czy nadmierna drażliwość. Dochodzi również do licznych zmian w obrębie skóry.

Menopauza widziana na skórze

Widocznym symptomem zmian menopauzalnych jest pogorszenie kondycji skóry, które w okresie perimenopauzy manifestuje się głównie zmianą owalu twarzy, utratą jędrności i gęstości skóry, zaś po menopauzie wyraźnym zwiotczeniem i wysuszeniem skóry, powodującym znaczny dyskomfort. Niedobór estrogenów wpływa na skórę, powodując jej suchość, zmarszczki, wiotkość oraz zmniejszone wydzielanie sebum. W okresie menopauzy zmniejsza się ilość lipidów, naskórek staje się cieńszy, zmienia się Ph skóry, a bariera lipidowa jest o wiele słabiej zorganizowana, przez co skóra traci swoją naturalną odporność i co powoduje, że wszelkie czynniki zewnętrzne dużo łatwiej ją podrażniają i wysuszają. Dodatkowo uderzenia gorąca mogą prowadzić do zaczerwienienia skóry, a nawet trądziku różowatego. Następują też zaburzenia melanogenezy, co wpływa na wzrost przebarwień. W ciągu 5 pierwszych lat po menopauzie następuje zmniejszenie ilości kolagenu nawet o 30%, co pogarsza mechaniczne właściwości skóry i powoduje jej zwiotczenie. Postępuje też degradacja kwasu hialuronowego, co sprawia, że skóra traci ona zdolność do zatrzymywania wody. Dlatego, jak mówi dr Agnieszka Sura, jedna z członkiń Rady Ekspertów ds. Menopauzy: Pielęgnacja przeciwstarzeniowa łagodząca skutki zmian hormonalnych związanych z menopauzą powinna być wdrożona odpowiednio wcześnie, czyli w okresie perimenopauzy. Utrata jędrności i gęstości skóry, a także zmiana owalu twarzy to sygnały wejścia w ten nowy etap. Z kolei po menopauzie głównymi wyzwaniami stają się wiotczenie, suchość oraz ogólny dyskomfort. Dlatego skuteczna pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym powinna kompensować widoczny wpływ zmian hormonalnych na skórę i działać na 5 głównych oznak starzenia: ujędrniać i modelować owal twarzy, redukować przebarwienia, wygładzać zmarszczki, przywracać blask, redukować suchość i uzupełniać utraconą warstwę lipidową.

 

Poznaj rozwiązanie Vichy – nowe dwufazowe serum Neovadiol Meno 5!

Laboratoria VICHY od ponad 20 lat badają wpływ menopauzy na kondycję skóry. Odpowiadając na potrzeby kobiet w okresie peri- i pomenopauzalnym, Vichy stworzyło gamę Neovadiol, do której dołączyło nowe dwufazowe serum ujędrniające i wyrównujące koloryt skóry Neovadiol Meno 5.

Dwufazowe serum NEOVADIOL MENO 5 to unikalne połączenie składników aktywnych uznanych w dermatologii, które niwelują widoczny wpływ menopauzy na skórę:

  • niacynamid oraz witaminy Cg i E, które pomagają zapewnić silną ochronę antyoksydacyjną i przywrócić skórze blask;
  • proksylan, który stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego oraz uelastycznia i ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki i redukuje wiotczenie;
  • kwas glikolowy, który przyspiesza cykl odnowy naskórka, aby wygładzić skórę i wyrównać jej koloryt;
  • kwasy Omega 6 i 9, które uzupełniają utraconą warstwę lipidową naskórka, głęboko odżywiając skórę.

Dwufazowe serum NEOVADIOL MENO 5 aktywuje mechanizmy skóry menopauzalnej i działa na 5 oznak starzenia się skóry:

  1. Ujędrnia i modeluje owal twarzy
  2. Redukuje przebarwienia
  3. Wygładza zmarszczki
  4. Przywraca blask
  5. Redukuje suchość, uzupełniając utraconą warstwę lipidową

Efekty stosowania dwufazowego serum Neovadiol Meno 5 w trakcie perimenopauzy i po menopauzie:

  • -13% wiotczenia skóry[2];
  • -22% przebarwień[3];
  • +61% lipidów naskórkowych[4];
  • -12% zmarszczek[5];
  • +14% blasku[6]

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność produktu już po miesiącu stosowania!

Serum posiada świeżą, nietłustą konsystencję, która szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia klejenia się skóry. Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć serum, tak aby połączyć obie fazy: wodną i olejową, dla optymalnej skuteczności.

Dwufazowe serum NEOVADIOL MENO 5, opakowanie: 30 ml, cena: 179,90 zł[7]

Kremy z gamy Neovadiol dla skóry w okresie perimenopauzy i po menopauzie

Gama Neovadiol składa się z kremów dla kobiet w okresie perimenopauzy i po menopauzie. Formuły są hipoalergiczne i odpowiednie także dla skóry wrażliwej, a ich skuteczność została potwierdzona klinicznie przez dermatologów.

NEOVADIOL perimenopauza – w wersji na dzień i na noc to formuła bogata w proksylan i kwas hialuronowy, których zadaniem jest przywrócenie skórze gęstości i jędrności oraz poprawa owalu twarzy.

Opakowanie: 50 ml, cena: 175,90 zł7.

NEOVADIOL po menopauzie – w wersji na dzień i na noc ma za zadanie intensywnie odżywić, korygować wiotczenie oraz i przywrócić skórze poczucie komfortu. To wszystko za sprawą proksylanu oraz kwasów OMEGA 3-6-9.

Opakowanie: 50 ml, cena: 175,90 zł.

Kontakt dla mediów:

Anna Miastkowska

anna.miastkowska@lbrelations.pl

796 128 551

 


[1] ROZENBAUM H. : Ménopause. Aspect clinique. Editions ESKA, Paris, 2000, 256 p].

[2] Ocena kliniczna - 42 kobiety po 2 miesiącach

[3] Test instrumentalny - 41 kobiet po 2 miesiącach

[4] Formuła opracowana z użyciem lipidów, aby zrekompensować redukcję sebum w czasie menopauzy

[5] Ocena kliniczna, 41 kobiet po 2 miesiącach

[6] Ocena kliniczna - 42 kobiety po 2 miesiącach

[7] Rekomendowana cena detaliczna. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Skóra = Twoja mapa organizmu Biuro prasowe
2024-08-15 | 11:30

Skóra = Twoja mapa organizmu

Skóra = Twoja mapa organizmu Czy wiesz, że stan Twojej skóry jest odzwierciedleniem stanu zdrowia całego ciała? Skóra jest nie tylko barierą ochronną, ale
Uroda Rodzicielskie ABC: Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla swojego dziecka?
2024-08-14 | 09:00

Rodzicielskie ABC: Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla swojego dziecka?

Rodzicielstwo to jedno z najważniejszych zadań w życiu dorosłego człowieka. Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Wybór odpowiednich
Uroda Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe
2024-08-06 | 16:00

Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe

Perfumy mają niezwykłą moc - są nie tylko sposobem na wyrażenie siebie czy nośnikiem emocji i wspomnień, ale mogą również wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.