Komunikaty PR

Smart home i sterowanie wentylacją mechaniczną

2020-12-02  |  14:35
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

XXI wiek to epoka technologii z najwyżej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których można zautomatyzować prawie wszystko – od ogrzewania poprzez rolety okienne, podlewanie ogrodu czy sterowanie wentylacją mechaniczną. Ta ostatnia instalacja może działać całkowicie automatycznie, bez angażowania mieszkańców w skomplikowane ustawienia. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się świeżym powietrzem na co dzień.

Powszechnie wiadomo, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła stanowi najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa. Dzięki niej mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza, które trafia do naszych domów. Jednak przed podjęciem decyzji o montażu takiej instalacji wiele osób zastanawia się nad sposobem jej obsługi. Z reguły największą obawę stanowi skomplikowana instrukcja, którą będziemy musieli przestudiować, by nauczyć się jak sterować całym systemem. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej VASCO GROUP, który zaprojektował nowy, uproszczony sposób sterowania do swoich urządzeń.

Łatwe sterowanie wentylacją mechaniczną

System sterowania rekuperatorami VASCO został opracowany tak, by łączyć nieskomplikowaną obsługę z funkcjonalnością dostosowania intensywności wentylacji do aktywności domowników. Każdy rekuperator VASCO jest wyposażony w bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i załączyć czasowe przewietrzanie. Jednocześnie każdy nabywca całego systemu otrzymuje również w standardzie bramkę Vasco WiFi, dzięki której może kontrolować swoją wentylację przez smartfon. 

Sterowanie rekuperatorem w smartfonie

Aplikacja na smartfona stworzona przez belgijskiego producenta nosi nazwę VASCO CLIMATE CONTROL i może być instalowana zarówno na Androidach, jak i iPhonach. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon mamy zawsze pod ręką. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość automatycznej aktualizacji. Wtedy pojawią się w niej nowe potrzeby i rozwiązania, które znajdą odzwierciedlenie w nowych funkcjach dla rekuperatora. Gdyby taka zmiana miała zostać wdrożona do ściennego sterownika, najczęściej wiązałoby się to z koniecznością jego wymiany.

Wygoda i kontrola

Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL pozwala na sterowanie tygodniowe, oferuje też funkcje czasowe, podgląd statusu działania rekuperatora i dostęp do ustawień, współpracuje także z czujnikami wilgotności i CO2. W każdym momencie użytkownicy mogą przełączyć się na tryb ręczny, np. jeśli zdecydują się załączyć wentylację na określonym poziomie, a po chwili intuicyjnie mogą przywrócić automatyczną pracę systemu, bez czasochłonnego studiowania instrukcji obsługi.

Dodatkową zaletą systemu Vasco Silent Ventilation jest możliwość podłączenia rekuperatora do komputera systemu inteligentnego domu. W takim przypadku intensywność wentylacji będzie regulowana przez inteligentny dom w oparciu o własny system czujników albo programator czasowy, przy czym zachowane zostaną wszystkie automatyczne systemy rekuperatora, które decydują o jego bezobsługowej pracy.

Nic dziwnego, że idea smart home stała się tak popularna w dzisiejszych czasach. Dzięki automatyzacji opartej na możliwości sterowania urządzeniami za pomocą smartfona możemy dostosować swój dom do indywidualnych potrzeb i trybu naszego życia.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.