SOHO by Yareal wzbogaca ofertę dla najmłodszych
Park linearny, prawie 300 mieszkań i kolejnych 10 nowych lokali usługowych zostanie przekazanych na przełomie roku nowym mieszkańcom i użytkownikom w SOHO by Yareal. Wielofunkcyjny kompleks na warszawskim Kamionku wzbogaci się tym samym o 4 budynki apartamentowe i mieszkaniowe z usługami na parterach. Nowa zabudowa powstaje wzdłuż 300-metrowej zielonej osi, na której trwają prace obejmujące m.in. sadzenie drzew, krzewów i bylin, oraz wyposażanie parku. Wraz z oddaniem do użytku największej i najważniejszej części kompleksu, wprowadzi się do niego duże przedszkole - Słoneczna Kraina, z którym Yareal podpisał właśnie umowę najmu.
Jeszcze w tym roku liczba mieszkańców SOHO by Yareal zwiększy się o kilkaset kolejnych rodzin dołączających do rosnącej społeczności dynamicznie rozwijającego się Kamionka. Korzystne zmiany na terenie dzielnicy - w tym m.in. perspektywa budowy trzeciej linii metra ze stacją „Mińska” - sprawiły, że w ostatnich latach na Kamionek coraz chętniej przeprowadzają się kolejni miłośnicy praskich klimatów. Szczególnie głębokie zmiany są konsekwencją gruntownej rewitalizacji poprzemysłowych terenów w kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej. W ramach projektu SOHO by Yareal sporym wyzwaniem było zaprojektowanie i urządzenie 300-metrowej osi parkowej, ciągnącej się wzdłuż całego nowego kwartału, który po zakończeniu prac budowlanych stanowić będzie lokalne centrum usług, rozrywki i rekreacji.
„Funkcja przedszkolna w ramach projektu mieszkaniowego była jednym z naszych celów w procesie komercjalizacji projektu. Tworzenie miejsc nie tylko atrakcyjnych biznesowo, ale przede wszystkim dla mieszkańców projektu, jest głównym założeniem Yareal. Projektowaliśmy zielony kompleks zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, zapewniającego w jednym miejscu możliwość mieszkania, odpoczynku, rozrywki i pracy. Wybrane spośród wielu przedszkole Słoneczna Kraina, stworzy rodzinne miejsce dla naszych najmłodszych mieszkańców. A wokół przedszkola planujemy otworzyć dodatkowe usługi dla dzieci, w tym ich ulubione lodziarnie i sklepy” – wyjaśnia Marta Zawadzka, dyrektor ds. najmu powierzchni komercyjnych Yareal.
Przedszkole „Słoneczne Kraina” zajmie cały parter apartamentowca NEON. Z wnętrza przedszkola dzieci będą mogły wychodzić wprost do nowo urządzonego parku.
„70 dzieci uczęszczających do naszego przedszkola będzie miało do dyspozycji lokal o powierzchni ponad 300 mkw. z widokiem na bujną zieleń dookoła. Dosłownie kilka kroków będzie dzieliło nas od znakomicie wyposażonego placu zabaw wśród starych drzew. To już druga placówka Słonecznej Krainy w SOHO na Kamionku, gdzie stale przybywa rodzin z maluchami, potrzebującymi nauki, opieki i swobodnego dostępu do przyrody oraz możliwości spacerów” – dodaje Ewelina Hynek-Kwaśnik, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Kraina" w Warszawie.
W wielofunkcyjnym kompleksie zaplanowano dobór zróżnicowanych najemców, których usługi uzupełnią ofertę już istniejącą w pobliżu SOHO by Yareal. Oprócz restauracji i kawiarni wśród najemców mają pojawić się również m.in. lokalna piekarnia, lodziarnia, drobne usługi, ale też opieka medyczna oraz usługi z kategorii zdrowie i uroda. W przyszłości, w miarę oddawania ostatnich etapów budowy, oferta handlowo-usługowa SOHO by Yareal będzie się powiększać. Docelowo zaoferuje ponad 11 000 mkw. powierzchni usługowej i handlowej, obejmującej nie tylko nowe budynki, ale również poddane rewitalizacji postindustrialne zabytki, które po przebudowie zyskają nowe funkcje. W wybranych budynkach Yareal planuje również stworzenie nowoczesnych powierzchni biurowych, gdzie swoje siedziby będą mogły znów lokować małe lokalne firmy.
SOHO by Yareal powstaje na Pradze Południe, w odległości o 5 km od ścisłego śródmieścia Warszawy, w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziorka Kamionkowskiego. 5-hektarowy kompleks składa się z nowych budynków wielorodzinnych z apartamentami i mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Po ukończeniu inwestycja stanie się miejscem zamieszkania około 900 rodzin oraz siedzibą kilkudziesięciu firm, które będą świadczyć usługi przede wszystkim mieszkańcom i sąsiadom. To największy w historii Yareal projekt mieszkaniowy, który zdobył pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities. Potwierdza on, że kompleks spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, powstałego w konsultacji m.in. z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków.
Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.
* * *
YAREAL Polska to kluczowy gracz w branży deweloperskiej w Polsce. Spółka należy do YAM Invest Group i jest zarządzana przez YAREAL Polska Holding, której kapitał własny przekracza 350 mln zł. Firma YAREAL Polska zrealizowała wiele projektów nieruchomościowych o charakterystycznym stylu architektonicznym, dowodząc swojego szerokiego doświadczenia zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i biurowym. Jakość, innowacyjność, doskonałe relacje z klientami oraz zaangażowanie w ochronę środowiska stały się DNA firmy. Od listopada 2005 roku spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Od 2005 roku zrealizowaliśmy 17 projektów mieszkaniowych i 7 projektów biurowych o łącznej powierzchni ponad 123 tys. metrów kwadratowych. Renomowani architekci i projektanci krajobrazu, niekwestionowane lokalizacje, innowacje i działania proekologiczne zapewniają naszym klientom dostęp do wysokich standardów i jakości oraz oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.
YAM Invest Group zapewnia firmie YAREAL długoterminowy kapitał własny w celu realizacji selektywnej strategii zabezpieczania najlepszych możliwości w zakresie nieruchomości w odpowiednim czasie. Niezależnie od oczekiwań, budżetu czy stylu życia YAREAL stara się oferować swoim klientom dostęp do wysokiej jakości standardów i wsparcie dostosowane do ich potrzeb.
Projekty YAREAL były wielokrotnie nagradzane przez profesjonalistów z branży nieruchomości, co jest cennym dowodem uznania i stanowi istotną część solidnego dorobku budowanego przez ostatnie niemal dwadzieścia lat. Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
- budynek biurowy Nowogrodzka Square – Grand Prix i wyróżnienie w konkursie „Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy 2019” (kategoria „Najlepszy budynek komercyjny”),
- budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” (kategoria „Najlepszy certyfikowany budynek ekologiczny”),
- apartamentowiec Konstancińska Residence – nagroda w plebiscycie Domiporta – „Mieszkanie Roku 2014/2015”,
- apartamentowiec Hoża 55 – nagroda Construction & Investment Journal „Residential Luxury Development of the Year” w 2013 r.,
- budynek biurowy Oxygen Park – Construction & Investment Journal „ESSA Green Award” w 2013 r.,
- budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild za „New Office of the Year 2011, Poland”, nagroda Construction & Investment Journal za „Best refurbishment/ expansion of the year 2011”, nagroda w konkursie European Property Awards za „BREEAM Application In-Process”, nagroda główna CEE Quality Awards za „Office Development of the Year”,
- budynek biurowy Renaissance – nagroda Construction & Investment Journal (kategoria „Best Office Development in 2004”).

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.