Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora
Pałac Rzeczypospolitej w Warszawie to miejsce ponad trzystuletniej historii. Architektoniczne tajniki renowacji tego wyjątkowego obiektu w czasie niespotykanej formuły konferencji w formie spaceru odsłonił znany Tomasz Konior, twórca wielu prestiżowych projektów, w tym katowickiego NOSPR-u. Mecenat nad projektem objęła firma WIŚNIOWSKI.
8 sierpnia sekrety Pałacu Rzeczypospolitej, barokowej perły architektury otoczonej Ogrodem Krasińskich, odkrywali przedstawiciele renomowanych biur projektowych z całej Polski. Kanwą narracji przewodnika – arch. Tomasza Koniora – była historia pałacu oraz kulisy procesu przywracania go do dawnej świetności i dostosowywania do współczesnych potrzeb. Uczestnicy eventu zyskali również niepowtarzalną okazję, by zanurzyć się w świecie rzadkich książek, unikatowych manuskryptów i rękopisów z kolekcji Biblioteki Narodowej.
- Setki rozwiązań z oferty marki WIŚNIOWSKI odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających projektów, stąd potrzeba obecności w niezwykłym środowisku architektów, którą realizujemy chociażby poprzez takie inicjatywy, jak partnerstwo nad ekskluzywnymi spotkaniami, gdzie swoją perspektywę nt. jednego z najcenniejszych zabytków stolicy odsłonił architekt i urbanista Tomasz Konior, współtwórca renowacji i aranżacji wystawy w Pałacu Rzeczypospolitej – podsumowuje Dariusz Zych, menadżer ds. współpracy z architektami w firmie WIŚNIOWSKI.
Wspierając to wydarzenie, WIŚNIOWSKI podkreśla swoje zaangażowanie w promocję dziedzictwa kulturowego oraz inicjatyw, które przyczyniają się do zachowania historycznych obiektów z myślą o przyszłych pokoleniach.
Wydarzenie organizowane przez OKK Design.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.