Sportowcu, nawodnij się sam!
Każdy miłośnik sportu wie, że intensywnie trenując, zwłaszcza latem, należy dużo pić i uzupełniać elektrolity. Ale czym są te tajemnicze substancje? W tym sezonie sportowym postawmy na świadome nawodnienie.
Nadeszło lato, a wraz z nim idealna aura do biegania, uprawiania sportów wodnych czy górskiej wspinaczki. Prawdziwym twardzielom niestraszne wysokie temperatury, bo przecież dopiero kiedy leje się pot, czują, że trening ma sens! W takich chwilach łatwo zapomnieć, że właśnie wtedy – wraz z potem – organizm wypłukuje cenne elektrolity, czyli składniki mineralne: sód, potas, chlor i magnez, które są odpowiedzialne za regulację naszej gospodarki wodnej. Ponadto magnez i potas pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni.
Jak dokładnie działają elektrolity? Naładowane dodatnio lub ujemnie przyciągają cząsteczki wody, regulując jej przepływ w komórkach. Jest to potrzebne do kurczenia się mięśni, utrzymywania prawidłowego ciśnienia krwi i nawodnienia. Poza tym elektrolity umożliwiają przewodzenie impulsów nerwowych niezbędnych do funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Dlatego po intensywnym treningu warto sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną lub napoje wzbogacone elektrolitami, takie jak Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina.
Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina o smaku ananasa i mango zawiera specjalny zestaw i stężenie wszystkich elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń i chlor), glukozę oraz kompleks 10 najważniejszych witamin w ilościach zapewniających 100% dziennego zapotrzebowania dla osób dorosłych. Wystarczy rozpuścić w wodzie tabletkę Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina, aby ugasić pragnienie, nawodnić organizm i dostarczyć mu elektrolity i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Suplement diety Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina jest polecany zwłaszcza w czasie intensywnego wysiłku fizycznego, upałów, a także w przypadku odczuwania zmęczenia i znużenia.
Kiedy przyroda zachęca do budowania formy marzeń i bicia rekordów wytrzymałości, pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na silną potrzebę nawodnienia. Podczas letniego treningu zawsze reaguj na pragnienie, dostarczając sobie płynów z elektrolitami.
Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina gasi pragnienie i nawadnia organizm. Zadbaj o uzupełnienie płynów!
Cena: ok. 11 zł

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.