Spotkania online pełne pasji
W nadchodzącym tygodniu podczas wirtualnych spotkań zaproszeni przez Empik goście porozmawiają o kulturalnych premierach oraz nowościach w świecie planszówek. O pracy nad audiomusicalem „Piotruś Pan” opowiedzą Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa. Paweł Domagała zdradzi, co inspirowało go w trakcie nagrywania albumu „Wracaj”. Natomiast podczas wydarzenia inaugurującego cykl #conowego Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin wskażą najciekawsze premierowe planszówki, a także podpowiedzą, jakie gry warto wybrać na świąteczny prezent.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa – poniedziałek, 30 listopada, godz. 18:00
Z okazji premiery audiomusicalu „Piotruś Pan” odbędzie się wirtualne spotkanie z jego twórcami – Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą. Wydarzenie będzie szansą do zadania artystom pytań i podzielenia się własnymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studio Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutowała 24 listopada w aplikacji Empik Go oraz na płycie CD, dostępnej w salonach Empik i na Empik.com.
Paweł Domagała – wtorek, 1 grudnia, godz. 18:00
Paweł Domagała, którego dwa poprzednie albumy pokryły się platyną, powraca z nowym krążkiem „Wracaj” (Mystic Production). O pracy nad premierowym materiałem muzyk opowie podczas spotkania online, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Ta płyta to przełom. Walka o to, co najpiękniejsze w ludziach. A także powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym.
To realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury. Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia.
Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Mystic Production oraz Going.
#conowego: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin – czwartek, 3 grudnia, godz. 18:00
W ramach cyklu #conowego zaproszeni przez Empik goście rozmawiają o najciekawszych premierach kulturalnych i nowych, wartych uwagi produktach hobbystycznych. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć planszówek. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (@zwierzpopkulturalny) oraz Mariusz Serafin (@fanigier) opowiedzą o nowościach, klasykach i pomysłach na świąteczne planszówkowe prezenty.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.