Spotkania z ekspertami w ramach Centrum Biegowego ASICS
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Największa wiosenna impreza biegowa w Polsce zbliża się wielkimi krokami. W przedostatnią niedzielę kwietnia Kraków stanie się najbardziej rozbieganym miastem w naszym kraju. 20., jubileuszowa edycja Cracovia Maraton zostanie poprzedzona wieloma sportowymi inicjatywami. Jedną z nich jest Centrum Biegowe ASICS, czyli cykliczne spotkania online z ekspertami o edukacyjnym charakterze.
Od początku roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie realizuje cykl weekendowych treningów i spotkań z ambasadorami sportu w ramach „Biegaj w Krakowie!”. Do tej pory gośćmi byli ambasadorzy ASICS – trener biegania, Jerzy Skarżyński, lekkoatletka, Joanna Mazur oraz biegacz, Kamil Karbowiak. Już wkrótce, podczas kolejnych treningów, nadarzy się okazja, aby podzielić się doświadczeniem i skorzystać z wiedzy dietetyczki, Katarzyny Biłous (15 kwietnia, podczas Śniadania Biegowego) i trenerki przygotowania motorycznego, Dominiki Kłody (już podczas najbliższych zajęć, 1 kwietnia).
Uczestnicy zajęć i wszyscy, którzy nie mogą pojawić się w Krakowie osobiście, mogą skorzystać online z porad ekspertów Centrum Biegowego ASICS, którego działalność zostanie ponownie zainaugurowana dokładnie w poniedziałek, 3 kwietnia.
- Centrum Biegowe ASICS wpisuje się w filozofię założycielską marki – Sound Mind Sound Body, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Holistyczne podejście do sportu uwzględnia kluczowe obszary z perspektywy biegaczy – dieta, fizjoterapia, trening, a także dobór obuwia pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji. Dedykowana platforma online jest miejscem, w którym można zdobyć niezbędną wiedzę, potrzebną do świadomego uprawiania sportu – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.
W Centrum Biegowym ASICS można umówić się na bezpłatną, indywidualną konsultację z dietetyczką, fizjoterapeutką, trenerem biegowym oraz specjalistą produktowym. Spotkania online z ekspertami będą odbywać się cztery razy w tygodniu, począwszy od 3 kwietnia. Konsultacje zakończą się natomiast 20 kwietnia, trzy dni przed startem Cracovia Maraton.
Więcej informacji i zapisy na spotkania online z ekspertami:
www.centrumbiegoweasics.pl
Eksperci:
Trener biegowy – Kacper Piech
Dietetyczka – Monika Czyż-Cupryś
Fizjoterapeutka – Magdalena Nowosielska
Specjaliści produktowi – Kacper Kościelniak / Bartłomiej Kusiak

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.