Komunikaty PR

Spotkanie na mieście, a może domówka z gotowaniem? – Przepisy na andrzejki 2021!

2021-11-26  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Quiam
Od kuchni

Chodakowska 12
03-826 Warszawa
ewa.quiam|odkuchni.co| |ewa.quiam|odkuchni.co
+48 796 994 736
https://www.odkuchni.co/
Do pobrania jpg ( 3.11 MB )

Choć huczne zabawy andrzejkowe wydają się dla niektórych przestarzałe, to spotkania w gronie przyjaciół i w towarzystwie dobrego jedzenia od lat nie wychodzą z mody. Na jaką imprezę zdecydują się Polacy w tym roku? Kulinarnymi inspiracjami oraz oryginalnym przepisem na wspólną kolację podzielił się Piotr Ceranowicz, szef kuchni warszawskiej restauracji Bez Tytułu.

 

Wspólny półmisek zamiast lanego wosku

Zbliżające się andrzejki, które obchodzimy z końcem listopada, są doskonałą okazją na miłe spędzenie czasu w gronie najbliższych. Jak zaplanować wieczór, by nie był on powielaniem banalnych zwyczajów wróżbiarskich, w tym przelewaniem wosku czy znanym z czasów szkolnych wyścigiem butów? Jedną z propozycji jest coraz popularniejsza w Polsce i na świecie idea wspólnych posiłków. Jak to rzeczywiście wygląda w restauracjach? Dzielenie się jedzeniem polega na serwowaniu wielu niedużych porcji, które trafiają na środek stołu tak, by każdy z gości mógł skosztować wszystkich potraw czy przekąsek. W efekcie wszyscy uczestnicy eksplorują nowe smaki, dzieląc się przy tym swoimi wrażeniami.

 

Zauważamy, że goście coraz chętniej celebrują ważne okazje, zamawiając mieszanki różnych potraw, które następnie razem spożywają. W naszym menu stworzyliśmy nawet specjalną kategorię zatytułowaną «Podziel się», w której znaleźć można blisko 20 różnych dań serwowanych w formie wspólnych przystawek, wśród nich m.in. tatar wołowy z truflą, frytki z cheddarem czy żeberka z ananasem. Przyrządzamy je w taki sposób, by łatwo można było się nimi dzielić – wskazuje Piotr Ceranowicz, szef kuchni restauracji Bez Tytułu.

 

Dzielenie się jedzeniem to nie tylko jedna z form konsumpcji. Jest to intrygujące doświadczenie, które buduje relacje i zbliża do siebie uczestników posiłku. Wszystko wskazuje na to, że trend sięgania do wspólnych półmisków nie tylko utrzyma się w najbliższym czasie, ale także będzie się w dalszym ciągu intensywnie rozwijał.

 

Kulinarna domówka w wersji DIY

Nie zawsze jednak mamy okazję wybrać się z przyjaciółmi do ulubionej restauracji. Kolejną propozycją na tegoroczne andrzejki jest więc… domówka, której jedną z atrakcji jest wspólne gotowanie. Co przyrządzić, by przyjemnie spędzić czas, a przy okazji zjeść coś łatwo podzielnego, smacznego i niezbyt wymagającego? Podpowiedź wskazał Piotr Ceranowicz, udostępniając własny przepis na koreańskie skrzydełka.

 

Składniki:

  • 1 kg skrzydełek z kurczaka

  • ½ łyżeczki soli

  • ½ łyżeczki pieprzu

  • 160g mąki ziemniaczanej 

  • nasiona sezamu 

  • 50g imbiru 

  • 3 ząbki czosnku

  • 150 g miodu

  • 150g cukru

  • 150 g sosu sojowego

  • 3 łyżki octu

  • 3 łyżki pasty gochujang (lub średnio ostrego chilli)

  • olej do smażenia

 

Przygotowanie:

Skrzydełka opłucz, a następnie dopraw solą i pieprzem oraz natrzyj startym na drobnej tarce imbirem. Odstaw skrzydełka, by się zamarynowały. W tym czasie wlej do rondelka miód, cukier, sos sojowy, ocet i zagotuj. Gotuj, aż lekko zgęstnieje. Następnie dodaj posiekany czosnek oraz pastę gochujang (możesz użyć średnio ostrego chilli) i odstaw sos, by lekko ostygł. Skrzydełka obtocz dokładnie w mące ziemniaczanej, rozgrzej olej do 150 stopni i smaż przez około 12 minut. Następnie zwiększ temperaturę do 180 stopni i smaż, aż staną się złocistobrązowe. Kolejno wyjmij je i odsącz z nadmiaru oleju, a na koniec obtocz w przygotowanym sosie i posyp sezamem. Danie można dodatkowo udekorować posiekanym szczypiorkiem.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Od kuchni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.