Komunikaty PR

Sprawdź, jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni po dezynfekcji

2020-08-28  |  08:08

Płyny i żele do dezynfekcji rąk, choć zwiększają nasze bezpieczeństwo, negatywnie wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo delikatna, aprzy tym skłonna do odwadniania. Na przesuszenie wpływa takżesilne promieniowanie słoneczneoraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Stąd tak ważna stają się pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie, o których opowiada dermatolog z kliniki Projekt Skóra, dr Małgorzata Marcinkiewicz.

W ostatnich miesiącach specjaliści zwracali szczególną uwagę na częste mycie i dezynfekowanie rąk, które ma zapobiegać rozpstrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Dłonie jednak zaraz po twarzy, są najbardziej obszarem wrażliwym naszej skóry. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie słoneczne również wpływa na ich kondycję i wygląd. Czynniki te wpływają na jej przesuszenie, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się. Naturalna bariera ochronna traci nawodnienie, które nie jesteśmy w stanie odbudować codzienną pielęgnacją - mówi dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.

I dodaje:

Rekomenduję swoim pacjentom, aby stan skóry kontrolowali przez cały rok. Stąd też zalecam nie tylko aplikację odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również zabiegi regeneracyjno-nawilżające, aobecnyokres to najlepszy moment na ich wykonanie.

Nawilżenie od wewnątrz

Jaka jest doskonała metoda na odzyskanie jędrności i elastyczności skóry dłoni? To zabieg, który polega na wprowadzenie do jej głębokich warstw mikrokropelek kwasu hialuronowego. Wpływa ona silne nawilżenie naskórka oraz wspomaga walkę w redukcji uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników. Ponadto przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze. 

Częstotliwość:
Działanie należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach czasowych trzech, czterech tygodni. Po zakończonej terapii zwykle zaleca się zabieg przypominający po sześciu miesiącach.

Sekret pięknego i zdrowego wyglądu skóry naszych dłoni tkwi w regularnej trosce o nią. Istotna jest codzienna pielęgnacja, wspomagana zabiegami w klinice. W przypadku opisywanego działania estetycznego warto zauważyć, że jest on nieinwazyjny i zalicza się go do grupy tych, które można rekomendować każdej osobie - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisane w materiale zabieg wykonywany jest preparatem Skinbooster w klinice Projekt Skóra.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją
Uroda Maść Rokitnikowa
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.