Sprawdź, jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni po dezynfekcji
Płyny i żele do dezynfekcji rąk, choć zwiększają nasze bezpieczeństwo, negatywnie wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo delikatna, aprzy tym skłonna do odwadniania. Na przesuszenie wpływa takżesilne promieniowanie słoneczneoraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Stąd tak ważna stają się pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie, o których opowiada dermatolog z kliniki Projekt Skóra, dr Małgorzata Marcinkiewicz.
W ostatnich miesiącach specjaliści zwracali szczególną uwagę na częste mycie i dezynfekowanie rąk, które ma zapobiegać rozpstrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Dłonie jednak zaraz po twarzy, są najbardziej obszarem wrażliwym naszej skóry. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie słoneczne również wpływa na ich kondycję i wygląd. Czynniki te wpływają na jej przesuszenie, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się. Naturalna bariera ochronna traci nawodnienie, które nie jesteśmy w stanie odbudować codzienną pielęgnacją - mówi dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.
I dodaje:
Rekomenduję swoim pacjentom, aby stan skóry kontrolowali przez cały rok. Stąd też zalecam nie tylko aplikację odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również zabiegi regeneracyjno-nawilżające, aobecnyokres to najlepszy moment na ich wykonanie.
Nawilżenie od wewnątrz
Jaka jest doskonała metoda na odzyskanie jędrności i elastyczności skóry dłoni? To zabieg, który polega na wprowadzenie do jej głębokich warstw mikrokropelek kwasu hialuronowego. Wpływa ona silne nawilżenie naskórka oraz wspomaga walkę w redukcji uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników. Ponadto przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.
Częstotliwość:
Działanie należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach czasowych trzech, czterech tygodni. Po zakończonej terapii zwykle zaleca się zabieg przypominający po sześciu miesiącach.
Sekret pięknego i zdrowego wyglądu skóry naszych dłoni tkwi w regularnej trosce o nią. Istotna jest codzienna pielęgnacja, wspomagana zabiegami w klinice. W przypadku opisywanego działania estetycznego warto zauważyć, że jest on nieinwazyjny i zalicza się go do grupy tych, które można rekomendować każdej osobie - konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Opisane w materiale zabieg wykonywany jest preparatem Skinbooster w klinice Projekt Skóra.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.