Sprawdź swoje płuca. Bezpłatne badania we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Męczy cię częsty kaszel, palisz papierosy lub odczuwasz duszności przy wykonywaniu prostych czynności? Sprawdź kondycję swoich płuc podczas bezpłatnych badań spirometrycznych już 22 lutego we Wrocławiu.
Prosto, szybko, nieinwazyjnie i przede wszystkim bezpłatnie. W najbliższą sobotę w Magnolia Park odbędą się badania spirometryczne płuc, podczas których wykwalifikowane pielęgniarki przeprowadzą nieinwazyjne badanie pojemności płuc i przepływu powietrza. Wszystko w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii Płuca Polski.
Spirometria trwa zaledwie kilka minut i polega na monitorowaniu wdychanego i wydychanego powietrza. Badany oddycha w tym czasie przez specjalny ustnik podłączony do aparatu spirometrycznego.
- Zachęcamy, aby w najbliższą sobotę odwiedzić Magnolia Park i sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze płuca – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park i dodaje: - Po raz kolejny nasze centrum handlowe włącza się w akcje prozdrowotne dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zależy nam, aby nieustannie poszerzać świadomość w tym zakresie i zachęcać do korzystania z bezpłatnych badań.
Wszyscy odwiedzający miejsce wydarzenia w sobotę w godzinach 11.00-17.00, oprócz możliwości przebadania płuc, będą mogli również skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych, a także uzyskać porady dotyczące zdrowa.
Bezpłatne badania spirometryczne to nie tylko akcja profilaktyczna, ale przede wszystkim edukacyjna. Jej celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).
- Człowiek chory na POChP to osoba, której brakuje powietrza. Często wysiłek, który dla zwykłego człowieka nie podlega żadnej refleksji, ponieważ jest dobrze tolerowany np. wchodzenie po schodach, mycie się, ubieranie, u chorego na POChP powodują zadyszkę. Dolegliwości te są już obecne we wczesnych stadiach choroby. Oznacza to, że nie trzeba mieć bardzo zaawansowanej choroby, żeby odczuwać jej objawy – komentuje prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, ekspert kampanii Płuca Polski.
Specjaliści podkreślają, że akcje edukacyjne podnoszą poziom świadomości i informują społeczeństwo o zagrożeniach, które niosą za sobą choroby płuc. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby, a objawy często mylą ze słabą kondycją fizyczną.
Bezpłatne badania spirometryczne
22 lutego (sobota)
godz. 11.00-17.00
Magnolia Park
plac od strony ul. Legnickiej
https://www.magnoliapark.pl/
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.