Sprawdź swoje płuca. Bezpłatne badania we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Męczy cię częsty kaszel, palisz papierosy lub odczuwasz duszności przy wykonywaniu prostych czynności? Sprawdź kondycję swoich płuc podczas bezpłatnych badań spirometrycznych już 22 lutego we Wrocławiu.
Prosto, szybko, nieinwazyjnie i przede wszystkim bezpłatnie. W najbliższą sobotę w Magnolia Park odbędą się badania spirometryczne płuc, podczas których wykwalifikowane pielęgniarki przeprowadzą nieinwazyjne badanie pojemności płuc i przepływu powietrza. Wszystko w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii Płuca Polski.
Spirometria trwa zaledwie kilka minut i polega na monitorowaniu wdychanego i wydychanego powietrza. Badany oddycha w tym czasie przez specjalny ustnik podłączony do aparatu spirometrycznego.
- Zachęcamy, aby w najbliższą sobotę odwiedzić Magnolia Park i sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze płuca – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park i dodaje: - Po raz kolejny nasze centrum handlowe włącza się w akcje prozdrowotne dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zależy nam, aby nieustannie poszerzać świadomość w tym zakresie i zachęcać do korzystania z bezpłatnych badań.
Wszyscy odwiedzający miejsce wydarzenia w sobotę w godzinach 11.00-17.00, oprócz możliwości przebadania płuc, będą mogli również skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych, a także uzyskać porady dotyczące zdrowa.
Bezpłatne badania spirometryczne to nie tylko akcja profilaktyczna, ale przede wszystkim edukacyjna. Jej celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).
- Człowiek chory na POChP to osoba, której brakuje powietrza. Często wysiłek, który dla zwykłego człowieka nie podlega żadnej refleksji, ponieważ jest dobrze tolerowany np. wchodzenie po schodach, mycie się, ubieranie, u chorego na POChP powodują zadyszkę. Dolegliwości te są już obecne we wczesnych stadiach choroby. Oznacza to, że nie trzeba mieć bardzo zaawansowanej choroby, żeby odczuwać jej objawy – komentuje prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, ekspert kampanii Płuca Polski.
Specjaliści podkreślają, że akcje edukacyjne podnoszą poziom świadomości i informują społeczeństwo o zagrożeniach, które niosą za sobą choroby płuc. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby, a objawy często mylą ze słabą kondycją fizyczną.
Bezpłatne badania spirometryczne
22 lutego (sobota)
godz. 11.00-17.00
Magnolia Park
plac od strony ul. Legnickiej
https://www.magnoliapark.pl/

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.