Komunikaty PR

Sprawdź swoje płuca. Bezpłatne badania we Wrocławiu

2020-02-19  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcin Wojciechowski
PR Expert

Wita Stwosza
50-448 Wrocław
mwojciechowski|prexpert.com.pl| |mwojciechowski|prexpert.com.pl
500111072
www.prexpert.com.pl

Męczy cię częsty kaszel, palisz papierosy lub odczuwasz duszności przy wykonywaniu prostych czynności? Sprawdź kondycję swoich płuc podczas bezpłatnych badań spirometrycznych już 22 lutego we Wrocławiu.

 

Prosto, szybko, nieinwazyjnie i przede wszystkim bezpłatnie. W najbliższą sobotę w Magnolia Park odbędą się badania spirometryczne płuc, podczas których wykwalifikowane pielęgniarki przeprowadzą nieinwazyjne badanie pojemności płuc i przepływu powietrza. Wszystko w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii Płuca Polski.

Spirometria trwa zaledwie kilka minut i polega na monitorowaniu wdychanego i wydychanego powietrza. Badany oddycha w tym czasie przez specjalny ustnik podłączony do aparatu spirometrycznego.

- Zachęcamy, aby w najbliższą sobotę odwiedzić Magnolia Park i sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze płuca – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park i dodaje: - Po raz kolejny nasze centrum handlowe włącza się w akcje prozdrowotne dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zależy nam, aby nieustannie poszerzać świadomość w tym zakresie i zachęcać do korzystania z bezpłatnych badań.

Wszyscy odwiedzający miejsce wydarzenia w sobotę w godzinach 11.00-17.00, oprócz możliwości przebadania płuc, będą mogli również skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych, a także uzyskać porady dotyczące zdrowa.

Bezpłatne badania spirometryczne to nie tylko akcja profilaktyczna, ale przede wszystkim edukacyjna. Jej celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).

- Człowiek chory na POChP to osoba, której brakuje powietrza. Często wysiłek, który dla zwykłego człowieka nie podlega żadnej refleksji, ponieważ jest dobrze tolerowany np. wchodzenie po schodach, mycie się, ubieranie, u chorego na POChP powodują zadyszkę. Dolegliwości te są już obecne we wczesnych stadiach choroby. Oznacza to, że nie trzeba mieć bardzo zaawansowanej choroby, żeby odczuwać jej objawy – komentuje prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, ekspert kampanii Płuca Polski.

Specjaliści podkreślają, że akcje edukacyjne podnoszą poziom świadomości i informują społeczeństwo o zagrożeniach, które niosą za sobą choroby płuc. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby, a objawy często mylą ze słabą kondycją fizyczną.

 

Bezpłatne badania spirometryczne

22 lutego (sobota)

godz. 11.00-17.00

Magnolia Park

plac od strony ul. Legnickiej

 

https://www.magnoliapark.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie HELIO przekazuje bakalie przekąskowe dla personelu medycznego Biuro prasowe
2020-03-31 | 09:00

HELIO przekazuje bakalie przekąskowe dla personelu medycznego

By wesprzeć personel medyczny w tak trudnym dla wszystkich czasie, dodać im energii i sił w codziennej, pełnej poświęceń pracy, firma HELIO przyłączyła się do spontanicznej
Zdrowie KOMORA NORMOBARYCZNA EKONSTAL – KOMORA ŻYCIA
2020-03-30 | 13:07

KOMORA NORMOBARYCZNA EKONSTAL – KOMORA ŻYCIA

Niektórzy troszcząc się o zdrowie wybierają się do komór normobarycznych, bo w nich rany goją się szybciej, proces starzenia diametralnie zwalnia oraz zwiększa się produkcja
Zdrowie #Zostańwdomu – zadbaj o siebie i innych!
2020-03-30 | 08:00

#Zostańwdomu – zadbaj o siebie i innych!

Panująca obecnie sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie, zmusiła większość z nas do zmiany trybu życiu. Praca zdalna, zamknięte szkoły czy uczelnie – to wszystko

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Uroda

Edyta Herbuś: Aby być pięknym i młodym, trzeba dbać o siebie od wewnątrz. Ważna jest dieta i radość życia

Aktorka stara się dbać o siebie przez cały rok. Szczególnie istotna jest dla niej zbilansowana dieta. Dzięki niej dostarcza do organizmu niezbędne witaminy i minerały. To powoduje wzrost odporności, tak ważnej w dzisiejszych czasach. Edyta Herbuś przyznaje, że ostatnimi czasy pracowała bardzo intensywnie – grała w serialach i brała udział w projektach artystycznych. Jednak realizacja jej wymarzonego projektu zawodowego jeszcze przed nią.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Bracia Collinsowie: W „Ameryce Express” najtrudniejsza była rozłąka z rodziną i mała ilość jedzenia. Często nie było możliwości umycia się

Rafał i Grzegorz Collinsowie prowadzą rodzinny, międzynarodowy biznes i niestraszne im żadne ograniczenia. Wiedzą, że świat stoi przed nimi otworem,  dlatego też, by osiągnąć sukces i dojść do wyznaczonego celu, są gotowi na wiele wyrzeczeń. Udział w programie „Ameryka Express” był dla nich kolejnym sprawdzianem siły charakteru, woli walki i trwałości ich relacji. Choć podróż przez Kolumbię i Gwatemalę wymagała rozłąki z rodziną i funkcjonowania w ekstremalnych warunkach, to nie mają wątpliwości, że chcieliby ją powtórzyć.

Gwiazdy

Grażyna Wolszczak: Nie miałam problemu, żeby w „Ameryce Express” wbić się komuś do domu. Jednak było mi przykro, gdy ludzie nie chcieli nas podwieźć

Uczestnicy show TVN „Ameryka Express” podczas programu muszą się zmierzyć ze swoimi słabościami. Dla niektórych największym problemem jest brak bieżącej wody i możliwości kąpieli. Inni z kolei narzekają na wyczerpujący fizycznie wyścig i towarzyszący mu głód. Grażyna Wolszczak tłumaczy, że najtrudniejsze były dla niej szukanie transportu i codzienna jazda autostopem. Gdy ze strony kierowców pojawiała się odmowa, aktorka odczuwała smutek i żal, który znacznie utrudniał dalszą rywalizację i powodował wewnętrzny niepokój.