Śródka OdNowa 2 – koniec roku z wysokim bilansem sprzedażowym
Śródka OdNowa 2 to projekt realizowany na poznańskiej Śródce, zaledwie dwa kilometry od Starego Rynku. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem a dowodzą tego wyniki sprzedażowe. Już ponad 50% mieszkań znalazło swoich nabywców. Kolejne znikają z tygodnia na tydzień. Docelowo pierwsze mieszkania zostaną przekazane w ręce najemców w IV kwartale 2021 roku.
Na poznańskiej Śródce, przy ulicy Bernata, nieprzerwanie powstaje czterokondygnacyjny budynek. Śródka OdNowa 2 to 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu (27 do 80 mkw) i ilości pokoi (zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe). Do mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały ogródki, zaś do lokali na wyższych kondygnacjach balkony. Przestrzeń każdego mieszkania została tak zaprojektowana, by zapewnić maksymalną ustawność pomieszczeń, funkcjonalność i komfort przyszłym mieszkańcom. – Jesteśmy na etapie montażu okien od renomowanej firmy Krispol. Budowlańcy zajmują się również pokryciem dachowym – obecnie kładą membranę – oraz ściankami działowymi, których realizacja wyprzedza założony termin o blisko dwa miesiące. Już na początku stycznia rozpoczynamy tynkowanie ścianek działowych, a przy sprzyjającej pogodzie rozpoczniemy prace elewacyjne – informuje Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner.
Koniec roku skłania przedstawicieli projektu do podsumowań. A te są zadowalające. Śródka OdNowa 2 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z oferty sukcesywnie znikają kolejne mieszkania. Wyniki sprzedażowe potwierdzają dobry bilans. Już ponad 50% mieszkań zostało sprzedanych lub znajduje się w statusie rezerwacji. – Zapytania na temat wolnych lokali cały czas do nas spływają, a to bardzo cieszy i pozwala snuć plany, że pierwszy kwartał nadchodzącego roku może okazać się momentem zamknięcia sprzedaży z 100% sukcesem – akcentuje Karolina Skrzypek.
Śródka OdNowa 2 powstaje w dogodnej lokalizacji i jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.