Śródka OdNowa 2 – koniec roku z wysokim bilansem sprzedażowym
Śródka OdNowa 2 to projekt realizowany na poznańskiej Śródce, zaledwie dwa kilometry od Starego Rynku. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem a dowodzą tego wyniki sprzedażowe. Już ponad 50% mieszkań znalazło swoich nabywców. Kolejne znikają z tygodnia na tydzień. Docelowo pierwsze mieszkania zostaną przekazane w ręce najemców w IV kwartale 2021 roku.
Na poznańskiej Śródce, przy ulicy Bernata, nieprzerwanie powstaje czterokondygnacyjny budynek. Śródka OdNowa 2 to 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu (27 do 80 mkw) i ilości pokoi (zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe). Do mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały ogródki, zaś do lokali na wyższych kondygnacjach balkony. Przestrzeń każdego mieszkania została tak zaprojektowana, by zapewnić maksymalną ustawność pomieszczeń, funkcjonalność i komfort przyszłym mieszkańcom. – Jesteśmy na etapie montażu okien od renomowanej firmy Krispol. Budowlańcy zajmują się również pokryciem dachowym – obecnie kładą membranę – oraz ściankami działowymi, których realizacja wyprzedza założony termin o blisko dwa miesiące. Już na początku stycznia rozpoczynamy tynkowanie ścianek działowych, a przy sprzyjającej pogodzie rozpoczniemy prace elewacyjne – informuje Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner.
Koniec roku skłania przedstawicieli projektu do podsumowań. A te są zadowalające. Śródka OdNowa 2 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z oferty sukcesywnie znikają kolejne mieszkania. Wyniki sprzedażowe potwierdzają dobry bilans. Już ponad 50% mieszkań zostało sprzedanych lub znajduje się w statusie rezerwacji. – Zapytania na temat wolnych lokali cały czas do nas spływają, a to bardzo cieszy i pozwala snuć plany, że pierwszy kwartał nadchodzącego roku może okazać się momentem zamknięcia sprzedaży z 100% sukcesem – akcentuje Karolina Skrzypek.
Śródka OdNowa 2 powstaje w dogodnej lokalizacji i jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.