Bądź sprytniejszy od złodzieja i oznakuj rower w Magnolia Park
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już jutro przyjdź do Magnolia Park ze swoim rowerem i dołącz do grona właścicieli oznakowanych jednośladów. Policyjna naklejka skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei, a Ty możesz być spokojny o swój pojazd. Weź ze sobą rower, dokument tożsamości i dowód zakupu, a policjanci zajmą się resztą. Proces jest szybki i trwa tylko kilka minut.
Jutro w Magnolia Park odbędzie się bezpłatne znakowanie rowerów, które skutecznie zniechęca złodziei. W ramach akcji policjanci naklejają na rower specjalną nalepkę z unikatowym numerem rejestracyjnym, który zostanie wprowadzony do policyjnej bazy danych. Akcja „Twój rower – Twoja własność" cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a rowerzyści są bardziej świadomi potrzeby prewencyjnych działań. - Te specjalne naklejki są praktycznie nieusuwalne, co skutecznie odstrasza złodziei. Ponadto rower zostanie oznakowany fluorescencyjnym flamastrem w dwóch miejscach, które są znane tylko właścicielowi i policji, co dodatkowo utrudnia jego kradzież – tłumaczy aspirant Łukasz Raczkowski z KMP we Wrocławiu.
O tym, że warto zdecydować się na oznakowanie roweru świadczą policyjne dane – w zeszłym roku skradziono aż 13 tysięcy rowerów. Ta alarmująca statystyka podkreśla, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swojego pojazdu.
O czym warto pamiętać?
Przede wszystkim o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości i dowodu zakupu. Możliwe jest oznakowanie więcej niż jednego roweru, w tym rowerów dziecięcych. Pojazd musi mieć numer fabryczny wybity na ramie oraz sprawne hamulce, oświetlenie i odblaski. Jeśli rower zostanie skradziony, zgłoś to na policję z numerem seryjnym ramy, paszportem rowerowym otrzymanym podczas znakowania i dowodem zakupu. Policja wprowadzi go do bazy danych jako utracony, ale oznakowany. Jak wyjaśnia mł. asp. Łukasz Raczkowski, dzięki oznakowaniu łatwo można ustalić właściciela roweru, co umożliwia szybkie odzyskanie pojazdu.
Akcja znakowania rowerów przy Magnolia Park odbędzie się jutro w godzinach od 12.00 do 16.00 przed wejściem do centrum handlowego od strony ul. Legnickiej. Skorzystaj z tej okazji i zabezpiecz swój rower przed kradzieżą – usługa jest bezpłatna.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.