Komunikaty PR

DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY

2024-05-22  |  13:00
Biuro prasowe

DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY

 

Motoryzacyjna pasja na wystawie prac Macieja Plucińskiego, urodziny LDT Collective i druga Absolutnie Fantastyczna Garażówka z gośćmi i ciastem Mamy PtASZEK –  w najbliższych dniach OFF Piotrkowska Center ma sporo propozycji dla miłośników mody, sztuki i designu.

W czwartek, 23 maja o g. 20.00, restauracja Len & Bawełna zaprasza na wernisaż wystawy prac Macieja Plucińskiego. Artysta znany ze swoich kolorowych i energetycznych grafik, tym razem zaprezentuje tematykę motoryzacyjną z legendarnymi samochodami marki Porsche w roli głównej.

– Dbamy o to, by gościom oferować coś więcej niż doskonałe jedzenie i obsługę. Chcemy karmić ich pięknem i pobudzać wrażliwość poprzez  kontakt ze sztuką. W naszej przestrzeni prezentowaliśmy już prace Arkadiusza Branickiego czy Janusza Reczka – opowiada Anna Grabarek z zarządu Restauracji Grupy Bawełna. – Teraz zapraszamy gości na wystawę Macieja Plucińskiego. Jego prace emanują kolorami i energią, a my postanowiliśmy skupić się podczas tego wydarzenia na tematyce motoryzacji i grafikach Porsche. To temat niecodzienny, a prace oddają to, co w marce Porsche cenimy najbardziej: klasę, szybkość i elegancję – dodaje.

Na wystawę składa się 16 prac, które powstały na prośbę pasjonatów Porsche z kalifornijskiej firmy Cirquit 6 Four, na potrzeby wydarzenia „Rennsport Reunion”. W swoich obrazach Maciej Pluciński nie tylko oddaje hołd kultowej marce, ale także wprowadza widzów w świat motoryzacyjnej pasji. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca, codziennie w godzinach otwarcia restauracji, od 12.00 do 23.00.

Od piątku do niedzieli znaczącymi rabatami swoje trzecie urodziny świętować będzie LDT Collective. Kolektyw łódzkich marek tworzących modę upcyclingową niedawno otworzył w OFFie swoją pracownię i to właśnie w niej twórcy czekać będą na gości w piątek od g. 12.00 do g. 18.00. Z kolei w sobotę i niedzielę prace LDT Collective będzie można znaleźć też na drugiej odsłonie Absolutnie Fantastycznej Garażówki przed PtASZEK ATELIER. Projektantki z PtASZEK ATELIER i CZARNY SZYJE ponownie stawiają na mocno offowe wydarzenie, podczas którego miłośnicy niepowtarzalnych przedmiotów będą mieli okazję znaleźć coś dla siebie w bardzo przystępnych cenach.

– Garażówka będzie pełna skarbów – od oryginalnych ubrań po torby z PtASZEK ATELIER & CZARNY SZYJE, a także meble, kadzidła czy ręcznie robione perfumy. Wszystko w cenach, które zachwycą każdego – zapowiada Monika Ptaszek, projektantka i jedna z organizatorek wydarzenia. – Również tym razem czas garażowych poszukiwań na pewno umilą słodkości, takie jak ciasto od Mamy PtASZEK – dodaje.

Od 25 do 26 maja, na odwiedzających czekać będą stoliki pełne drobiazgów i goście specjalni: Ulka ta od szycia, Jaga Fashion 50 Plus oraz dziewczyny z butiku NAP, który dołącza do Absolutnie Fantastycznej Garażówki i podzielą się swoją kolekcją w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo Jaga przygotuje dla gości szafę, która będzie wypełniona jej zbiorami, a Ulka SAMPLE SALE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia proHolz Student Trophy 24: rozwój miast z wykorzystaniem drewna Biuro prasowe
2024-06-14 | 11:00

proHolz Student Trophy 24: rozwój miast z wykorzystaniem drewna

Nagrodzono najlepsze pomysły na przedłużenie, rozbudowę i dodanie kondygnacji przy zastosowaniu drewna. Uczestniczący w konkursie studenci opracowywali rozwiązania dla przykładowych
Styl życia Jak lekko i szczęśliwie żyć?
2024-06-14 | 10:00

Jak lekko i szczęśliwie żyć?

Wszyscy chcemy być szczęśliwsi, czuć się kochani, kochać i spełniać się we wszystkich rolach. Często, z niewytłumaczalnych powodów, nam się to nie udaje. Z całych sił staramy
Styl życia Historia śmieciami na wodzie pisana, czyli Wisła Stories za nami!
2024-06-14 | 09:45

Historia śmieciami na wodzie pisana, czyli Wisła Stories za nami!

Ponad 200 uczestników i ponad 3 tony odpadów, a także reportaż Szymona Opryszka nt. królowej polskich rzek to efekt pięciu spotkań edukacyjnych w ramach cyklu Wisła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.