DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY
DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY
Motoryzacyjna pasja na wystawie prac Macieja Plucińskiego, urodziny LDT Collective i druga Absolutnie Fantastyczna Garażówka z gośćmi i ciastem Mamy PtASZEK – w najbliższych dniach OFF Piotrkowska Center ma sporo propozycji dla miłośników mody, sztuki i designu.
W czwartek, 23 maja o g. 20.00, restauracja Len & Bawełna zaprasza na wernisaż wystawy prac Macieja Plucińskiego. Artysta znany ze swoich kolorowych i energetycznych grafik, tym razem zaprezentuje tematykę motoryzacyjną z legendarnymi samochodami marki Porsche w roli głównej.
– Dbamy o to, by gościom oferować coś więcej niż doskonałe jedzenie i obsługę. Chcemy karmić ich pięknem i pobudzać wrażliwość poprzez kontakt ze sztuką. W naszej przestrzeni prezentowaliśmy już prace Arkadiusza Branickiego czy Janusza Reczka – opowiada Anna Grabarek z zarządu Restauracji Grupy Bawełna. – Teraz zapraszamy gości na wystawę Macieja Plucińskiego. Jego prace emanują kolorami i energią, a my postanowiliśmy skupić się podczas tego wydarzenia na tematyce motoryzacji i grafikach Porsche. To temat niecodzienny, a prace oddają to, co w marce Porsche cenimy najbardziej: klasę, szybkość i elegancję – dodaje.
Na wystawę składa się 16 prac, które powstały na prośbę pasjonatów Porsche z kalifornijskiej firmy Cirquit 6 Four, na potrzeby wydarzenia „Rennsport Reunion”. W swoich obrazach Maciej Pluciński nie tylko oddaje hołd kultowej marce, ale także wprowadza widzów w świat motoryzacyjnej pasji. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca, codziennie w godzinach otwarcia restauracji, od 12.00 do 23.00.
Od piątku do niedzieli znaczącymi rabatami swoje trzecie urodziny świętować będzie LDT Collective. Kolektyw łódzkich marek tworzących modę upcyclingową niedawno otworzył w OFFie swoją pracownię i to właśnie w niej twórcy czekać będą na gości w piątek od g. 12.00 do g. 18.00. Z kolei w sobotę i niedzielę prace LDT Collective będzie można znaleźć też na drugiej odsłonie Absolutnie Fantastycznej Garażówki przed PtASZEK ATELIER. Projektantki z PtASZEK ATELIER i CZARNY SZYJE ponownie stawiają na mocno offowe wydarzenie, podczas którego miłośnicy niepowtarzalnych przedmiotów będą mieli okazję znaleźć coś dla siebie w bardzo przystępnych cenach.
– Garażówka będzie pełna skarbów – od oryginalnych ubrań po torby z PtASZEK ATELIER & CZARNY SZYJE, a także meble, kadzidła czy ręcznie robione perfumy. Wszystko w cenach, które zachwycą każdego – zapowiada Monika Ptaszek, projektantka i jedna z organizatorek wydarzenia. – Również tym razem czas garażowych poszukiwań na pewno umilą słodkości, takie jak ciasto od Mamy PtASZEK – dodaje.
Od 25 do 26 maja, na odwiedzających czekać będą stoliki pełne drobiazgów i goście specjalni: Ulka ta od szycia, Jaga Fashion 50 Plus oraz dziewczyny z butiku NAP, który dołącza do Absolutnie Fantastycznej Garażówki i podzielą się swoją kolekcją w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo Jaga przygotuje dla gości szafę, która będzie wypełniona jej zbiorami, a Ulka SAMPLE SALE.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.