Dzieła uczniów i absolwentów warszawskiego liceum na aukcji charytatywnej
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Do poniedziałku 10 czerwca (do godz. 20:00) trwać będzie cicha aukcja i licytacja dzieł sztuki stworzonych przez uczniów, absolwentów i pracowników Akademeia High School. Każdy kto zechce wesprzeć dwie wybitnie utalentowane maturzystki w ich dalszej edukacji, może wziąć udział w licytacji i powalczyć o absolutnie wyjątkowe prace. Co więcej, w piątek, 7 czerwca w gmachu liceum odbędzie się koncert oraz aukcja na żywo przeprowadzona przez DESA Unicum.
Coroczna akcja charytatywna Akademeia High School ma na celu wsparcie wybitnie uzdolnionych uczniów w ich dalszej edukacji na najlepszych światowych uczelniach. W tym roku ogromne przedsięwzięcie dedykowane jest dwóm maturzystkom, Jagodzie i Sofii. Obie zostały wybrane na podstawie ich aplikacji, osiągnięć akademickich i zaangażowania w życie szkoły.
- Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wybitne prace naszych uczniów, absolwentów i pracowników oraz dzieła sztuki kolekcjonerskiej hojnie ofiarowane przez członków naszej społeczności. Oprócz wspaniałych prac do licytacji na naszej aukcji, zarówno cichej (na stronie) jak i tej na żywo, znajdują się także inne atrakcyjne przedmioty, takie jak bilety na koncerty, które są już nie do zdobycia czy płyty winylowe z autografami. Wszystko w szczytnym celu, gdyż na wsparcie dla dwóch wybitnych maturzystek w dalszej nauce na najlepszych uniwersytetach w Europie – mówi Katarzyna Baran, Dyrektor ds. Rozwoju w Akademeia High School. - Misją naszej szkoły jest rozwijanie talentów. Jesteśmy dumni z naszego programu stypendialnego, w którym do 10% naszych uczniów to stypendyści. Wnoszą oni wiele dobrego na wielu poziomach do naszej społeczności. Fakt, że pomagamy im rozwijać skrzydła, również finansowo, poza murami naszej szkoły, aby mogli osiągać swój prawdziwy potencjał i realizować swoje marzenia dowodzi, że cała społeczność Akademeia wierzy w tę misję i chce ją wspólnie wspierać.
Prace artystyczne dostępne dla każdego
Licytacja w ramach aukcji charytatywnej Akademeia High School 2024 trwa do poniedziałku, 10 czerwca do godz. 20:00. Licytować można różnorodne unikalne przedmioty, w tym bilety na wyprzedane koncerty, płyty winylowe z autografami, wiersze, kolaże, fotografie, grafiki i obrazy olejne.
W piątek, 7 czerwca w gmachu Akademeia High School na Wilanowie odbędzie się także aukcja poprzedzona pokazem mody oraz koncertem. Licytację prac przeprowadzi licytator z DESA Unicum.
Szczegóły wydarzenia - 7 czerwca 2024 r
• 17:00 – Pokaz mody, Patio AHS
• 18:00 – Koncert muzyczny, sala widowiskowa
• 19:00 – Aukcja na żywo, wspierana przez DESA Unicum
Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona we wrześniu 2016 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.
Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL). Lista ofert z ostatnich 5 lat: https://www.akademeia.edu.pl/academic-excellence/university-destinations.
Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.