Komunikaty PR

Gdańska fundacja pisze petycję do Donalda Tuska

2024-05-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Długokęcka
Ecol Group

Marynarki Polskiej 163
80-868 Gdańsk
olga.dlugokecka|ecol-group.com| |olga.dlugokecka|ecol-group.com
+48605721555
https://ecol-group.com/

Wisła, najdłuższa i najważniejsza rzeka, od wieków stanowi serce Polski. Jest symbolem naszej historii, kultury i tożsamości narodowej, a także kluczowym elementem naszego ekosystemu. Polskie rzeki są jedną  z najbardziej zdegradowanych części środowiska, a 99% z nich nie spełnia standardów środowiskowych. Czas na szeroką i merytoryczną dyskusję ale również na podjęcie konkretnych i natychmiastowych działań. Fundacja Biznes dla Klimatu uruchomiła petycję do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej „Ochrońmy naszą Wisłę. Nadajmy jej prawa, by mogła się bronić!”

„Wzywamy do nadania rzece Wiśle osobowości prawnej, aby zagwarantować jej skuteczną ochronę i zrównoważone zarządzanie. Nadanie Wiśle osobowości prawnej ma na celu uznanie jej za podmiot prawny z własnymi prawami i obowiązkami. Oznacza to, że rzeka mogłaby być reprezentowana przez specjalną jednostkę zarządzającą, która dbałaby o jej interesy i podejmowała decyzje w jej imieniu. Taki krok jest niezbędny, aby skutecznie chronić Wisłę przed degradacją i zanieczyszczeniami, które zagrażają jej zdrowiu ekologicznemu. Wisła jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, a także kluczowym zasobem wodnym dla rolnictwa, przemysłu oraz dostarczania wody pitnej. Jej zdrowie ma bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców regionów przez które przepływa. Nadanie jej osobowości prawnej umożliwiłoby wdrażanie długoterminowych strategii ochrony, które uwzględniają potrzeby ekologiczne, gospodarcze i społeczne” – to fragment petycji.

Fundacja Biznes dla Klimatu zaprasza wszystkich, którym los środowiska naturalnego leży głęboko na sercu do złożenia podpisu pod petycją.

Link: https://bit.ly/3R450nM

 

Poprzez akcję Wspólnie dla Wisły chcemy zwrócić uwagę na pilną potrzebę podjęcia efektywnych działań ograniczających zrzuty zanieczyszczeń do rzek. Przygotowujemy projekt ustawy o nadanie osobowości prawnej Wiśle, który wraz z petycją, do której podpisania będziemy zachęcać w trakcie akcji, złożymy na ręce Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej” – zapowiada Sylwia Molewska, prezeska fundacji Biznes dla Klimatu.

Za akcją Wspólnie dla Wisły kryje się coś jeszcze. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany spływ smoczą łodzią z Krakowa aż do Gdańska. Wszystko, by zwrócić uwagę opinii publicznej na konieczność zadbania o jakość polskich rzek i ochronę ich bioróżnorodności.

Ponad tysiąc kilometrów do przepłynięcia królową polskich rzek to ogromne wyzwanie, zwłaszcza, że załoga smoczej łodzi ma na to… OSIEM DNI. Zanim jednak zawodnicy wsiądą na łódź, będą mieli do pokonania odwrócony triathlon od źródeł Wisły w Baraniej Górze do Krakowa. Uczestnicy zaczną w Baraniej Górze 23 czerwca a finał akcji przewidziany jest w Gdańsku na wyspie Ołowianka 30 czerwca.

Niewątpliwie jest to ogromna sportowa przygoda, w której udział wezmą zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Temu wyzwaniu towarzyszyć będą imprezy edukacyjne organizowane dla lokalnych społeczności na trasie spływu – w Warszawie i Gdańsku przewidziano otwarty pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”.

 

Organizatorzy akcji: Fundacja Biznes dla Klimatu, Do Mety.pl

Patronat Honorowy: Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie

Partnerzy: Ecol-Group, Ecol-Unicon, Retencja.pl, ACO

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ecol Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Święto (rekordowego) Sera Smażonego w Pogorzeli Biuro prasowe
2024-08-23 | 07:30

Święto (rekordowego) Sera Smażonego w Pogorzeli

Święto Sera Smażonego w Pogorzeli odbędzie się nie pierwszy raz. Jednak w tym roku obchodzone będzie w sposób nietuzinkowy. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w
Styl życia Subway® i jego kultowe kanapki ponownie w Manufakturze!
2024-08-22 | 10:00

Subway® i jego kultowe kanapki ponownie w Manufakturze!

Subway otworzył swój nowy punkt w Manufakturze w Łodzi, w sercu strefy Qulinarium. Nowa lokalizacja Subway zaprasza od poniedziałku do niedzieli, oferując zarówno klasyczne
Styl życia Łukasz Szpunar będzie morsował w lecącym samolocie. Pobije rekord Guinnessa?
2024-08-22 | 07:30

Łukasz Szpunar będzie morsował w lecącym samolocie. Pobije rekord Guinnessa?

Łukasz Szpunar, znany jako Iceking, ma zamiar ustanowić rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższy czas spędzony w zanurzeniu w lodowatej wodzie”. Próba odbędzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.