Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać, żeby korzystać z uroków miasta Wrocław?

2023-04-27  |  01:00
Biuro prasowe

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2021 roku Wrocław, z niemal 673 tysiącami mieszkańców, stał się trzecim największym miastem w kraju, wyprzedzając nieznacznie Łódź. Nie ma się co dziwić. W końcu Wrocław to jedno z najciekawszych miejsc na mapie Polski. Miasto nieustannie się rozwija, oferuje doskonałe perspektywy na przyszłość, jest niesamowicie różnorodne i wypełnione wyjątkowymi atrakcjami. Gdzie zamieszkać we Wrocławiu, żeby w pełni korzystać z uroków miasta? Czy da się połączyć wielkomiejski klimat ze spokojem zielonej okolicy?

Fascynująca stolica Dolnego Śląska

Ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Ostrów Tumski. To właśnie od niego wszystko się zaczęło. Ostrów Tumski to dawny gród, który dał początek całemu miastu. Niegdyś stanowił siedzibę pierwszych Piastów, dziś pięknie zdobi okolicę, nadając jej niesamowicie klimatyczny charakter. Na jego terenie mieści się wiele zabytków, w tym gotycka katedra św. Jana Chrzciciela czy Brama Kluskowa. Ostrów Tumski to miejsce z duszą, idealne na rodzinne spacery w ciepłe, słoneczne dni.

Spacerując po mieście, nie można nie wstąpić do ogrodu zoologicznego, funkcjonującego na wrocławskiej ziemi od 1865 roku. ZOO we Wrocławiu to największy ogród tego typu w Polsce. Żyje tam ponad 10 tysięcy zwierząt, reprezentujących 1100 gatunków. Najciekawszą atrakcją ZOO jest Afrykarium, w którym mieszkają m.in. kolorowe ryby, płaszczki, rekiny, żółwie i krokodyle. Wrocławski ogród zoologiczny to gratka nie tylko dla najmłodszych.

Z maluchami można wybrać się do parku trampolin, Wrocławskiego Teatru Lalek, Powietrznego Miasta czy Manufaktury cukierków. Wrocławscy studenci chętnie spędzają czas na Wyspie Słodowej, w kinie Nowe Horyzonty czy w Galerii Neonów. Spragnieni kultury często bywają w Teatrze Polskim, który oferuje bogaty repertuar.


 

We Wrocławiu nie brakuje klubów i pubów, w których można spędzać weekendowe wieczory, a także restauracji idealnych na niedzielny obiad z całą rodziną, romantyczną randkę przy świecach czy południowy wypad ze znajomymi.

Bliżej natury, czyli zielone atrakcje Wrocławia

Wrocław słynie z terenów zielonych, które dają mieszkańcom wytchnienie od miejskiego zgiełku. Jednym z nich jest Park Szczytnicki. – Park Szczytnicki to największy teren rekreacyjny w mieście. Rośnie tam kilkaset gatunków drzew i krzewów, w tym świerki kaukaskie, sosny wejmutki, kasztanowce czy dęby szypułkowe. Nie brakuje tam urokliwych polanek, idealnych na piknik oraz placów zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami. To także raj dla miłośników aktywności fizycznej, np. joggingu czy nordic walkingu – wylicza Urszula Krukowska, kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo. – Okolice parku to świetne miejsce do zamieszkania.

W Parku Szczytnickim znajdziemy Ogród Japoński. Miejsce zachwyca wyjątkową architekturą, ciekawą aranżacją i rzadką roślinnością. Wyjątkowo pięknie wygląda na przełomie maja i czerwca, kiedy przyroda budzi się do życia.

Innym ciekawym miejscem jest Wrocławski Ogród Botaniczny, założony w 1811 roku. Na niemal 7,5 ha terenu rośnie mnóstwo roślin wodnych, skalnych, błotnych, a nawet tropikalnych i subtropikalnych. Ogród Botaniczny najlepiej prezentuje się latem – staje się wtedy jednym z najlepszych miejsc do rodzinnych spacerów.

Jak połączyć życie w mieście z zielonym otoczeniem? Zamieszkaj na Śródmieściu!

Śródmieście to urokliwa część Wrocławia, słynąca z klimatycznej, XIX-wiecznej zabudowy. Nie brakuje tam sklepów, lokali usługowych, restauracji, placówek edukacyjnych, ośrodków kulturalnych i rozrywkowych. Na terenie funkcjonują kluby seniora, biblioteki osiedlowe, hale sportowe i wiele innych obiektów, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.

Śródmieście to niezwykle zielona okolica. Właśnie tu znajduje się wspomniany Park Szczytnicki. To idealne miejsce do zamieszkania dla tych osób, które chcą korzystać z uroków miasta, a jednocześnie pragną ciszy i spokoju. Chcą otaczać się zielenią i oddychać świeżym powietrzem.


 

Potencjał Śródmieścia wykorzystała firma RealCo. Apartamenty przy Parku Szczytnickim, nowa inwestycja dewelopera, będzie liczyć 133 mieszkania w kilku budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieć miejsca parkingowe na zewnątrz, garaż podziemny, strefę fitness i salę zabaw. – Zależało nam, żeby inwestycja idealnie wpisywała się w zieloną ideę miasta – podkreśla kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo. – Nad projektem pracował zespół specjalistów, w tym dendrologów, ornitologów czy entomologów, którzy zadbali o aspekt przyrodniczy terenu. Naszym celem jest połączyć najwyższy komfort życia w mieście, pełne bezpieczeństwo i wysoki standard z ciszą, zielenią i spokojem – dodaje Urszula Krukowska z RealCo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.