Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać, żeby korzystać z uroków miasta Wrocław?

2023-04-27  |  01:00
Biuro prasowe

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2021 roku Wrocław, z niemal 673 tysiącami mieszkańców, stał się trzecim największym miastem w kraju, wyprzedzając nieznacznie Łódź. Nie ma się co dziwić. W końcu Wrocław to jedno z najciekawszych miejsc na mapie Polski. Miasto nieustannie się rozwija, oferuje doskonałe perspektywy na przyszłość, jest niesamowicie różnorodne i wypełnione wyjątkowymi atrakcjami. Gdzie zamieszkać we Wrocławiu, żeby w pełni korzystać z uroków miasta? Czy da się połączyć wielkomiejski klimat ze spokojem zielonej okolicy?

Fascynująca stolica Dolnego Śląska

Ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Ostrów Tumski. To właśnie od niego wszystko się zaczęło. Ostrów Tumski to dawny gród, który dał początek całemu miastu. Niegdyś stanowił siedzibę pierwszych Piastów, dziś pięknie zdobi okolicę, nadając jej niesamowicie klimatyczny charakter. Na jego terenie mieści się wiele zabytków, w tym gotycka katedra św. Jana Chrzciciela czy Brama Kluskowa. Ostrów Tumski to miejsce z duszą, idealne na rodzinne spacery w ciepłe, słoneczne dni.

Spacerując po mieście, nie można nie wstąpić do ogrodu zoologicznego, funkcjonującego na wrocławskiej ziemi od 1865 roku. ZOO we Wrocławiu to największy ogród tego typu w Polsce. Żyje tam ponad 10 tysięcy zwierząt, reprezentujących 1100 gatunków. Najciekawszą atrakcją ZOO jest Afrykarium, w którym mieszkają m.in. kolorowe ryby, płaszczki, rekiny, żółwie i krokodyle. Wrocławski ogród zoologiczny to gratka nie tylko dla najmłodszych.

Z maluchami można wybrać się do parku trampolin, Wrocławskiego Teatru Lalek, Powietrznego Miasta czy Manufaktury cukierków. Wrocławscy studenci chętnie spędzają czas na Wyspie Słodowej, w kinie Nowe Horyzonty czy w Galerii Neonów. Spragnieni kultury często bywają w Teatrze Polskim, który oferuje bogaty repertuar.


 

We Wrocławiu nie brakuje klubów i pubów, w których można spędzać weekendowe wieczory, a także restauracji idealnych na niedzielny obiad z całą rodziną, romantyczną randkę przy świecach czy południowy wypad ze znajomymi.

Bliżej natury, czyli zielone atrakcje Wrocławia

Wrocław słynie z terenów zielonych, które dają mieszkańcom wytchnienie od miejskiego zgiełku. Jednym z nich jest Park Szczytnicki. – Park Szczytnicki to największy teren rekreacyjny w mieście. Rośnie tam kilkaset gatunków drzew i krzewów, w tym świerki kaukaskie, sosny wejmutki, kasztanowce czy dęby szypułkowe. Nie brakuje tam urokliwych polanek, idealnych na piknik oraz placów zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami. To także raj dla miłośników aktywności fizycznej, np. joggingu czy nordic walkingu – wylicza Urszula Krukowska, kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo. – Okolice parku to świetne miejsce do zamieszkania.

W Parku Szczytnickim znajdziemy Ogród Japoński. Miejsce zachwyca wyjątkową architekturą, ciekawą aranżacją i rzadką roślinnością. Wyjątkowo pięknie wygląda na przełomie maja i czerwca, kiedy przyroda budzi się do życia.

Innym ciekawym miejscem jest Wrocławski Ogród Botaniczny, założony w 1811 roku. Na niemal 7,5 ha terenu rośnie mnóstwo roślin wodnych, skalnych, błotnych, a nawet tropikalnych i subtropikalnych. Ogród Botaniczny najlepiej prezentuje się latem – staje się wtedy jednym z najlepszych miejsc do rodzinnych spacerów.

Jak połączyć życie w mieście z zielonym otoczeniem? Zamieszkaj na Śródmieściu!

Śródmieście to urokliwa część Wrocławia, słynąca z klimatycznej, XIX-wiecznej zabudowy. Nie brakuje tam sklepów, lokali usługowych, restauracji, placówek edukacyjnych, ośrodków kulturalnych i rozrywkowych. Na terenie funkcjonują kluby seniora, biblioteki osiedlowe, hale sportowe i wiele innych obiektów, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.

Śródmieście to niezwykle zielona okolica. Właśnie tu znajduje się wspomniany Park Szczytnicki. To idealne miejsce do zamieszkania dla tych osób, które chcą korzystać z uroków miasta, a jednocześnie pragną ciszy i spokoju. Chcą otaczać się zielenią i oddychać świeżym powietrzem.


 

Potencjał Śródmieścia wykorzystała firma RealCo. Apartamenty przy Parku Szczytnickim, nowa inwestycja dewelopera, będzie liczyć 133 mieszkania w kilku budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieć miejsca parkingowe na zewnątrz, garaż podziemny, strefę fitness i salę zabaw. – Zależało nam, żeby inwestycja idealnie wpisywała się w zieloną ideę miasta – podkreśla kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo. – Nad projektem pracował zespół specjalistów, w tym dendrologów, ornitologów czy entomologów, którzy zadbali o aspekt przyrodniczy terenu. Naszym celem jest połączyć najwyższy komfort życia w mieście, pełne bezpieczeństwo i wysoki standard z ciszą, zielenią i spokojem – dodaje Urszula Krukowska z RealCo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.