Komunikaty PR

LATO W OFFIE: NIEDZIELNY OBIAD BEZ „BOMBELKÓW” I SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

2024-06-27  |  10:00
Biuro prasowe

LATO W OFFIE:  NIEDZIELNY OBIAD BEZ „BOMBELKÓW”

I SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

 

Dla miłośników sztuk wizualnych: poszukiwanie sensu utraconych chwil na wystawie „Rondo straconego czasu” oraz zmysłowe i barwne obrazy Malwiny Jagóry na wernisażu „Serce kwiatu”. A dla rodziców potrzebujących czasu dla siebie – animacje dla dzieci w czasie brunchu i obiadu w niedzielne południe. W najbliższych dniach OFF Piotrkowska Center ma dla swoich gości kilka propozycji.

– Lato to tradycyjnie już czas, gdy ogródki na dziedzińcu OFFa wypełniają się gwarem rozmów i muzyką. Nie brakuje też dodatkowych propozycji spędzenia wolnego czasu przygotowanych przez naszych najemców i partnerów – mówi Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center.

Jedną z nich, jest wystawa „Rondo Straconego Czasu” prezentowana w przestrzeniach budynku TEAL na 5. piętrze. – Na jednej ze ścian fabryki przy ul. Źródłowej 47, tuż przy rondzie Solidarności, pojawił się napis «Rondo Straconego Czasu». Łodzianie, jeśli mogą, omijają to miejsce, bo wiedzą, że spędzą tu w korkach wiele cennych minut”. A ile cennych minut spędzają artyści w procesie tworzenia? – pytają kuratorki wystawy: Adrianna Urbańska i Jagoda Skawska, studentki z Koła Naukowego Laboratorium Sztuki Performance działającego przy Instytucie Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Nawiązując do tytułu powieści Marcela Prousta, autorki wystawy zachęcają widzów do poszukiwania straconego czasu w pracach artystycznych. Zastanawiają się, czy odpowiednio szeroka publiczność sprawia, że dzieło ma sens oraz czy odbiorcy nadają uniwersalną wartość autobiograficznej twórczości. Na wystawie swoje prace prezentują Martyna Cisińska, Gabriel Data, Mariya Hoyin, Justyna Kazanecka, Tomasz Kwiatkowski, Marek Morawski, Karol Skwark i Julia Zaręba. „Rondo Straconego Czasu” można oglądać jeszcze do 7 lipca, codziennie od wtorku do czwartku w godzinach 16.00-19.00 oraz od piątku do niedzieli w godzinach 15.00-20.00. Partnerem wystawy ASP w Łodzi jest Fundacja OPG. Zadanie Rondo straconego czasu jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Z kolei 3 lipca o godzinie 18:00, w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba odbędzie się wernisaż wystawy „Serce kwiatu” Malwiny Jagóry. Pochodząca z Łowicza artystka, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, a obecnie mieszka i tworzy w swojej pracowni w Katowicach. – Tworzę za pomocą konturów, kontrastów i geometrycznych układów, które układają się w erotyczne obrazy. Pozbawione cienia, gradientów pozwalają odbiorcy wypełnić resztę obrazu. W zastosowanej technice tkwi sedno kolekcji. Dla każdego z nas erotyka ma różne odcienie, a moje obrazy pozwalają odbiorcom definiować ją na własny sposób – mówi o swojej twórczości Malwina Jagóra. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, a na wystawie w Łodzi malarka zaprezentuje około 26 najnowszych prac. Będzie je można oglądać do końca września w godzinach 8.30-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.

Skoro mowa o niedzielach w Drukarni, to począwszy od najbliższej, 30 czerwca, właściciele zapraszają do siebie rodziny z dziećmi. Podczas gdy rodzice i opiekunowie będą cieszyć się chwilą dla siebie, maluchami zajmą się animatorki, które zadbają o to, by w godzinach od 11.00 do 15.00 dzieci spędziły czas na doskonałej zabawie. Udział w akcji Sunday Funday jest darmowy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.