LATO W OFFIE: NIEDZIELNY OBIAD BEZ „BOMBELKÓW” I SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
LATO W OFFIE: NIEDZIELNY OBIAD BEZ „BOMBELKÓW”
I SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
Dla miłośników sztuk wizualnych: poszukiwanie sensu utraconych chwil na wystawie „Rondo straconego czasu” oraz zmysłowe i barwne obrazy Malwiny Jagóry na wernisażu „Serce kwiatu”. A dla rodziców potrzebujących czasu dla siebie – animacje dla dzieci w czasie brunchu i obiadu w niedzielne południe. W najbliższych dniach OFF Piotrkowska Center ma dla swoich gości kilka propozycji.
– Lato to tradycyjnie już czas, gdy ogródki na dziedzińcu OFFa wypełniają się gwarem rozmów i muzyką. Nie brakuje też dodatkowych propozycji spędzenia wolnego czasu przygotowanych przez naszych najemców i partnerów – mówi Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center.
Jedną z nich, jest wystawa „Rondo Straconego Czasu” prezentowana w przestrzeniach budynku TEAL na 5. piętrze. – Na jednej ze ścian fabryki przy ul. Źródłowej 47, tuż przy rondzie Solidarności, pojawił się napis «Rondo Straconego Czasu». Łodzianie, jeśli mogą, omijają to miejsce, bo wiedzą, że spędzą tu w korkach wiele cennych minut”. A ile cennych minut spędzają artyści w procesie tworzenia? – pytają kuratorki wystawy: Adrianna Urbańska i Jagoda Skawska, studentki z Koła Naukowego Laboratorium Sztuki Performance działającego przy Instytucie Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.
Nawiązując do tytułu powieści Marcela Prousta, autorki wystawy zachęcają widzów do poszukiwania straconego czasu w pracach artystycznych. Zastanawiają się, czy odpowiednio szeroka publiczność sprawia, że dzieło ma sens oraz czy odbiorcy nadają uniwersalną wartość autobiograficznej twórczości. Na wystawie swoje prace prezentują Martyna Cisińska, Gabriel Data, Mariya Hoyin, Justyna Kazanecka, Tomasz Kwiatkowski, Marek Morawski, Karol Skwark i Julia Zaręba. „Rondo Straconego Czasu” można oglądać jeszcze do 7 lipca, codziennie od wtorku do czwartku w godzinach 16.00-19.00 oraz od piątku do niedzieli w godzinach 15.00-20.00. Partnerem wystawy ASP w Łodzi jest Fundacja OPG. Zadanie Rondo straconego czasu jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Z kolei 3 lipca o godzinie 18:00, w restauracji Drukarnia Skład Wina & Chleba odbędzie się wernisaż wystawy „Serce kwiatu” Malwiny Jagóry. Pochodząca z Łowicza artystka, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, a obecnie mieszka i tworzy w swojej pracowni w Katowicach. – Tworzę za pomocą konturów, kontrastów i geometrycznych układów, które układają się w erotyczne obrazy. Pozbawione cienia, gradientów pozwalają odbiorcy wypełnić resztę obrazu. W zastosowanej technice tkwi sedno kolekcji. Dla każdego z nas erotyka ma różne odcienie, a moje obrazy pozwalają odbiorcom definiować ją na własny sposób – mówi o swojej twórczości Malwina Jagóra. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, a na wystawie w Łodzi malarka zaprezentuje około 26 najnowszych prac. Będzie je można oglądać do końca września w godzinach 8.30-22.00 w dni powszednie, 9.00-1.00 w soboty oraz 10.00- 22.00 w niedziele.
Skoro mowa o niedzielach w Drukarni, to począwszy od najbliższej, 30 czerwca, właściciele zapraszają do siebie rodziny z dziećmi. Podczas gdy rodzice i opiekunowie będą cieszyć się chwilą dla siebie, maluchami zajmą się animatorki, które zadbają o to, by w godzinach od 11.00 do 15.00 dzieci spędziły czas na doskonałej zabawie. Udział w akcji Sunday Funday jest darmowy.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.