PIZZA, PERFORMATYWNE CZYTANIE I TEATRALNE PRZYGODY DZIEŃ DZIECKA W OFF
PIZZA, PERFORMATYWNE CZYTANIE I TEATRALNE PRZYGODY
DZIEŃ DZIECKA W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Warsztaty pizzy w Restauracji Spółdzielnia, interaktywna bajka improwizowana „Wymyślanka”, mrożący krew w żyłach spektakl „Wilkołaki” oraz powrót do tradycji z czytaniem książki – „Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci” w klubie DOM. OFF Piotrkowska Center zaprasza na offowy Dzień Dziecka wypełniony zabawą, kreatywnością i teatralnymi emocjami.
– Dzień Dziecka to dla nas możliwość stworzenia wyjątkowych wspomnień dla naszych najmłodszych gości. Chcemy, aby każdy krok w OFF Piotrkowska Center był pełen emocji i niezapomnianych doświadczeń, które będą rozwijać wyobraźnię i kreatywność dzieci – zapowiada Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center. – Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego świętowania – dodaje.
Od godziny 12:00 do 18:00 OFF zaprasza na dziedziniec, na warsztaty robotyki z LEGO. Na uczestników będą czekać zestawy edukacyjne, takie jak EV3, Wedo 2.0, SPIKE Essential oraz SPIKE PRIME. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję zbudować i zaprogramować własne roboty, korzystając z instrukcji dostępnych w OFFowej aplikacji. Nie zabraknie także RoboŁapy, czyli robota w kształcie dłoni, którego można założyć na ludzką rękę. Dzięki czujnikom, dzieci mogą sterować ruchami palców. Czekać będą również wielkie klocki LEGO, które zapewnią dzieciom swobodę twórczego budowania i eksperymentowania. Wszystkie atrakcje są darmowe.
Restauracja Spółdzielnia zaprasza dzieci na warsztaty pizzy, które odbędą się w dwóch turach: o godzinie 11:00 oraz 12:00, w każdej na zainteresowanych czeka 15 miejsc. Na małych kucharzy czeka upominek oraz pamiątkowy dyplom. Zapisy odbywają się telefonicznie i bezpośrednio w restauracji.
Natomiast o godzinie 16:00 Teatr Komedii Impro zaprasza na „Wymyślankę” – bajkę improwizowaną dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. To interaktywny spektakl, w którym to mali widzowie decydują o przebiegu akcji, wcielając się w różne postacie, a nawet mogą pojawić się na scenie jako aktorzy. „Wymyślanka” to znakomita zabawa, która rozwija wyobraźnię i jest doskonałą formą spędzenia czasu dla całej rodziny. Wieczorem, o godzinie 20:00 na scenie będzie można zobaczyć „Wilkołaki” – horror improwizowany, który przeniesie widzów do średniowiecznej osady, skrywającej mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Co 70 lat, podczas czerwonego księżyca, ożywa prastara klątwa, a mieszkańcy giną w tajemniczych okolicznościach. Widzowie będą musieli pomóc w zdemaskowaniu wilkołaków i uratowaniu osady. To przygoda, która dostarczy dreszczyku emocji. Dodatkowo 1 czerwca w Teatrze Komedii Impro bilet dla dziecka w prezencie. Szczegóły na temat promocji i rezerwacja miejsc na spektakl pod numerem telefonu: 665477754.
O godzinach 13:00, 15.00 i 17.00 Klub DOM zaprasza na wyjątkowe czytanie książki „Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci”, uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Są to nietradycyjne bajki, które z pewnością zaskoczą i rozbawią słuchaczy. Bajki będzie czytał słynny Vito Vittorio. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.