Przyjdź i zbij z nami piątkę na V urodzinach Projektu Sekson Fundacji Avalon!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Czerwiec w Fundacji Avalon zapowiada się jubileuszowo. Projekt Sekson, prowadzony przez organizację, obchodzi swoje V urodziny, na które zaprasza wszystkich chętnych! Już 10 czerwca o godzinie 18:00 w Stole Powszechnym rozpocznie się wielkie świętowanie, podczas którego przygotowanych jest wiele atrakcji.
O seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnościami
Projekt Sekson Fundacji Avalon znany jest już w całej Polsce z organizacji corocznej Konferencji Sekson. Co roku poruszane są podczas niej ważne tematy z zakresu seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami w ujęciu medycznym, psychologicznym oraz medialnym. Podczas urodzin nie mogło zabraknąć merytorycznej dyskusji. Panel zatytułowany “Bo we mnie jest seks! - o seksualności osób z niepełnosprawnościami” rozpocznie obchody jubileuszu. W rozmowie wezmą udział: dr n. hum Alicja Długołęcka- wykładowczyni, pedagożka i edukatorka seksualna, Sylwia Błach- pisarka, aktywistka i samorzeczniczka oraz Marta Lorczyk- twórczyni internetowa i samorzeczniczka, a całość poprowadzi kierowniczka Projektu Sekson Żaneta Krysiak. Dyskusja tłumaczona będzie na polski język migowy. Podczas urodzin swoją premierę będzie miała nowa broszura edukacyjna, która została opracowana na podstawie zrealizowanych na zlecenie Fundacji Avalon badań
“O seksualności i rodzicielstwie osób
z niepełnosprawnością ruchową”.
Niech żyje nam! A kto?
Jakiego elementu nie może zabraknąć na żadnych urodzinach? Tortu i dmuchania świeczek! Projekt Sekson zaprasza każdego, aby wspólnie z zespołem podsumować 5 lat działań.
Świętuj z nami 5 urodziny Projektu Sekson! Czekają nas inspirujące rozmowy o seksualności, premiera nowej broszury edukacyjnej i niesamowita atmosfera. Dołącz do nas i zdmuchnij świeczki na urodzinowym torcie! - zaprasza Emilia Korona, główna specjalistka Projektu Sekson.
Będzie to również doskonała okazja, aby poznać cały zespół i przyjaciół Projektu Sekson. O dobrą zabawę zadba Suza – DJ-ka, organizująca comiesięczne piątkowe imprezy w najbardziej znanych klubach w Warszawie takich jak Bar Studio czy klub SPATIF!
Warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu: 10.06 Stół Powszechny
godz. 18:00. Świętujcie razem z całą Fundacją Avalon!
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.