Rozmowy o Wiśle – dwa spotkania i wiele punktów widzenia
Ecol Group
Marynarki Polskiej 163
80-868 Gdańsk
olga.dlugokecka@ecol-group.com
+48605721555
https://ecol-group.com/
Akcja Wspólnie dla Wisły to nie tylko niezwykłe i wręcz ekstremalne wyzwanie sportowe, które obejmuje odwrócony triathlon z Baraniej Góry do Krakowa i spływ smoczą łodzią z Krakowa do Gdańska. To również spotkania edukacyjne na trasie i debaty o potrzebie wprowadzania szybkich i konkretnych działań ochronnych dla polskich rzek, w tym wypadku Wisły.
Rozmowy o Wiśle to przestrzeń do wymiany poglądów i pomysłów na konkretne rozwiązania chroniące Wisłę i jej ekosystem. Dyskusja na temat zrównoważonego zarządzania Wisłą ma na celu znalezienie wspólnych rozwiązań, które przyniosą korzyści zarówno środowisku, jak i społecznościom lokalnym oraz gospodarce. Jej celem jest również podniesienie świadomości społecznej na temat znaczenia rzeki jako kluczowego elementu ekosystemu oraz inspirowanie do podejmowania działań ochronnych. Chcemy, aby Rozmowy o Wiśle stały się katalizatorem dla pozytywnych zmian i skutecznej ochrony naszej królowej polskich rzek.
Spotkajmy się w Warszawie oraz w Gdańsku.
Harmonogram spotkań:
26 czerwca WARSZAWA - Płyta Desantu 3 Dywizji Piechoty, przy bulwarze Flotylli Wiślanej
18.00 – 20.30 – piknik edukacyjny „Wspólnie dla Wisły” z Operacją Czysta Rzeka
19.00 – 19:30 przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników
19: 30– 20:30 ACO Power speech
20.30 – 21.30 – Rozmowy o Wiśle – debata z udziałem: przedstawiciela miasta Warszawy oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, organizacji pozarządowych WWF oraz Operacja Czysta Rzeka a także Ewy Ewart, reżyserki filmu „Do ostatniej kropli”.
Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.
21.30 – 22.40 – pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”
30 czerwca GDAŃSK – Wyspa Ołowianka
19.00 - 20.00 – przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników, briefing prasowy
20.00 – 20.30 – wręczenie symbolicznych medali i podziękowania
20.30 – 21.30 – Rozmowy o Wiśle – Do dyskusji zaprosimy uczestników wyprawy Wspólnie dla Wisły, którzy na gorąco opowiedzą o podjętym wysiłku, o własnych refleksjach z trasy oraz o wartości, jaką niesie ze sobą rzeka.
Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.
21.30 – 22.40 – pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”.
Do zobaczenia na wiślanym szlaku!
Informacje na temat projektu oraz harmonogram znajduje się na stronie:
https://manifestklimatyczny.pl/wspolnie-dla-wisly/
Organizatorzy akcji: Fundacja Biznes dla Klimatu, Do Mety.pl
Patronat Honorowy: Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie
Partnerzy: Ecol-Group, Ecol-Unicon, Retencja.pl, ACO, WWF, Operacja Czysta Rzeka, Wodociągi Miasta Krakowa, Wodociągi Warszawskie, Warszawska Kranówka, Zarząd Zieleni miasta Warszawy, Dzielnica Wisła

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.