Teatr, kino, sztuka i wiele innych atrakcji. Startuje Lato Koneser
Lato Konesera już na stałe wpisało się w kalendarz najlepszych wydarzeń w Warszawie. Spektakle plenerowe Teatru Polonia i Och-Teatru, kino na świeżym powietrzu, czy spotkania z aktorami najnowszej odsłony Akademii Pana Kleksa. To mnóstwo różnorodnych eventów – dla dzieci, dorosłych, rodzin i przyjaciół. A co najważniejsze – zdecydowana większość z nich jest całkowicie bezpłatna. Start już pod koniec czerwca!
Centrum Praskie Koneser już po raz szósty jest organizatorem Lata Konesera. Ten niezwykle popularny cykl letnich wydarzeń co roku przyciąga tysiące mieszkańców Warszawy i turystów. I to nie może dziwić. Jego repertuar jest niezwykle ciekawy nie tylko dla wszystkich grup wiekowych, ale też dla osób o najróżniejszych zainteresowaniach.
Warszawa w roli głównej
Niezwykle mocnym akcentem tegorocznego Lata Konesera jest Festiwal Warsaw Storytellers, współorganizowany z wydawnictwem Newhomers i PoWarszawsku, czyli popularnym varsavianistą, Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim. To cykl aż sześciu otwartych spotkań w twórczej energii Warszawy – z tymi, którzy zmieniają miasto w opowieść. Na początek, 29 czerwca (sobota, godz. 18.00), prawdziwa gratka dla fanów podcastów – spotkanie i nagranie „na żywo” formatu „Co ćpać po odwyku” z udziałem Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty oraz Marty Markiewicz. Ponadto w ramach Warsaw Storytellers zaplanowano następujące spotkania:
- Sportowa Warszawa (6 lipca, sobota, 18.00), goście: Łukasz „Juras” Jurkowski, Agnieszka Kobus-Zawojska, Łukasz Ostoja-Kasprzycki;
- Opowieść za rogiem (13 lipca, sobota, 18.00), goście: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Chudzyńska-Szuchnik, Aleksandra Pakieła;
- Lato w mieście ‘94 (20 lipca, sobota, 18.00), goście: Kosi-JWP, Bogna Świątkowska, Wojtek Friedmann, Filip Kalinowski;
- Jednodniowe opowieści (3 sierpnia, sobota, 18.00), goście: Michał Marszał, Włodi Włodarczyk, Olga Drenda;
- Trzy pokolenia warszawskiego rapu (29 sierpnia, czwartek, 18.00), goście, między innymi: Bilon (Hemp Gru), Frosti, Piotr Kędzierski.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Warsaw Storytellers jest bezpłatny!
Na scenie
Już po razi piąty z rzędu Centrum Praskie Koneser podczas kultowego Lata Konesera będzie gościło doskonale znane warszawskiej publiczności spektakle Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, czyli Teatru Polonia i Och-Teatru (wstęp wolny). W tym roku zaplanowano sześć przedstawień, w tym jedno premierowe:
- 1 lipca, godz. 18.00 – Jaś i Małgosia (bajka) – tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
- 3 lipca, godz. 18.00 – Starość Jest Piękna;
- 5 lipca, godz. 18.00 – Lament;
- 2 sierpnia, godz. 18.00 – Polityka (bajka);
- 5 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 28 sierpnia, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka).
Oprócz tego, podczas Lata Konesera nie zabraknie:
- muzyki – bezpłatne koncerty fortepianowe Kiryła Keduka (11 lipca, godz. 19.00) i Radosława Sobczaka (25 lipca, godz. 19.00);
- tańca – znane i uwielbiane zajęcia taneczne #ChodźPotańczyć (wstęp wolny), prowadzone przez Swing Step (30 czerwca, 13 i 20 lipca oraz 3, 10, 17 sierpnia);
- Letniego Kina PepsiCo w partnerstwie z Gutek Film (wstęp wolny), w którym m.in.: Piosenki o miłości (12 lipca, 20.00), Dream scenario (19 lipca, 20.00), C’mon C’mon (26 lipca, godz. 20:00). W sierpniu również filmy: Parasite (9 sierpnia), Anette (16 sierpnia), Poprzednie życie (30 sierpnia);
- sztuki – Biennale Laboratorium Rzeźby w ToTuart (2 lipca – 31 sierpnia, bilety na eventim.pl i na miejscu) i III edycja wystawy Sztuka Fantastyczna w Warszawie (Muzeum Sztuki Fantastycznej, bilety dostępne na miejscu i na ebilet.pl).
Film dla dzieci i nie tylko!
Wielkim wydarzeniem, skorelowanym z nadchodzącym Latem Konesera, będzie w Centrum Praskim Koneser otwarcie nowego, niezwykłego miejsca dla dzieci, rodzin i wszystkich fanów filmu i literatury. Kleks. Magia Kina to interaktywna przestrzeń, w której będzie można poznać świat znany z Akademii Pana Kleksa. Otwarcie konceptu zaplanowano na pierwszą połowę lipca, a w wakacje odbędzie się seria spotkań z ulubionymi bohaterami:
- 28 lipca, goście: Tosia Litwiniak i Igor Fernandez-Kowalczyk;
- 11 sierpnia, goście: Tosia Litwiniak i Jana Jachimek;
- 31 sierpnia, goście: Daniel Walasek i Igor Fernandez-Kowalczyk.
A to oczywiście nie wszystko! Podczas Lata Konesera joga w plenerze, turnieje szachowe, spacery i wiele innych atrakcji. Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach odbywających się w lipcu w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.