Komunikaty PR

Wyjazdy wakacyjne – czas start, czyli jedzenie do samochodu

2024-06-20  |  01:00
Biuro prasowe

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Automarket.pl., aż 56% Polaków wybierających się na wakacje za granicę, zamierza pojechać samochodem. Początek czerwca to zatem idealny czas by zacząć planować rodzinne wycieczki. Warto już teraz znaleźć czas, by wszystko idealnie zaplanować i w dniu wyjazdu rozkoszować się samymi przyjemnymi momentami.

 

Planuj, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Podróż samochodem kusi swobodą, wolnością i możliwością zabrania wielu mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy. Warto jednak pohamować swój entuzjazm i dokładnie przemyśleć listę przedmiotów do zabrania. Dzięki temu podróż będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale sam proces pakowania o wiele przyjemniejszy. Zamiast wielu mniejszych toreb i torebeczek, postaw lepiej na kilka dużych walizek, które będą stabilnie leżeć w bagażniku.

 

Zanim cokolwiek w nich umieścisz, spisz dokładnie listę przedmiotów, których będziesz potrzebować podczas wyjazdu. Dzięki temu łatwo możesz dokonać ewentualnej selekcji i jednocześnie zminimalizujesz ryzyko, że zapomnisz o czymś naprawdę ważnym.

Akcja: regeneracja, czyli co jeść w podróży samochodem?

 

Długa podróż jest męcząca nie tylko dla kierowcy, ale i pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych. Częste przerwy na posiłek i „rozprostowanie kości”, choć mogą wydłużyć ogólny czas podróży, są niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Pakując żywność w podróż samochodem uważajmy na to, jak jest zapakowana. Podczas przedwyjazdowych zakupów, zwróćmy szczególną uwagę na produkty pakowane próżniowo oraz takie, które mają wygodny system otwierania i zamykania. - radzi Ewa Polińska z MSM Mońki. – Monieckie żółte sery plasterkowane, zamykane w specjalnych opakowaniach typu „open-close”, dają najwyższą gwarancję świeżości i pozwalają na dłuższe utrzymanie naturalnego smaku i aromatu produktów, co zapewne docenimy podczas przerwy na posiłek. – podpowiada.

 

Podczas podróży idealnie sprawdza się tzw. suchy prowiant. Ciekawym pomysłem, by nadać zwykłym kanapkom odrobiny oryginalności, jest zastąpienie kromek pieczywa cienkimi plackami tortilli. Innym pomysłem, który z pewnością umili długą jazdę zwłaszcza najmłodszym podróżnikom, jest nadanie plasterkom wędliny, sera, warzyw i pieczywa ciekawych kształtów za pomocą różnego rodzaju wykrawaczy do ciastek. Kwiatki, serduszka, misie lub dinozaury można złożyć w małe kanapeczki i spiąć wykałaczkami lub umieścić w szczelnie zamykanych woreczkach lub pudełeczkach, by dzieci same mogły skomponować kanapkę idealną.

 

Doskonałą przekąską podczas podróży są także kawałki świeżych owoców i warzyw oraz różnego rodzaju orzechy, a także batoniki lub ciasteczka owsiane. Pamiętajmy, by podczas podroży stale nawadniać nasz organizm. Sprawdzi się tu doskonale nie tylko zwykła woda, ale także ulubione napoje izotoniczne.

Smacznie i komfortowo

 

Szykując jedzenie na drogę pamiętajmy, że długotrwałe siedzenie sprawia, że brzuch jest zaciśnięty a perystaltyka jelit ograniczona, co utrudnia proces trawienia. Warto zatem zadbać, by zarówno posiłek zjadany przed podróżą, jak i to co podjadamy podczas jazdy, było stosunkowo niewielkie i lekkostrawne.

– Przed podróżą i w podróży najlepiej sprawdzają się wysokobiałkowe produkty, w tym różnego rodzaju sery. Dodają energii na długie godziny i pozwalają skutecznie zapanować nad głodem. – zauważa Ewa Polińska z MSM Mońki. – Ponadto białko to wyjątkowo ważny składnik naszej diety. Jest głównym budulcem wszystkich tkanek oraz podstawowym składnikiem krwi i limfy. – dodaje.

 

Ciekawą propozycją na oryginalną przekąskę na czas podróży są wytrawne muffinki z dodatkiem tartego sera żółtego, na które przepis podajemy poniżej.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kluczem do sukcesu każdej małej lub dużej podróży jest nie tylko spakowanie wszystkiego, co potrzebne, ale przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie bagażu. Wszystko, co tylko się da umieść w bagażniku. Jeżeli brakuje Ci miejsca z tyłu, rozważ montaż bagażnika na dachu, który co prawda rozwiązuje problem nadbagażu, ale jednocześnie zwiększa opór powietrza, co powoduje dodatkowe zużycia paliwa i dyskomfort podczas szybkiej jazdy na autostradach.

 

Pakowanie bagażnika przypomina grę w Tetrisa. Jeżeli chcesz wygrać, pamiętaj, by na dnie bagażnika umieścić to, co najcięższe i największe. W kabinie samochodu powinny znajdować się tylko naprawdę niezbędne rzeczy – torba lub mała lodówka z jedzeniem, drobna elektronika, który uprzyjemni podróż, podręczna apteczka oraz wszystkie najważniejsze dokumenty. Wszystkie te przedmioty powinny być odpowiednio przypięte lub leżeć stabilnie pod nogami pasażerów. Pamiętaj, że z chwilą uderzenia lub gwałtownego hamowania, każdy luźno pozostawiony przedmiot może stanowić niebezpieczny pocisk.

 

Zanim ruszysz w podróż, sprawdź dokładnie stan techniczny swojego samochodu – poziom oleju, stan hamulców i klimatyzacji oraz ciśnienie w kołach, także w tych zapasowych. Sprawdź działanie wszystkich urządzeń i zabierz niezbędne ładowarki lub zapas baterii. Jeśli czegoś zapomnisz, nie warto się denerwować – w końcu sklepy są wszędzie, a podczas wakacji może się okazać, że do szczęścia nie potrzeba nam wcale aż tak wiele.

 

 

Muffinki na ostro z żółtym serem

 

Składniki:

- 250 g mąki pszennej,

- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,

- 150 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku,

- 75 ml oleju,

- 220 ml jogurtu naturalnego,

- 2 jajka,

- pół łyżeczki soli,

- pieprz, papryka ostra lub chili,

- natka pietruszki i zioła prowansalskie,

Dodatkowo: 30 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku, na wierzch muffinek i papryka w proszku do posypania

 

Przygotowanie:

Do miski przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia, solą i przyprawami. Następnie dodać jogurt, olej, roztrzepane jajka, starty na tarce ser żółty i ulubione zioła. Całość następnie wymieszać mikserem do momentu uzyskania jednolitej masy. Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, napełnić ciastem prawie do pełnej wysokości papilotek. Wierzch posypać startym żółtym serem i papryką. Rozgrzać piekarnik do temperatury 190°C i piec muffinki przez około 20-25 min. Wyjąć, wystudzić na kratce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:20

Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście

  Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jPsrkKOMReX6D0_z9g?e=UDghVT  Wetransfer: https://we.tl/t-2nufSqFPD2  Workation - pracuj i wypoczywaj w
Styl życia Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord
2024-07-22 | 07:30

Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord

Urząd Miejski w Sulejowie postanowił podjąć próbę pobicia Rekordu Polski w kategorii „Największa parada kajaków”. 25 lipca 2024 roku w Gminie
Styl życia Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?
2024-07-19 | 07:30

Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?

Rekord Polski w kategorii „Największy plon pszenicy ozimej z hektara” cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku, oprócz Śmielina, wyzwanie podejmie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.