Komunikaty PR

Stypendyści funduszu „Skok w marzenia” wybrani po raz czwarty!

2020-07-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Węgorek
Walk PR

Dzielna 60
01-029 Warszawa
karolina.wegorek|walk.pl| |karolina.wegorek|walk.pl
+48 22 379 25 51
www.walk.pl

Rada Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, zainicjowanego przez sieć handlową Netto oraz Fundację Moniki Pyrek, już po raz czwarty wybrała 10 młodych i utalentowanych sportowców. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, które pomoże im w rozwoju sportowych karier. Po raz pierwszy przyznano również dodatkowe stypendium specjalne.

Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy sportowe, promując tym samym zdrowy tryb życia oraz zachęcając młodych ludzi do realizowania sportowych pasji. W tym celu sieć handlowa wraz z Fundacją Moniki Pyrek uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”, który zakłada wspieranie rozwoju karier wyjątkowo uzdolnionych osób. W tym roku odbyła się już czwarta edycja, cieszącego się popularnością programu stypendialnego, do którego napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 211!

- Wybór zwycięzców na podstawie tak wielu pięknych i inspirujących sportowych historii był dla nas dużym wyzwaniem – przyznaje Monika Pyrek, prezes Fundacji. – To niezwykłe, że pomimo wyjątkowych warunków spowodowanych pandemią, młodzi ludzie nadal wykazują dużą determinację, aby nieprzerwanie realizować swoje marzenia. Widać ducha prawdziwych i wytrwałych sportowców – dodaje.

Rada Funduszu, w której zasiadają: Monika Pyrek – prezes Fundacji, Janusz Stroka – prezes Netto Polska, Aleksander Doba – podróżnik i kajakarz oraz Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy, wybrała 10 uzdolnionych sportowców, reprezentujących różne dziedziny sportu. Decyzją Rady, po raz pierwszy przyznane zostało również stypendium specjalne. Każdy z laureatów otrzyma 10 000 zł rocznie na realizację sportowych celów, a także wsparcie merytoryczne od członków Rady Funduszu.

Stypendystami Funduszu „Skok w marzenia” 2020/2021 zostali:

  • Olimpia Breza – lekkoatletyka, biegi średnie i długie
  • Jakub Byczek – wioślarstwo
  • Oliwer Wdowik – lekkoatletyka, sprint
  • Jakub Olszewski – piłka siatkowa
  • Karolina Młodawska – lekkoatletyka, skok w dal 
  • Zuzanna Herasimowicz – pływanie 
  • Julia Czyż – łucznictwo olimpijskie
  • Aleksandra Stach – kajakarstwo slalomowe 
  • Barbara Połap – jeździectwo 
  • Paulina Kubis – lekkoatletyka, wielobój

 

Stypendium specjalne otrzymała Aleksandra Mirosław, ubiegłoroczna stypendystka Funduszu, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która zakwalifikowała się do udziału w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tak fantastycznej inicjatywy – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Stale rosnąca liczba kandydatów zgłoszonych do Funduszu bardzo nas cieszy, bo dowodzi, że pomagamy rozwijać pasję wielu młodym ludziom, których miłość do sportu i wytrwałość są niezachwiane. Mocno wierzymy, że szansa i wsparcie, które dostali, wykorzystają jak najlepiej i, tak jak ich poprzednicy, wykonają udany skok w marzenia, a my będziemy świadkami kolejnych wspaniałych sukcesów – dodaje.

Tegoroczni stypendyści zasilą grupę 30 młodych i utalentowanych laureatów poprzednich edycji Funduszu, którzy z powodzeniem realizują swoje sportowe marzenia i zdobywają mistrzowskie tytuły.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Walk PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją! Biuro prasowe
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge
Sport ASICS SUPERBLAST 2. Responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku
2024-06-26 | 09:30

ASICS SUPERBLAST 2. Responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku

ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę jednych z najszybszych treningówek na rynku – SUPERBLAST 2. Odświeżona wersja tego popularnego obuwia biegowego zawiera między innymi
Sport Nie psuj sobie lata – jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
2024-06-26 | 01:00

Nie psuj sobie lata – jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Wybierając blokadę, należy wziąć pod uwagę mocne i słabe strony każdego rodzaju zabezpieczenia. Aby zdecydować się na odpowiedni wariant, warto zastanowić się, w jakich sytuacjach i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.