Suszony daktyl, czyli pyszne źródło zdrowia!
Daktyle pochodzą z Bliskiego Wschodu i są uprawiane już od ponad ośmiu tysięcy lat. Nazywa się je ,,chlebem życia”, a w niektórych krajach ich codzienne spożywanie jest traktowane jako tradycja. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż są skarbnicą substancji odżywczych, a do tego mają wyśmienity smak. Nie może ich zatem zabraknąć w codziennym jadłospisie!
Jego wysokość daktyl
Suszone daktyle mają w sobie mnóstwo niezwykle pożądanych w diecie substancji odżywczych. Posiadają błonnik, który zapobiega zaparciom, obniża poziom cholesterolu i poprawia kondycję skóry. Zawierają duże pokłady potasu wpływające na utrzymanie odpowiedniego ciśnienia we krwi. Są źródłem energii dla osób uprawiających sport, a także tych pracujących umysłowo. Zawarta w nich natomiast tauryna działa mocno detoksykująco. Ponadto, mają również właściwości regeneracyjne i wpływają na poprawę nastroju.
Pomysł na suszony daktyl
Jak spożywać daktyle na co dzień? Świetnie sprawdzają się jako samodzielna przekąska. Doskonale smakują jako składnik owsianki oraz tworzą pyszny duet z jogurtem naturalnym. Po ciężkim dniu w pracy, czy po treningu sprawdzą się idealnie jako dodatek dodo koktajlu z bananem. Poleca się je również osobom będącym na diecie, gdyż są zdrową alternatywą dla słodyczy.
Daktyle dostępne są na stronie: bakalsklep.pl
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.