Komunikaty PR

Świat Wilkonia w Koneserze. Bajkowe prace artysty dostępne dla każdego

2021-04-12  |  11:25
Biuro prasowe
Do pobrania JPG ( 2.31 MB )

W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ można podziwiać prace autorstwa Józefa Wilkonia. Rzeźby przedstawiające zwierzęta oraz inne baśniowe stworzenia będą prezentowane do 11 czerwca. Niebawem dołączą do nich również ilustracje tego wyjątkowego artysty, a po ponownym otwarciu galerii sztuki dla zwiedzających wydarzenie Świat Wilkonia w Koneserze zostanie także uzupełnione o wystawę obrazów. Plenerowa ekspozycja na placu Konesera jest bezpłatna, a podczas zwiedzania obowiązują aktualne obostrzenia sanitarne.

11 kwietnia rozpoczęła się plenerowa wystawa rzeźb zwierząt oraz baśniowych stworzeń Józefa Wilkonia. Prace wykonane przez tego uznanego artystę można podziwiać na otwartej przestrzeni warszawskiego placu Konesera. Wśród dzieł znajdują się te przedstawiające tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicę z lwiątkiem czy hipopotamy. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Wystawa w symboliczny sposób przenosi naturę do tkanki miejskiej.

Niektóre baśniowe stworzenia budzą negatywne skojarzenia, ale w tym przypadku jest inaczej. Wilkołaki są symbolem natury, przynoszącej ludziom w darze samo dobro. Warto pamiętać, że otrzymaliśmy od niej także przyjaciół: psy czy koty – tłumaczy Józef Wilkoń. – Wszystkie prezentowane rzeźby, choć przedstawiają dzikie zwierzęta, pokazują łagodne oblicze przyrody. W ten sposób, w pięknej scenerii Centrum Praskiego Koneser, możemy spojrzeć jej prosto w oczy – podkreśla artysta.

Dzieła Józefa Wilkonia cieszą się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego prace wystawiane były już w wielu krajach, m.in. we Włoszech, w Niemczech czy w Korei Południowej. Rzeźby, które będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser, imponują również swoimi rozmiarami. Jeden z wilkołaków osiąga 370 centymetrów, a waga drewnianego słonia to prawie 800 kilogramów. Sam Józef Wilkoń należy do grona najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy i ilustratorów książek. W jego dorobku znajduje się ponad dwieście tytułów dla dzieci i dla dorosłych. Ilustrowane przez niego pozycje – „Księga Dżungli”, „Leopantera” czy „Kici kici, miau – kocia kołysanka” – publikowane są na całym świecie.

Wydarzenie Świat Wilkonia w Koneserze odbywa się na otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera i jest bezpłatne. W trakcie zwiedzania należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać dystans od innych osób oraz zasłaniać usta i nos.

Więcej szczegółów można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła – „Dajmy skrzydła talentom” Biuro prasowe
2024-09-26 | 10:00

Druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła – „Dajmy skrzydła talentom”

11 grudnia 2024 r. odbędzie się druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie. Konkurs jest wyjątkowym wydarzeniem, które skupia
Sztuka OKAM wraz z F.S.O. PARK wspierają młodych artystów w ramach Warsaw off ART
2024-09-25 | 12:00

OKAM wraz z F.S.O. PARK wspierają młodych artystów w ramach Warsaw off ART

Między 26 a 29 września br. odbędzie się 7-edycja międzynarodowego festiwalu sztuki Warsaw off ART pt. “Gdzie jest ten miód?”. Wydarzenie będzie mieć miejsce w
Sztuka Wspólna wystawa Macieja Salamona i Adama Witkowskiego w Warszawie
2024-09-13 | 18:00

Wspólna wystawa Macieja Salamona i Adama Witkowskiego w Warszawie

Galeria sztuki współczesnej AOKZ WWA zaprasza na kolejną wystawę z cyklu WIDZIEĆ. MYŚLEĆ. CZUĆ. „Jeden na jeden” to podróż przez zupełnie odrębne światy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.