Komunikaty PR

Świąteczny Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa

2022-12-07  |  14:20
Biuro prasowe

Zawieszki na choinkę, kalendarze adwentowe, tradycyjne aniołki i srebrne gwiazdki, drewniane dekoracje, a także słodkie wypieki – to tylko niektóre z wyrobów, jakie będzie można podziwiać i zakupić podczas Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Na wydarzenie, które wprowadzi pilan w świąteczny nastrój, organizatorzy zapraszają w dniach 10-11 grudnia. W tym samym czasie w galerii odbywać się będą kreatywne warsztaty z robienia bożonarodzeniowych dekoracji. Zajęcia są bezpłatne, a udział w nich może wziąć każdy.

 

W okresie przedświątecznych przygotowań i zakupów, wizyty odwiedzającym Atrium Kasztanowa urozmaici wielobarwny, tradycyjny Jarmark Rękodzieła. Wśród regionalnych wyrobów, na kiermaszu będzie można znaleźć również piękne kolorowe ozdoby oraz pomysły na prezenty dla najbliższych.

 

Jarmark pojawi się w Atrium Kasztanowa w dniach 10-11 grudnia i dostępny będzie dla odwiedzających w godzinach 11.00-20.00. W tym czasie zaprezentują się na nim wystawcy m.in.:

  • z rękodziełem (Pracownia Rękodzieła Anna Herbich, Rękodzieło artystyczne Kamila Wojtczak-Zych Pasmanteria Nowa, Centrum Halama Agnieszka Halama – Kwadraciaki, Guziczek, Angel Art)
  • rzemiosłem artystycznym (Małgorzata Widawska Art Workshop Studio, Giwerart)
  • barwnymi dekoracjami choinkowymi (Ilona Grundas Project Luna)
  • ręcznie wykonanymi torbami (So Bag Karolina Sołtysiak)
  • z ziołami i przetworami ziołowymi (Trafne ziółko)
  • a także słodkimi świątecznymi wypiekami (Planeta Ciast). 

 Dodatkową atrakcją podczas weekendu (10 i 11 grudnia) będą warsztaty kreatywne, odbywające się w pobliżu CCC, w godzinach 12.00-17.00. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki tematyczne – Eko-dekoracje do domu i na choinkę oraz Wieńce i wiszące dekoracje. Podczas nich uczestnicy samodzielnie wykonają piękne, oryginalne ozdoby świąteczne, które następnie zabiorą ze sobą do domu. W warsztatach może wziąć udział każdy - nie ma ograniczeń wiekowych.

- Jarmark Rękodzieła doskonale wpisuje się w atmosferę świąt. To wydarzenie, które dostarcza odwiedzającym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, wielu wrażeń. Podczas kiermaszu mieszkańcy Piły będą mogli zakupić nie tylko tradycyjne lokalne produkty, ale również oryginalne, ręcznie robione ozdoby. To także świetna okazja, by znaleźć wyjątkowe i niecodzienne prezenty pod choinkę. Wydarzeniu towarzyszyć będą także warsztaty świąteczne – do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy mają ochotę na kreatywne spędzenie czasu oraz wykonanie pięknych bożonarodzeniowych dekoracji – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Znana marka modowa w Atrium Biała Biuro prasowe
2024-08-09 | 16:10

Znana marka modowa w Atrium Biała

Oryginalne wzornictwo, unikatowe, kolorowe ubrania inspirowane twórczością młodych artystów – to atuty marki odzieżowej Medicine, która już wkrótce wprowadzi
Zakupy Blisko 200 000 kajzerek sprzedanych w sklepie Lidl Polska na Pol’and’Rock
2024-08-07 | 12:45

Blisko 200 000 kajzerek sprzedanych w sklepie Lidl Polska na Pol’and’Rock

Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiedzą, że zawsze mogą liczyć na Lidla! Na Pol’and’Rock Festivalu już po raz 14. stanął rockowy sklep Lidl Polska, który
Zakupy Udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:05

Udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.