Świąteczny maraton w Jurajskiej trwa. Kolejne atrakcje już od 14 grudnia!

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Świąteczny klimat na dobre zadomowił się w Galerii Jurajskiej. Centrum handlowe już lśni iluminacjami, a niedawno gościł w nim nietypowy, bo różowy święty Mikołaj. Teraz szykują się kolejne atrakcje bożonarodzeniowe, które umilą odliczanie czasu do Wigilii.
Już 14 grudnia, w godzinach od 12.00 do 18.00, Galeria Jurajska zaprasza najmłodszych na warsztaty świąteczne. To doskonała okazja, aby dzieci rozwijały swoje zdolności manualne i dowiedziały się więcej o rękodziele.
Pod okiem doświadczonych animatorów mali artyści stworzą unikalne dekoracje, które ozdobią ich domy i choinki. Szczególną atrakcją będzie tworzenie miniaturowych choinek zamkniętych w słoikach – w tej kreatywnej zabawie dzieci będą wspierane przez florystów. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
– Przygotowane warsztaty to coś więcej niż tylko zabawa – podkreśla Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Rozwijają one kreatywność, wprowadzają w świąteczny nastrój i uczą, jak własnoręcznie tworzyć niepowtarzalne dekoracje. To także świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w gronie rówieśników – zachęca.
To jednak nie koniec atrakcji! Już od 16 do 23 grudnia Jurajska zamieni się w prawdziwe świąteczne miasteczko. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który na kilka dni wypełni przestrzeń galerii wyjątkową atmosferą.
Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stoisk pełnych pomysłów na świąteczne prezenty i dekoracje. Wśród nich znajdziemy unikalne upominki, takie jak: ręcznie wykonana biżuteria ze srebra i kamieni szlachetnych, wełniane czapki, szaliki i rękawiczki, świece zapachowe i sojowe, mydła, torby i kosmetyczki, wyroby z ceramiki, zabawki edukacyjne czy pluszowe misie.
Nie zabraknie też kulinarnych specjałów, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole, ale także jako prezent. W ofercie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdą się słodycze, miody i wyroby pszczelarskie, domowe przetwory czy tradycyjne góralskie sery.
Dla miłośników świątecznych dekoracji także coś przygotowano. Na stoiskach dostępne będą m.in. ręcznie robione ozdoby, w tym malowane, szklane bombki czy stroiki. Nie zabraknie także ciekawostek, w tym ozdób wycinanych laserowo oraz tradycyjnych dekoracji, takich jak obrusy, stroiki, łańcuchy, światełka czy gałązki świąteczne – wszystko, co pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę w domu.
– Jarmark w Jurajskiej to miejsce, gdzie można znaleźć nietuzinkowe rzeczy, często wytwarzane w tradycyjny sposób, a przez to niepowtarzalne. Odwiedzając go, można kupić unikalny prezent, ale także zaopatrzyć się w produkty, które powinny znaleźć się na wigilijnym i świątecznym stole – mówi Anna Borecka i dodaje; – Robiąc zakupy na jarmarku, wspieramy także lokalny biznes. Wśród wystawców nie brakuje bowiem małych manufaktur, często rodzinnych, a także lokalnych twórców zajmujących się rękodziełem.
Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy jest bezpłatny. Zakupy na nim można robić od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.