Świąteczny maraton w Jurajskiej trwa. Kolejne atrakcje już od 14 grudnia!
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_1449704907,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Świąteczny klimat na dobre zadomowił się w Galerii Jurajskiej. Centrum handlowe już lśni iluminacjami, a niedawno gościł w nim nietypowy, bo różowy święty Mikołaj. Teraz szykują się kolejne atrakcje bożonarodzeniowe, które umilą odliczanie czasu do Wigilii.
Już 14 grudnia, w godzinach od 12.00 do 18.00, Galeria Jurajska zaprasza najmłodszych na warsztaty świąteczne. To doskonała okazja, aby dzieci rozwijały swoje zdolności manualne i dowiedziały się więcej o rękodziele.
Pod okiem doświadczonych animatorów mali artyści stworzą unikalne dekoracje, które ozdobią ich domy i choinki. Szczególną atrakcją będzie tworzenie miniaturowych choinek zamkniętych w słoikach – w tej kreatywnej zabawie dzieci będą wspierane przez florystów. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
– Przygotowane warsztaty to coś więcej niż tylko zabawa – podkreśla Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Rozwijają one kreatywność, wprowadzają w świąteczny nastrój i uczą, jak własnoręcznie tworzyć niepowtarzalne dekoracje. To także świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w gronie rówieśników – zachęca.
To jednak nie koniec atrakcji! Już od 16 do 23 grudnia Jurajska zamieni się w prawdziwe świąteczne miasteczko. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który na kilka dni wypełni przestrzeń galerii wyjątkową atmosferą.
Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stoisk pełnych pomysłów na świąteczne prezenty i dekoracje. Wśród nich znajdziemy unikalne upominki, takie jak: ręcznie wykonana biżuteria ze srebra i kamieni szlachetnych, wełniane czapki, szaliki i rękawiczki, świece zapachowe i sojowe, mydła, torby i kosmetyczki, wyroby z ceramiki, zabawki edukacyjne czy pluszowe misie.
Nie zabraknie też kulinarnych specjałów, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole, ale także jako prezent. W ofercie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdą się słodycze, miody i wyroby pszczelarskie, domowe przetwory czy tradycyjne góralskie sery.
Dla miłośników świątecznych dekoracji także coś przygotowano. Na stoiskach dostępne będą m.in. ręcznie robione ozdoby, w tym malowane, szklane bombki czy stroiki. Nie zabraknie także ciekawostek, w tym ozdób wycinanych laserowo oraz tradycyjnych dekoracji, takich jak obrusy, stroiki, łańcuchy, światełka czy gałązki świąteczne – wszystko, co pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę w domu.
– Jarmark w Jurajskiej to miejsce, gdzie można znaleźć nietuzinkowe rzeczy, często wytwarzane w tradycyjny sposób, a przez to niepowtarzalne. Odwiedzając go, można kupić unikalny prezent, ale także zaopatrzyć się w produkty, które powinny znaleźć się na wigilijnym i świątecznym stole – mówi Anna Borecka i dodaje; – Robiąc zakupy na jarmarku, wspieramy także lokalny biznes. Wśród wystawców nie brakuje bowiem małych manufaktur, często rodzinnych, a także lokalnych twórców zajmujących się rękodziełem.
Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy jest bezpłatny. Zakupy na nim można robić od godz. 10.00 do godz. 18.00.
![Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love Biuro prasowe](/files/1513931156/pexels-designecologist-887349,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
![Konumpcja alkoholu](/files/1513931156/2025.01.23-wykres-konsumpcja-alkoholu-studniowka-badania-iqs_2,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
![Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush](/files/_uploaded/glownekonf_818318337,w_261,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.