Święty Mikołaj zbliża się do Portu Łódź!
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_1166971042,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Za oknem śnieg i mróz, więc wygląda na to, że wszystko się uda! Już 6 grudnia sanie ze Świętym Mikołajem zaparkują w Porcie Łódź! Najbardziej wyczekiwane odwiedziny w roku potrwają aż do 23 grudnia. Oprócz spotkania z ukochanym brodaczem na dzieci czekać będzie w tym czasie moc atrakcji.
Odliczanie do Świąt w Porcie Łódź trwa w najlepsze. W centrum handlowym przy Pabianickiej startują kolejne atrakcje, którą mają umilić gościom galerii oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Już w środę, 6 grudnia, do Portu zawita najbardziej wyczekiwany w całym roku gość. Święty Mikołaj, bo o nim oczywiście mowa, zasiądzie na swoim wielkim tronie w Atrium Portu Łódź, niedaleko choinki. Tego dnia, od 12:00 do 20:00, dzieci będą mogły wyszeptać mu swoje prezentowe marzenia, a te magiczne chwile uwieczni dostępny na miejscu fotograf. Zdjęcia będą do pobrania bezpłatnie online. Mikołaj czekać będzie na swoich małych ulubieńców aż do 23 grudnia (pon. – pt. od 16:00 do 20:00, sb. – ndz. od 11:00 do 20:00). Warto pamiętać, że dwie niedziele przed Świętami są handlowe!
Uroczy grubasek nie przyjedzie do Portu sam. Towarzyszyć mu będzie cała świta elfów, z pomocą których uczestnicy świątecznych warsztatów wykonają własnoręcznie wyjątkowe kartki z życzeniami. Atrakcja dostępna będzie obok stanowiska Mikołaja, od 6 do 15 grudnia w godzinach jego odwiedzin. Ci, którzy swoją kartkę wykonają przed weekendem, będą mogli niemal od razu ją wysłać. 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) działać tu będzie bowiem Świąteczna Poczta, dzięki której będzie można przesłać życzenia i listy do najbliższych.
W Mikołajki oraz przedświąteczne weekendy, w godzinach 14:00 – 16:00, Port Łódź wraz z cukiernią Kęsy zapraszają również na wspólne dekorowanie świątecznych ciasteczek (zbiórka przy Reniferze). Będzie słodko, pysznie i oryginalnie!
O to, by odwiedzający centrum w pełni poczuli świąteczny klimat, zadba w sobotę (9 grudnia) My-self-art. Od 12:00 do 14:00 odbędą się bezpłatne warsztaty „Zawieszki na choinkę”, podczas których uczestnicy wykonają oryginalne drewniane krążki ozdobione naturalnymi materiałami. To jednak nie koniec radości z tworzenia. Na fanów rękodzieła czekać będą tego dnia jeszcze dwa płatne zajęcia warsztatowe: od 15:00 do 16:00 „Konik z Dalarny” (koszt: 35zł) oraz od 18:00 do 19:00 „Las w szkle” (koszt: 80zł). Na te warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc, a szczegóły znajdują się na stronie: https://www.portlodz.pl/pl/wydarzenia/warsztaty-swiateczne/
Dobre uczynki przed Świętami liczą się podwójnie, dlatego od 6 do 15 grudnia zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej już edycji „Pudełka pełnego dobra”. W tej akcji dajemy rzeczom drugie życie i sprawiamy radość podopiecznym Centrum Służby Rodzinie. To naprawdę proste! Wystarczy wziąć pudełko np. po butach, zdecydować, czy trafi ono do chłopca czy dziewczynki i wypełnić je rzeczami, które wywołają na ich twarzach uśmiech. Mogą to być zabawki (używane, ale w dobrym stanie), słodycze, artykuły szkolne czy ciepłe akcesoria, jak czapki, szaliki, rękawiczki. Do pudełka można dołączyć autorską kartkę z życzeniami lub rysunek, a wszystko – związane gumką bądź kokardką – przynieść do Butiku Pełnego Dobra w Porcie Łódź (między Empikiem a Leroy Merlin, obok Sinsay).
Bądźmy razem w tym magicznym czasie!
![Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love Biuro prasowe](/files/1513931156/pexels-designecologist-887349,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
![Konumpcja alkoholu](/files/1513931156/2025.01.23-wykres-konsumpcja-alkoholu-studniowka-badania-iqs_2,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
![Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush](/files/_uploaded/glownekonf_818318337,w_261,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.