Komunikaty PR

Szczytny cel. Wyjątkowi uczestnicy. Nietuzinkowa trasa.

2024-03-13  |  15:14
Biuro prasowe

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkich sportowych emocji towarzyszących każdego roku wszystkim uczestnikom biorącym udział w charytatywnym Biegu Na Szczyt Rondo 1
w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji z opłat startowych zebrano ponad 41 tys. złotych, które zostaną przekazane podopiecznym SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku.

W sobotę, 16 marca 2024 roku już po raz dwunasty, światowa czołówka zawodników, ambasadorzy biegu oraz miłośnicy towerrunningu spotkają się w warszawskim biurowcu Rondo 1, aby wziąć udział w kultowym już biegu po schodach — Biegu Na Szczyt Rondo 1. Prawie 600 biegaczy w 15-sekundowych odstępach wystartuje z parteru, aby w jak najszybszym czasie pokonać 38 pięter biurowca.

Niezwykle ważny zarówno dla organizatorów, jak i samych uczestników, jest charytatywny wymiar wydarzenia. Od pierwszej edycji imprezy Bieg Na Szczyt Rondo 1 wspiera  Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Na rzecz Wioski w Kraśniku przekazywany jest ​przychód z opłat startowych, które wpłacane są przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła dotychczas 300 tysięcy złotych. Podczas tegorocznej edycji zebrano kwotę w wysokości 41 277 zł netto.

Zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno ze względu na wyjątkową formułę biegu, jak również z uwagi na niezwykle wysoki poziom sportowy. Na starcie tegorocznej edycji staną reprezentanci 16 krajów, w tym praktycznie cała czołówka światowego rankingu towerrunningu. Udział w imprezie będzie dla wielu z nich próbą generalną przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej.

 

Emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy mistrzami towerrunningu. Na liście startowej są tak znane nazwiska jak: Piotr Łobodziński, do którego od 2014 roku należy rekord na tej nietuzinkowej trasie (3:27!), Malezyjczyk Wai Ching Soh, Włoch Fabio Ruga czy Japończyk Ryoji Watanabe. Na dobry występ liczą także czołowi polscy towerrunnerzy: Paweł Ruszała, Mateusz Marunowski, Kacper Mrowiec i Daniel Koszykowski.

Równie interesująco zapowiada się wyścig kobiet. Na liście startowej nie zabrakło ubiegłorocznej zwyciężczyni Biegu Na Szczyt Rondo 1 – Włoszki Valentiny Belotti, która zmierzy się m.in. z aktualną liderką światowego rankingu, Vereną Schmitz (Niemcy). Udział w biegu zapowiadają także bardzo mocne polskie zawodniczki – Iwona Wicha i Klaudia Krajewska. O podium powalczą też na pewno Azjatki, na czele z Yuko Tateishi (Japonia) i Qinghua Le (Chiny), dla której będzie to pierwszy start w Rondo 1.

 

Na trasie kultowego biegu po schodach kibicować będziemy również wyjątkowym uczestnikom. Swój udział zapowiedzieli m.in. aktorka Maria Dębska, która jest ambasadorką SOS Wioski Dziecięce w Polsce czy też autor kryminałów i dziennikarz Wojciech Chmielarz. Po raz kolejny z biegiem po schodach zmierzy się triathlonistka, ultrakolarka, biegaczka i pływaczka Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, która jest pierwszym diabetykiem na świecie mogącym pochwalić się ukończonym Double IronMan.

Start pierwszego zawodnika XII Biegu Na Szczyt Rondo 1 zaplanowano 16 marca o godz. 10:00. O godz. 12.50 wystartują zawodnicy reprezentujący branżę nieruchomości oraz VIP. Na godz. 13.20 zaplanowano start dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Elita zawodników wystartuje w dwóch seriach — o godz. 13.30 i 14.00. Tegoroczną edycję imprezy zakończy o godz. 14.30 ceremonia dekoracji.

Oficjalnym sponsorem Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest Franklin Templeton, światowy lider w zarządzaniu aktywami i jednocześnie jeden z najemców biurowca Rondo 1.

 

Więcej informacji o Biegu Na Szczyt Rondo 1 można znaleźć pod adresem www.biegnaszczyt.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi

Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.

Edukacja

Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych

Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.