Szósta edycja Toyota Off-Road Festival
Już w najbliższy weekend, od 20 do 22 sierpnia Land Cruiser Adventure Club organizuje szóstą edycję Toyota Off-Road Festival. Właściciele i fani terenowych Toyot spotkają się po dwuletniej przerwie w nowym miejscu – na torze Olszyna Motopark 4x4 na Dolnym Śląsku. Uczestnicy zlotu będą mogli się sprawdzić na kilku trasach o różnym stopniu trudności – od umiarkowanego po ekstremalny. Festiwal będzie też okazją do świętowania 70-lecia Toyoty Land Cruiser.
Land Cruiser Adventure Club zaprasza na Toyota Off-Road Festival, trzydniową imprezę dla kierowców terenowych samochodów Toyoty. W tym roku zlot jest organizowany w nowym, sierpniowym terminie i w nowym miejscu.
Po pięciu spotkaniach w Wielkopolsce przyszedł czas na docenienie walorów Dolnego Śląska. Na torze Olszyna Motopark 4x4 w pobliżu czeskiej i niemieckiej granicy będzie można sprawdzić swoje umiejętności na trzech wymagających trasach off-roadowych oraz roadbookowych trasach turystycznych, które pozwolą docenić przyrodnicze i widokowe walory Dolnego Śląska. Na kierowców i ich terenowe Toyoty czeka wyjątkowo wymagająca trasa KANION, trasa LEJE PO BOMBACH wiodąca przez efektowne pozostałości po uderzeniach lotniczych bomb oraz zróżnicowana trasa WZGÓRZA.
Uczestnicy będą mieli także okazję do wzięcia udziału w szkoleniach off-roadowych prowadzonych przez Romana Wasika z Expert Driving Academy oraz będą mogli skorzystać z przejażdżki amfibią. W sobotę Jerzy Wierzbicki opowie o swojej wyprawie do Omanu. Spotkanie zakończy się w niedzielę wspólnym śniadaniem. Na Festiwalu na pewno nie zabraknie wielu ciekawych, modyfikowanych egzemplarzy Land Cruisera, który w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.
Więcej informacji o Toyota Off-Road Festival oraz szczegółowy program imprezy są dostępne na stronie https://toyotaoffroadfestival.pl/.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.