Komunikaty PR

Sztuka współczesna w Dolomitach – 5. edycja projektu SMACH

2021-07-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Siewiera
MSL GROUP

Wołoska 9
02-583 Warszawa
aleksandra.siewiera|mslgroup.com| |aleksandra.siewiera|mslgroup.com
+48 537 366 252
a

Już od 10 lipca do końca września można podziwiać wystawę sztuki nowoczesnej, komponującej się z pięknym krajobrazem pasma górskiego północno-wschodniej części Włoch: wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, Dolomitami.

 

Konstelacja sztuki, kultury i historii w Dolomitach

SMACH to międzynarodowe Biennale Land Art, które powstało w 2012 roku. Wystawa sztuki współczesnej odbywa się w Dolomitach, a konkretnie w Południowym Tyrolu. W każdej edycji jury wybiera 10 artystów, których dzieła nawiązują do naturalnego otoczenia, stającego się żywym elementem sztuki, jak również do dziedzictwa kulturowego, historycznego i architektonicznego Dolomitów.

Tegorocznym tematem przewodnim piątej edycji SMACH jest słowo "fragile" (wł. kruchy), nawiązujące do sytuacji pandemicznej na całym świecie. Uświadomiła nam ona jak kruche jest ludzkie życie, dlatego zadaniem artystów było stworzenie wystawy, która pobudzi odbiorców do refleksji nad społeczeństwem i kondycją ludzką. Uczestnicy samodzielnie wybierali technikę i treści, koncentrując się na kontekście kulturowym i 

krajobrazie, w którym pracowali. Ich dzieła, tworzone na przełomie maja i czerwca, musiały być spójne ze środowiskiem naturalnym i być odzwierciedleniem „dialogu” pomiędzy współczesnymi kwestiami społecznymi i kulturą Dolomitów, bogatą w tradycję, historię oraz niezwykłą architekturę.

 

Wyprawa śladami sztuki

 

Spośród ponad 1000 zgłoszonych prac, tegoroczne jury wybrało 10 zwycięzców, których dzieła stoją teraz w Południowym Tyrolu w Dolomitach, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wystawa ma na celu połączenie piękna sztuki i natury poprzez medium Land Art. Aby w pełni zobaczyć zieloną wizję sztuki SMACH, warto wybrać się na wycieczkę trekkingową, podczas której odwiedzający mogą odkryć dzieła wystawione w największym parku rzeźb Val del’Ert w San Martino w Badi. Nazwa tego miejsca pochodzi z ladyńskiego i oznacza Dolinę Sztuki, to tutaj co dwa lata wystawa powiększa się o dzieła z poprzednich edycji SMACH. W ramach piątej edycji każdy artysta opracował swoją propozycję w oparciu o jedną z lokalizacji.

 

Więcej o SMACH

SMACH został opracowany przez Michaela Molinga i wspierany przez Katharinę Moling i Gustava Willeita; od roku 2018 nosi również nazwę stowarzyszenia kulturalnego. Współpracuje z lokalnymi interesariuszami i instytucjami, promuje sztukę, ziemię i kulturę jako formę turystyki kulturowej, a także stanowi miejsce spotkań miłośników sztuki
i natury, turystów i artystów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej SMACH:

https://www.smach.it/how-to-partecipateDates

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MSL GROUP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.