Nieznane piękno Japonii w CH Osowa – wystawa fotografii

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
„Impresje japońskie” to intymna opowieść o japońskiej kulturze i krajobrazach. Wystawa zabiera odbiorców w daleką podróż po wschodnich wybrzeżach Azji śladem pary miłośników Japonii. Autorzy kierując się własnymi doświadczeniami, dzielą się tym niezwykłym miejscem, przedstawiając jego przyrodę i codzienne życie, którego byli świadkami.
Mimo upływających lat i wielu podróży, jakie udało nam się odbyć, Japonia nadal zachwyca nas i zadziwia. Za każdym razem, gdy stamtąd wyjeżdżamy wiemy, że niebawem do niej powrócimy. Nawet odwiedzając po raz kolejny te same miejsca odkrywamy coś, czego wcześniej nie dostrzegliśmy albo zapamiętaliśmy zupełnie inaczej. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy to miejsce jest inne, czy też nasze postrzeganie się zmieniło. I tak powrót, za każdym razem, jest inny – komentują autorzy prac.
O autorach:
Agnieszka Kmieciak, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury
i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka
z powołania. Spiritus movens Fuji-san Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku.
Jacek M. Kozłowski, urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wystawa dostępna będzie do 11 kwietnia 2021 roku dla wszystkich odwiedzających Centrum Handlowe Osowa, w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.
Więcej informacji na www.chosowa.pl.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.