Komunikaty PR

Szykują się 3 miesiące z kulturą na dachu Galerii Północnej

2023-06-07  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Kilkadziesiąt koncertów m.in. muzyki filmowej i jazzowej, ale też słynnych coverów, do tego zajęcia z jogi na trawie oraz wspólne czytanie bajek i literatury młodzieżowej. Odwiedzając w czerwcu, lipcu i sierpniu ogrody na dachu Północnej, będzie można być bliżej kultury. Wszystko za sprawą całej serii wydarzeń, które tam zaplanowano.

Wśród nich pojawią się koncerty instrumentalne, które przez cały czerwiec odbywać będą się co tydzień od środy do soboty w godzinach od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Najbliższe zaplanowano na 7-10 czerwca, 21-24 czerwca oraz 28 czerwca-1 lipca. Muzyka zabrzmi w ogrodach też w lipcu i sierpniu, zapowiadają organizatorzy.

– Tegoroczny sezon koncertowy na dachu jest niezwykle intensywny. Praktycznie codziennie będzie można wpaść do ogrodów i posłuchać świetnej muzyki, a przy tym zrelaksować się pośród przyrody. W tym roku stawiamy na różne motywy muzyczne w wersji instrumentalnej – zapowiada Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie.

– Chcemy, aby muzyka towarzyszyła relaksowi i wypoczynkowi w ogrodach oraz była tłem do spotkań pod chmurką i pośród zieleni. Stąd w programie aranżacje jazzowe, popowe, rockowe czy filmowe przygotowane na pianino, klarnet czy gitarę akustyczną – dodaje. Ale nie samą muzyką żyć będą zielone ogrody na dachu, atrakcji jest więcej.

Północna przygotowała także zajęcia z jogi, które organizowane są przez cały czerwiec w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.00 . Pod okiem instruktora będzie można nauczyć się różnych asan, czyli pozycji, a także ćwiczeń oddechowych. Lekcje, odbywające się pod gołym niebem i na trawie, są otwarte dla każdego. Wstęp jest bezpłatny.

Na najbliższe zajęcia zaplanowane są na: 10 i 11 czerwca, 17 i 18 czerwca oraz 24 i 25 czerwca.

– To zajęcia zarówno dla osób, które już praktykują jogę i szukają w Warszawie przestrzeni do ćwiczeń i relaksu pośród przyrody, jak również dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę. Dzięki całemu cyklowi zajęć będzie można poznać jej tajniki i co najważniejsze odprężyć się, zadbać o swoje ciało i dobrostan– mówi Barbara Andrzejewska.

Coś dla siebie w najbliższych miesiącach w ogrodach Północnej znajdą także fani literatury. Każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14.00 do 16.00, będzie można tu posłuchać czytanych przez lektora popularnych książek dla dzieci i młodzieży.

Jak zapowiadają organizatorzy, w czerwcu czytana będzie znana seria książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Z kolei w następnych miesiącach tytuły wybrane zostaną w głosowaniu na profilu Północnej na Facebooku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Pikantny ramen najpopularniejszą potrawą jesieniar Biuro prasowe
2023-09-22 | 12:00

Pikantny ramen najpopularniejszą potrawą jesieniar

23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Z tej okazji Bolt Food przygotował propozycję najlepszych dań do przegryzienia jesienią. Pizze z grzybami, cynamonowe kawy i desery z
Styl życia „ManuEye” – ulubiona atrakcja łodzian znów wraca na rynek Manufaktury
2023-09-22 | 07:00

„ManuEye” – ulubiona atrakcja łodzian znów wraca na rynek Manufaktury

Jak wygląda Łódź z wysokości 30 metrów? Na to pytanie będzie można poznać odpowiedź już w najbliższą sobotę, gdyż właśnie wtedy nad rynkiem Manufaktury stanie ogromne
Styl życia #ChodźPoWięcej do Centrum Praskiego Koneser. Nowości dla dużych i małych!
2023-09-21 | 09:40

#ChodźPoWięcej do Centrum Praskiego Koneser. Nowości dla dużych i małych!

Nie trzymając w niepewności – to pierwsza w Polsce restauracja L’Osteria oraz inspirujący koncept edukacyjny miniciti. #ChodźPoWięcej do Konesera!  Centrum Praskie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.