Targi SHOP LOCAL czyli polscy twórcy w Blue City
Wydarzenia spod szyldu SHOP LOCAL organizowane są od 12 lat w różnych miastach w Polsce. Dotychczas odbyło się ponad 500 edycji. Celem inicjatywy jest propagowanie lokalnych marek i autorskich projektów – podczas targów w jednym miejscu prezentują się twórcy, których wspólnym mianownikiem jest jakość, ciekawe wzornictwo, a także chęć otwarcia się na bezpośredni kontakt z klientem, ponieważ na co dzień ich kolekcje dostępne są najczęściej tylko w sieci. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających!
Od środy 23 października do soboty – 26 w Blue City swoje pojawią się projektanci i marki z całego kraju. Na stoiskach będzie można oglądać i przymierzyć najróżniejsze rodzaje i fasony odzieży, akcesoriów oraz biżuterii. Podczas targów będzie można również kupić kosmetyki. Warto dodać, że większość unikatowego asortymentu wyprodukowana została w Polsce.
Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie! Czekamy na poziomie -1, przy fontannie.
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.